30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Má první výzva, Praha  (Přečteno 3663 krát)

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Má první výzva, Praha
« kdy: 12 Dubna 2016, 12:30:27 »

Zdravím všechny fóristy zdejšího fóra. Jsem pravidelným čtenářem, ale tohle je má první výzva provozovateli k uhrazení určené částky. Nemám tedy praxi, a proto prosím o radu.

Jedná se o Prahu, překročení rychlosti (73 na 50) na Spořilovské, směr centrum. Nechápu, že je řidič (nejspíš já) po tak vražedné jízdě ještě naživu. Datum spáchání domnělého přestupku je 5.9.2015.

Nemám možnost dost dobře reagujícího Helmuta - dokončuji studium, jak debil bydlím ještě s rodiči a Helmut na schránce by mi asi neprošel (nebo je možnost, jak i tak nějakého vyrobit?). Předpokládám, že Praha implikuje ignoraci bez většího strachu, že by snad mohli otravovat dál, je to správně?

Jediná chyba na výzvě je přiložená v obrázku (pan bakalář má zjevně v ruce zabudovanou tiskárnu, jinak si neumím vysvětlit ten tisknutý podpis vlastní rukou).

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Má první výzva, Praha
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2016, 12:50:42 »

Předpokládáte správně: Praha + výzva k uhrazení určené částky = ignorovat. Pravděpodobnost, že se Vám v budoucnu ozvou, je mnohem menší než 10 %. Pokud tak učiní, pošlou Vám výzvu ke sdělení skutečností potřebných k určení totožnosti řidiče, takže si budete moci případně (teprve potom) vyzkoušet i Helmuta. Teď uložte výzvu tam, kam patří každý vyděračský dopis: do koše.

EDIT: P.S.: Ofocený podpis bych Bc. Stachovi odpustil, tečku za "viz" nikoli. Zajímalo by mne, proč jim na té škole pro modelky někdo už konečně nevysvětlí, že "viz" není zkratka, ale imperativ verba "viděti". Čili sečteno: vidím chyby nejméně dvě.  ;)
« Poslední změna: 12 Dubna 2016, 12:56:19 od kdo »
IP zaznamenána

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Má první výzva, Praha
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2016, 13:05:18 »

Díky za radu/ujištění. Tečky za viz jsem si ani nevšiml, díky za upozornění. Mimochodem mně nevadí, že je podpis ofocený, mně vadí, že je hned vedle něj napsáno vlastní rukou.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Má první výzva, Praha
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2016, 13:13:58 »

Ona se právě tímto dodatkem manu propria ("vlastní rukou") potvrzuje autenticita textu, na němž není originální podpis.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Má první výzva, Praha
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2016, 13:20:15 »

kdo: hm, takže když pošlu odvolání, na němž bude vytištěn podpis s dodatkem „vlastní prackou“, tak to bude jako v cajku? Vytištěný/ofocený podpis není žádný podpis…

Na tyhle dopisy zásadně odpovídám výzvou k doplnění podání o podpis…
IP zaznamenána