30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku  (Přečteno 16061 krát)

Blam

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« kdy: 19 Září 2015, 09:10:37 »

Zdravím,

po dvou měsících mi přišel libezbríf z Rakouska na zaplacení pokuty na 100E za motonehodu. Složil jsem to v zatáčce na mokru. Cizí škoda není. Pokuta je podle jejich § 99 Abs. 3 lit. a StVO. Mohu poprosit o rady co s tím? Co jsem se dočetl, tak kdo nezaplatí na místě a přijde mu pokuta do ČR tak je to nevymahatelné a Rakušák to hodí do koša po nějaké době. Všem díky za konstruktivní rady a příspěvky. Přikládám doručený dopis. Na rady z dalších webu, že mám radši zaplatit nebo to hodit do koš, jsem odeslal nesouhlas s tímto dopisem a podávám odvolání.

Děkuji

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2015, 10:22:37 »

Napřed bych jim česky velice uctivě odpověděl (rozhodně doporučeně), že jim děkujete za moc hezký dopis, ale že jste mu vůbec nerozumněl, poňvádž neumíte německy. Ať laskavě s Vámi komunikují výhradně v češtině a veškeré úřední dokumenty Vám posílají s ověřeným překladem, abyste je mohl předat k vyřízení svému právnímu zástupci.
Nejspíš to nechají plavat, protože překlad je bude stát mnohem víc, než vytoužená pokutička.
IP zaznamenána

Blam

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2015, 10:29:54 »

Tak jsem to také udělal. V českém jazyce jsem jim odpověděl a samozřejmě připsal, že mu nerozumím a mám právo aby byl v ČJ. Hlavně je divné za co pokuta je. Žádné zranění a ani újma na materiálu nebyla. Mě se samozřejmě vrátila škoda z pov. + hav. pojištění. Děkuji
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2015, 11:35:43 »

Dobry den,
pokutu Vam udelili za neprizpusobeni jizdy vasim schopnostem a stavu vozovky. Muzete bud zaplatit, nebo podat odpor. Jestlize nezaplatite a nepodate odpor, nabyde rozhodnuti pravni moci a Vy se stanete v Rakousku dluznikem. Coz by mohlo byt pri  pripadne pristi navsteve neprijemne...
« Poslední změna: 19 Září 2015, 11:37:43 od Drbohlav »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2015, 11:57:41 »

Najel na hodně vypasenou a mastnou žábu a nebo jabko, co vypadlo z náklaďáku místního zemědělce. To nepřízpusobení by mu museli patřičně prokázat.
Ale já osobně si myslím, že to nechají sami vyšumět…
IP zaznamenána

Blam

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2015, 12:47:52 »

Potom, ale nechapu proc mi davaji pokutu az po cca trech mesicich? Policie na miste mi ji mohla udelit hned a meli by zaplaceno. Kazdopadne odpor jsem odeslal a  uvidime co bude. Jsem zvedav na odpoved, jestli nejaka bude.
IP zaznamenána

Blam

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #6 kdy: 13 Října 2015, 08:56:38 »

Tak ti máme odpověď. Mojí velmi chabou němčinou z tohoto nic moc nevyčtu. Mohu poprosit znalé? Děkuji


Děkuji za upozornění. Opraveno

« Poslední změna: 13 Října 2015, 09:16:41 od Blam »
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #7 kdy: 13 Října 2015, 09:03:40 »

Anonymizujte si to, máte tam jméno v oslovení.

Je tam odkaz na nějaký zákon/ vyhlášku podle které jste povinen komunikovat v německém jazyce.

Jedná se hrubý překlad, taky tak detailně nerozumím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #8 kdy: 13 Října 2015, 09:58:18 »

Pošlete jim tohle:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32010L0064&qid=1443604341928

Samozřejmě v německé verzi
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/DE/TXT/HTML/?uri=CELEX:32010L0064&qid=1444722869269

S tím že členské státy měly upravit zákony tak, aby byly v souladu s touto směrnici do 27. října 2013
Trváte tedy na tom, že podle článku 3) a 4) žádáte řízení v českém jazyce.
IP zaznamenána

Blam

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #9 kdy: 13 Října 2015, 10:50:07 »

Mám to opět zaslat v Českém jazyce nebo případně přeložit např v translátoru a psát německy?

Děkuji za info
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #10 kdy: 13 Října 2015, 11:09:51 »

Pošlete jim češtinu a k tomu třeba němčinu z google. Aby bylo zjevné, že se snažíte, ale že nemohou čekat němčinu na úrovni schopnosti absolvovat správní řízení.
IP zaznamenána

Blam

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #11 kdy: 13 Října 2015, 13:36:33 »

Dobře děkuji velice.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #12 kdy: 13 Října 2015, 23:35:23 »

...Trváte tedy na tom, že podle článku 3) a 4) žádáte řízení v českém jazyce.

A dočetl jste to až do bodu 16 ?
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #13 kdy: 14 Října 2015, 18:17:25 »

Přestupky v Rakousku jsem se několikrát prakticky zabýval. V zásadě Vám tam sdělují, že správnímu orgánu Policie sdělila, že hovoříte německy a tedy že proto vydali příkaz v němčině. Sděluji, že pokud se do 30.10.2015 nevyjádříte v úředním jazyce Rakouska, tj. německy, nabude příkaz právní moci.
Tento postup je jejich poměrně častá praxe, kdy se nechtěji zabývat s překlady. Odkaz na směrnici výše ve vláknu je sice OK, ale v preambuli v bodě 16 se dočtete, že směrnice se nevztahuje na projednávání přestupků před správními orgány, ale až na jednání před případným soudem (bod 16 preambule směrnice - V členských státech, jejichž právo umožňuje uložení sankce za méně závažné přestupky takovým orgánem, přičemž toto rozhodnutí lze napadnout u soudu s příslušností v trestních věcech, by se proto tato směrnice měla vztahovat pouze na taková řízení před uvedeným soudem.). Takže před správním orgánem s touto směrnicí argumentovat nelze.
Správná argumentace je čl. 6 odst. 3 písm. a) Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, které garantuje právo na to být informován o trestním obvinění ve srozumitelném jazyce, přičemž toto ustanovení se vztahuje i na přestupky.
Rovněž je třeba argumentovat Evropskou úmluvou o vzájemné pomoci ve věcech trestních mezi členskými státy EU, kterou je vázáno Rakousko i ČR. Dle této se musí do druhého státu doručovat v jazyce srozumitelném domnělému přestupci, pokud je důvodné přepokládat, že neumí druhý jazyk (článek 34, v ČR publikováno pod č. 55/2006 Sb. m.s., v Rakousku publikováno ve Sbírce zákonů BGBl III Nr 28/2008).
Nevýhoda je, že v češtině se prostě bavit odmítají a pak příkaz hodí do právní moci.

Řešení celé situace: podat proti Strafverfügung námitku -Einspruch a německy uvést, že to chcete podklady v češtině, protože německy nerozumíte (německy zcela jednoduše "Hiermit erhebe ich Einspruch gegen die gesamte Strafverfügung vom 10.9.2015, GZ BHMT-15.1-6471/2015, die von der Bezirkshauptmannschaft Murtal erlassen wurde. Bitte schicken Sie mir alle Unterlagen in Tschechischer Sprache. Ich kann nicht Deutsch sprechen.) Tím se příkaz zruší a oni budou vyžadovat, abyste uvedl okolnosti na svou obhajobu (budou zarytě používat němčinu a tvrdit, že umíte německy jako Goethe, takže je zbytečné to překládat do čj). Obvykle to (stejně jako u nás) rozhodnou stejně a vydají rozhodnutí (opět jen v němčině), které pošlou do ČR a připaří ještě náklady správního řízení ve výši 10% uložené pokuty. Proti tomuto rozhodnutí je možné ve lhůtě 4 týdnů od doručení podat stížnost k Zemskému soudu v Grazu (není třeba rakouský advokát), kam se napíše, že nebylo řádně doručeno v souladu s Evropskou úmluvou o spolupráci ve věcech trestních, protože chyběl překlad. Tyto případy většinou rakouské soudy řeší tak, že řeknou, že to rozhodnutí je naprosto vadné a nemá žádné právní účinky a nelze vést exekuci na uloženou pokutu (např. rozhodnutí Zemského správního soudu Štýrska ze dne 03. 02. 2015, LVwG 33.15-123,124,125/2015). Tento soud v Grazu by tuto věc rovněž řešil.
V případě potřeby pomoci jsem k dispozici.
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Dodatečná pokuta za motonehodu v Rakousku
« Odpověď #14 kdy: 14 Října 2015, 18:20:37 »

Omlouvám se - překlep. V Úmluvě o vzájemné pomoci v trestních věcech mezi členskými státy Evropské unie, vypracované Radou na zákadě článku 34 Smlouvy o Evropské unii, je povinnost posílat listiny ve srozumitelném jazyce zakotvena v článku 5 odst. 3.
IP zaznamenána