30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soused mi otravuje život  (Přečteno 6134 krát)

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #15 kdy: 08 Prosince 2020, 07:06:54 »

Já tu před nějakou dobou psal s podobným problémem a podobným sousedem.
Nakonec se osvědčilo to co psal FOGYN. Začít mu dělat to samé s daleko vyšší intenzitou.

Každou noc mu někdo prohodil cihlu oknem , párkrát musel odvrtat zámek od bytu a od garáže - a je klid.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #16 kdy: 08 Prosince 2020, 07:31:58 »

Já tu před nějakou dobou psal s podobným problémem a podobným sousedem.
Nakonec se osvědčilo to co psal FOGYN. Začít mu dělat to samé s daleko vyšší intenzitou.

Každou noc mu někdo prohodil cihlu oknem , párkrát musel odvrtat zámek od bytu a od garáže - a je klid.
Tak snad ne do baráku kde se můžou pohybovat nebo spát děti. Jak se povedlo znefunkčnit zámek? Lepidlo nebo kus drátu?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #17 kdy: 08 Prosince 2020, 07:36:39 »

Tak pokud se vám zdá snazší nechat si zplesnivět barák než se domoci instalace okapu soudní cestou, tak pak ano. Jinak ho tam asi budete muset instalovat sám...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #18 kdy: 08 Prosince 2020, 08:09:04 »

Co se týče důkazů, fotopast jd asi vhodná leda v odkehlé části, jinak stačí něco jako Tapo C100/C200, nebo jiná kamera, noční přísvit tam je taky, je to WiFi a stojí to pár korun. Někde to stačí dát i dovnitř přes okno a stačí to, ač tam už je problém noční přísvit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #19 kdy: 08 Prosince 2020, 12:30:37 »

Já bych na to šel přes tu oční ordinaci. Sehal bych si kontakt na jatka jako zdroj prasečích očí a ty bych každé ráno pohodil někde na přístupové cestě k ordinaci nejlépe u popelnice.
Taky občas v noci zamknout lanovým zámkem vstupní branku (pokud jí mají) není od věci. Než to přeřežou chvíli to trvá.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #20 kdy: 08 Prosince 2020, 12:56:44 »

Já bych mamince neškodil. Ona v tom celém taky může být jen oběť.

Začal bych okapama, to je dle mého nejsnáze dokazatelné. Nelze částečně využít místní obec, nebo stavební úřad, který by vyzval k nápravě?
Třeba se dotyčný lekne, když uvidí, že to začínáte řešit pomocí vyšších míst?

Pokud by to nepomohlo, tak bych normálně hodil pár stovek právníkovy, ať pošle dopis ve smyslu poslední pokus o smír, před podáním žaloby.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 870
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #21 kdy: 08 Prosince 2020, 13:34:24 »

Myslím, že první a absolutně nejjednodušší je zajistit aby se exekutor dozvěděl o skutečném bydlišti dlužníka. Ona už si to potom maminka hodně rozmyslí až jí exekutor polepí vybavení ordinace...
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #22 kdy: 08 Prosince 2020, 14:05:37 »

Pokiaľ je maminka, ako už bolo napísané, veľmi stará a bez psychickej sily synovi čeliť, tak jej rozmýšľanie tiež nebude mať veľký efekt...
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #23 kdy: 08 Prosince 2020, 14:58:36 »

Je to smutné, ale tedy je nejlepší řešení mít větší žaludek než ten co Vám dělá peklo. Naším známým dělali peklo sousedi nad nimi. Schválně v noci dupali, neměli pod plovoučkou dle norem ani ty izolační podložky, děcka tam skákaly jak praštěné do 12 do noci... nepomohlo nic. Nestály vysmívání, dokonce od nich přišlo udání na úřad že prej napadli jejich děti. No.. roky si s tím neuměli pomoct a nevěděl co dále-

Vyřešilo se to po mé radě asi za 2 týdny. Stačilo několikrát týdně zajet v noci pod barák, strčit párátko do zvonku a zalepit sekundákem.  Pokud si pamatuju správně, po 3 zážitku se vše zlepšilo o 1000%.

Samozřejmě, že věděli kdo za tím stojí, volali i fízly atd, ale stačilo mlčet a nic neříkat. Pak oni sousedi poznali tu bezmoc a došlo jim, že jsou na to krátcí a pochopili, že jediná cesta je prostě přestat dělat naschvály a uklinit haranty.

Samozřejmě se to může otočit i proti Vám, ale to je vždycky o tom, že musíte zhodnotit situaci. U nás bylo jasné, že Rodina s 2 děckama a dospělými co vstávají brzy do práce opravdu nechce 3x týdně zažívat situaci kdy je vzbudí X minutové zvonění, děcka začnou řvát neusnou, ženská chytne amok vsteku... tam to bylo jasně vyhrané.
« Poslední změna: 08 Prosince 2020, 15:03:09 od dk »
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #24 kdy: 08 Prosince 2020, 15:14:00 »

Tak myslím, že zrovna vybavení ordinace nebude zkoušet ani polepovat.

Asi budu trhat partu, ale podle mých zkušeností povětšinou to stupňování viz. zmiňované házení cihel do oken, zalepování zámků vteřiňákem apod. vede jen k další eskalaci, které vedou k těm několikaletým sousedským bojům, kdy se bojíte zaparkovat auto, dát novou omítku na dům, jít s dětmi na zahradu atd. Tenhle boj máte předem prohraný pokud proti vám stojí člověk co nic nevlastní a má neomezený volný čas vám škodit. Nechci si ani představovat co takový jedinec udělá po tom, co tam zaťuká exekutor a jemu docvakne, že to bylo na vaše udání.

Jestli má být cílem se mu pomstít a způsobit mu nějakou újmu aby to vás zahřálo na srdíčku, sežeňte si někoho kdo ho zmydlí.

Pokud by šlo jen o odpadky tak bych řekl ať ho ignorujete a hlavně se nevztekáte a snad ho to přestane bavit, ale tu situaci s okapem chápu.

Jestli je cíl aby přestal, zkuste to po dobrém a zazvoňte s flaškou něčeho dobrého v ruce, zavzpomínejte na staré časy a zkuste si to vyříkat - třeba kromě prudění má nějakou hlubší motivaci (třeba ho štvou slepice u plotu, nebo štěkající pes v noci) a půjde udělat něco pro to abyste byli vzájemně spokojení. Když to nepomůže tak klidně přitvrdit a vyhrožovat tím exekutorem a úřady - ale zase je to trumf který když použijete a fakticky ho napráskáte, jste už bez karet.

IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosince 2020, 21:48:19 »

začít tou kamerou a externími infapřísvity
nyní je většina vegetace "průhledná"
při vlastní akci ovšem nezapomenout kamery vypnout !
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #26 kdy: 08 Prosince 2020, 21:53:14 »

Uměl by někdo poradit. Je hrozně na korunu, nejvíce by ho odradila od dalšího nějaká pokuta. Ale jak to zařídit.
Tohle je pro toto fórum dosti nepatřičné a z mého pohledu vyloženě děsivé. :-(
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #27 kdy: 09 Prosince 2020, 01:16:08 »

Uměl by někdo poradit. Je hrozně na korunu, nejvíce by ho odradila od dalšího nějaká pokuta. Ale jak to zařídit.

Přiznám se, že jsem v tomhle threadu četl jen každej druhej příspěvek a můj názor bude jako vždy pravdivý pouze z poloviny.. ale domnívám se, že pokud byste mu chtěl "dát pokutu", tak by to nemuselo být až zas tak náročné. Ideální by skutečně bylo mít alespoň nějaký důkaz. Nicméně pak můžete sepsat oznámení o přestupku a poslat ho na místní úřad.

Napadá mě třeba toto
§ 7 odst. 1 písm. c) bod 3. zákona č. 251/2016 Sb.
§ 7 odst. 1 písm. c) bod 4. zákona č. 251/2016 Sb.

Zaměstnáte tím jak úřad, tak souseda..

Nicméně jak zde padlo. Tato akce by teoreticky mohla souseda motivovat ještě k většímu otravování. Pokud je soused jako 90% občanů, tak by se vyděsil a pokutu zaplatil, případně by nebyl schopen se u SO obhájit. Na druhou stranu je zde šance, že by do toho šel psychopaticky a po hlavě a SŘ vyhrál. Celé by to pravděpodobně mohlo vést ke zhoršení situace.

Uměl by někdo poradit. Je hrozně na korunu, nejvíce by ho odradila od dalšího nějaká pokuta. Ale jak to zařídit.
Tohle je pro toto fórum dosti nepatřičné a z mého pohledu vyloženě děsivé. :-(
Já ve všem obdivu k vašemu kočkování myslel, že jste možná (až extrémní) liberál/libertarián. Tady se nejedná o buzeraci ze strany státu a soused někomu zasahuje do svobod a majetku. Rozumná dohoda evidentně možná není. Je toto řešení horší, než kdyby mu šel autor příspěvku zapálit barák?
« Poslední změna: 09 Prosince 2020, 01:20:05 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Soused mi otravuje život
« Odpověď #28 kdy: 09 Prosince 2020, 04:38:45 »

Ještě mne napadá, nejde udělat na Vašem pozemku nějakou zádržnou melioraci aby ta voda odtekla někam do pekel ?
Pak ještě zvýšit plot , aby ho nepřehodil a je to....
« Poslední změna: 09 Prosince 2020, 04:40:18 od pk202 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Soused mi otravuje život
« Odpověď #29 kdy: 09 Prosince 2020, 07:03:44 »

Ta voda by ideálně mohla být odvedena na sousedův pozemek. Taky by možná nebylo špatné si tam někde dát osvětlení se senzorem pohybu. Ono se škodí hůř, když to není pod rouškou tmy.
« Poslední změna: 09 Prosince 2020, 07:15:18 od swenak »
IP zaznamenána