30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol  (Přečteno 6414 krát)

Řezňa

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol
« kdy: 21 Září 2015, 19:09:24 »

Dobrý den,
něco jsem pročetl, ale na můj případ jsem nějak nenašel odpověd.

Zkusím trošku shrnout co se mi stalo.

1.6.2014 jsem byl zastaven hlídkou PČR, naměřili mi 83km/h v obci. Bloková pokuta, snad 1000Kč asi a mohl jsme jet dále. Rok bych měl mít jakoby podmínku. Přestupek řešen na území Třince.
4.5.2015 jsem byl opět zastaven dálničním Passatem v 90 mimo obec kde jsem jel 130. Přestupek údajně nešlo řešit blokovou pokutou, ale správním řízením. Do vyjádření na papír od policie jsem se omluvil, že to je moje chyba a že toho lituji nebo něco takového. Asi to ale není podstatné. Tento přestupek se stal na území Frýdku-Místku.

Do dnešního dne 21.9.2015 jsem zatím nedostal žádnou obsílku od MěÚ F-M ani nic jiného. Jak to mám brát? Kolik má úřad času na odeslání? Můžu to brát jako zapomenuté?

Navíc mezitím jsem byl 16.8.2015 zastaven hlídkou PČR a nafoukal jsem 0,27 a po pěti minutách 0,26. ŘP na místě odebrán, zahájeno správní řízení. Dnes jsem byl na úřadě, dostal jsem 6měsíců a 2500Kč. Měsíc už mám za sebou a paní na úřadě přislíbila vrácení po uplynutí poloviny trestu. Na odběry jsem nešel dobrovolně, měl jsem strach že bude i v krvi, není vím že jsem měl jít... Bohužel mi to uteklo o 0,03 promile. 

Momentálně je to pro mě velký problém, jezdím denně po stavbách a musím to řešit brigádníky, známými apodobně. Navíc v práci s toho nejsou vůbec nadšení. Byl bych velice naštvaný, kdyby mi po vrácení řidičáku za alkohol přišla obsílka za rychlost a opět by ŘP putoval do čistírny...

Rád bych slyšel Váš názor, jak s toho ven nebo jaké jsou šance.
Předem moc děkuji za rady  :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2015, 20:17:49 »


a) ....něco jsem pročetl, ale na můj případ jsem nějak nenašel odpověd.

b) 1.6.2014 jsem byl zastaven hlídkou PČR, naměřili mi 83km/h v obci. Bloková pokuta, snad 1000Kč asi a mohl jsme jet dále. Rok bych měl mít jakoby podmínku. ....

c) 4.5.2015 jsem byl opět zastaven dálničním Passatem v 90 mimo obec kde jsem jel 130. Přestupek údajně nešlo řešit blokovou pokutou, ale správním řízením. Do vyjádření na papír od policie jsem se omluvil, že to je moje chyba a že toho lituji nebo něco takového. Asi to ale není podstatné.

d) Kolik má úřad času na odeslání? Můžu to brát jako zapomenuté?

e) ... 16.8.2015 nafoukal jsem 0,27 a po pěti minutách 0,26. ŘP na místě odebrán, zahájeno správní řízení. Dnes jsem byl na úřadě, dostal jsem 6měsíců a 2500Kč.

f) Předem moc děkuji za rady  :)

a) klidně čti dál, je tu víc odpovědí než otázek
b) už asi víš, že se bojuje o každý bod
c) udělal jsi ochráncům hezký den. Takový napravený hříšník, to se cení. To přiznání bude dost podstatné a hodně jsi ztížil možnou remízu (ty nic - oni nic). Asi jediné co zbývá je kličkovat do prekluze.
d) má rok na první výzvu, ale sám si tím snižuje šance. Zapomenuté to bude za rok.
Není vyloučeno, že důkazy PČR jsou na vodě, ale to je náplast pro optimisty bez zkušeností.
e) njn papíry -  aspoň se hosté, co to tu nepravidelně čtou mohou otřást hrůzou a podívat se na příslušnou sekci, kde je asi 20x řečeno, že když mám v krvi (nebo jenom podezření), tak nemám papíry. To už je potom zanedbatelný přestupek.
f) není zač. Kdo je bez viny (přestupku), ať hodí jedovatou slinou. A ty se nauč si chránit aspoň druhou tvář. Pokud přijde výzva na tu druhou rychlost, tak se buď řádně vzdělej nebo ukecej nějakého zkušenějšího nebo investuj do profíků, ať Tě napoprvé tím správkem provedou. Jinak fakt hrozí, že až vrátíš, tak odevzdáš. 
IP zaznamenána

Řezňa

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2015, 10:48:05 »

a) určitě budu číst dál, pár rad se hodí at nedopadnu zase takhle
b) ano, naštěstí za ten alkohol by mi body neměly být odečteny, pokud jsem se dobře dočetl že při fouknutí do 0,3 je to bez ztráty bodů
c) a to jsem si myslel, že bych to zkusil zahrát na slušnost a dostat jen jeden měsíc a požádat po dvou týdnech. Ale mám obavy, že se to protáhne díky čekání na dopravně psychologické vyšetření. Takže bych to rád dostal do prekluze.
d) tohle čtu nerad, doufal jsem že to jsou tři měsíce. Nyní to mám už skoro 5měsíců
e) ano, na to nemám co říct, jsem vůl, že jsem je vytáhl...
f) Spíše zkusím naštudovat a jít tam sám. Co jsem měl tohle správní řízení za ten alkohol, měla mě na starost paní, která je známá od švagra. Po vyřešení mého přestupku jsem si ještě povídali, mimo jiné o řešení přestupku zastupujícími firmami. Jednalo se v Jablunkově, je to spíše taková vesnice než město. Říkala, že už tam bylo pár lidí, kteří si platili nějakou firmu, která ho měla zastupovat a slibovala nevinu klienta. Údajně v Jablunkově to ještě žádná firmy nevyhrála, klient potom litoval utracených peněz a díky protahování a problémy mu trest ještě pořádně osolila. Takhle mi to ve zkratce bylo řečeno.
Jsem si vědom toho, že to může i nemusí být pravda.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2015, 15:24:41 »

Za delani problemu a prutahy mu to osolila... Takze je to regulerni <|> (coz je jedna vec), porusuje pri vykonu uredni moci zakony (coz je to podstatne, nespolupracovani / vyuzivani zakonych moznosti nema mit na vysku trestu vliv, to se odviji  od jinych, zakonem stanovenych veci) a jeste to prizna.
Takove bych neveril ani nos mezi ocima.

Takovy tvrzeni nahrat a stiznost / zalobu.
IP zaznamenána

Řezňa

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2015, 21:49:26 »

Tohle jsem teda ještě nepročetl, snažím se pomalu prolouskávat dfens, ale k udělení výše trestu jsem se nedostal. Žil jsem v tom, že výše trestu záleží pouze na úředníkovi, který se třeba špatně vyspal...

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti 2x do roku + alkohol
« Odpověď #5 kdy: 20 Října 2015, 22:10:05 »

Tohle jsem teda ještě nepročetl, snažím se pomalu prolouskávat dfens, ale k udělení výše trestu jsem se nedostal. Žil jsem v tom, že výše trestu záleží pouze na úředníkovi, který se třeba špatně vyspal...
Nějaká volnost tam je, ale výše musí být odůvodněna a musíbýt v souladu s podobnými případy. A těch už je hafo, takže tím je to rozpětí zůžené. Takže průměr je dán a odchylky jsou na obě strany v rámci sympatií a momentální nálady. Mělo by se přihlížet i k tomu, aby pokuta nebyla likvidační, takže jinou dostane spolupracující strýc v placaté čepici  jinou vysmátý frajer v posledním bmw. 
http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php
IP zaznamenána