30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Umístění povinné výbavy v autě  (Přečteno 4374 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Umístění povinné výbavy v autě
« kdy: 15 Září 2016, 14:03:52 »

Zdravím, zajímalo by mě jestli je nějak definováno jak moc musejí být její součásti na dosah. Mám trojuhelník ještě z dob komunismu vážící asi 2 kila což při přejetí hrbolu umí dělat bordel. Je spolu s lékárničkou,žárovkama a pojistkama zašroubovaný pod rezervou kde mi nepřekáží a hlavně nerachtá. Jediný co respektuji je vesta kterou mám hozenou kdesi pod sedačkou a pokud se to levné plastové vlákno ještě nerozložilo. Každopádně co jsem hledal tak jsem o tom nenašel žádné info a dokonce ani o té vestě že by měla být na dosah řidiče. Jak to tedy je?
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2016, 14:13:08 »

K umístění věcí snad nic neexistuje.

S tou vestou je to všude jinak. Sice by měla platit Vídeňská úmluva, ale třeba v Rakousku může být jen červená (zelení jsou policajti), v Chorvatsku na počet lidí v autě a vylézt musí už ve vestě.
Ve francii V. úmluvu obešli tak, že povinný alkoholtester je výbavou řidiče a ne auta.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2016, 14:21:07 »

Jo takže je to tak jak jsem si myslel, teoreticky by mohla být i umístěna v uzamčené přihrádce pokud dokážu že uvnitř ta výbava je?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2016, 14:21:25 »

V CZ je jedno, kde umístěna vesta jest, ale § 5 odst. 1 písm. l) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen.......mít na sobě oděvní doplňky s označením z retroreflexního materiálu stanovené prováděcím právním předpisem podle § 56 odst. 8, nachází-li se mimo vozidlo na pozemní komunikaci mimo obec v souvislosti s nouzovým stáním; to neplatí pro řidiče motocyklu, mopedu a nemotorového vozidla. Takže prakticky v dosahu řidiče, než vyleze z vozidla ven.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #4 kdy: 16 Září 2016, 00:33:40 »

Mám Partnera (Berlingo od Peugeotu) a vestu samozřejmě vzadu. Jednou (už je to dlouho) jí po mně pomahači chtěli ukázat a snažili se mne jebat že ji nemám v dosahu. Tak jsem je odpálkoval, že kdyby se jednalo o nouzové stání zcela jistě si před vystoupením přelezu dozadu a vestu si vezmu dříve než vystoupím :) Sice se snažili píčovat, ale protože jinak nic jinýho neměli tak to ani do správního nechtěli poslat. 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #5 kdy: 16 Září 2016, 00:38:01 »

Co varianta "vestu mám v žaludku a v případě nouzového zastavení si strčím prsty do krku"? To by je mohlo rozhodit tak, že by udělali ještě více chyb než obvykle.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2016, 01:26:53 »

Co varianta "vestu mám v žaludku a v případě nouzového zastavení si strčím prsty do krku"? To by je mohlo rozhodit tak, že by udělali ještě více chyb než obvykle.

Mě tohle napadlo když jsem měl 1 vestu a 4 lidi + psa v autě. Před jízdou vše kontrolováno a pes ty vesty sežral ... no a ještě se ten hajzl sám vodpoutal.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Umístění povinné výbavy v autě
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2016, 22:16:01 »

Tohle by vám mohlo dát odpověď :D
YT Ahmed vs Policie
IP zaznamenána