30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Suky

Stran: [1]
1
Informuji o vývoji případu -( zákaz vjezdu řešený "výzvou" - názor úřednic na dostatečnost naplnění jen jednoho bodu §125f) - nezaplatil jsem odpustek ani neoznámil řidiče. Dnes přišlo předvolání k podání vysvětlení k přestupku, ale podle §125c odst. 1 k) - takže to chápu tak, že uznali moji námitku, že na přestupek špatně použili § 125h, v poučení je i možnost odmítnout výpověď proti osobě blízké, takže toho využiji a tím by to mělo končit odložením.
Neorientuji se ale ve lhůtách - nepromeškali lhůto 60 dnů, když přestupek řešili podle špatného paragrafu? Nebo se za zahájení řešení přestupku považuje i to když to začali řešit 58dnů po přestupku, ale podle špatného §125h ? To správné předvolání doručili teprve 5.12.2013, ale přestupek spáchán 15.9.2013.

2
Tak jsem se na magistrátu dozvěděl, že zastávají názor, že jednotlivá písmena odstavce 2 § 125f nemusí být naplněna současně, ale že stačí, když naplní jedno písmeno. Podle nich tedy nelze podle tohoto paragrafu řešit automatické radary a zákazy stání a zastavení uvedená v písmenu a), ale vlastně jakékoli porušení zákona, které je přestupkem - podle písmena b). Vůbec mi to podle jejich výkladu nezapadá, ale nemůžu najít žádné argumenty. Může někdo poradit?

                § 125f
(2) Právnická nebo fyzická osoba za správní delikt odpovídá, pokud
a) porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání,
b) porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích vykazuje znaky přestupku podle tohoto zákona a
c) porušení pravidel nemá za následek dopravní nehodu.

3
Zdravím, dostal jsem výzvu :(, po přečtení paragrafů, poraden a diskuzí se sem obracím, zda postupem času není nová zkušenost se správním řízením za špatné stání. Pokuta je sice jen 500, ale principielně se mi to nelíbí takže uvažuju o tom to nechat dojít k spr. řízení, ale nemám představu jak časově a případně finančně je to náročné.
On už popis samotného skutku je pochybný, oznamují mi, že nezjištěný řidič stál tam a tam, čímž nerespektoval značení B1- zákaz vjezdu a spáchal přestupek .....
Z toho co jsem pohledal to nespadá pod § 125h.
Je stanovena lhůta do které mají Výzvu poslat, našel jsem jen "bezodkladně" což podle mě není téměř 2 měsíce, ale úřad má jiné tempo :'(
Chci jim poslat místo adresy řidiče, což je skutečně osoba blízká, asi toto sdělení:
Skutek uvedený ve „Výzvě“ nesplňuje §125f, odst. 2, písm.a), protože nerespektování zákazu vjezdu není vyjmenováno v uvedeném ustanovení zákona. Potom není  v pravomoci správního orgánu vyzvat  podle §125h odst. 1 zákona 361/2000 Sb. provozovatele k uhrazení určené částky.
Mimo to magistrát nesplnil § 125h odst. 1, protože nevyzval provozovatele bezodkladně, ale až téměř 2 měsíce po oznámení  přestupku.
Vaše názory??

Stran: [1]