30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah u značky "zákaz stání" shozené na zemi  (Přečteno 315 krát)

Tomkins

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Odtah u značky "zákaz stání" shozené na zemi
« kdy: 10 Dubna 2024, 21:28:03 »

Ahoj, v naší ulici jsou umístěny už několik týdnů přenosné značky "zákaz stání od 2.4.". Tyto značky však byly od 6. až do 10. dubna položeny na zemi (vytaženy z podstavy, nebyly shozeny např. větrem). Všechny ostatní značky (značení objížďky a slepé ulice) bylo otočeno o 90 stupňů směrem k chodníku, aby na ně řidič neviděl.

Chápal jsem to tak, že značky už ztratily účel, tak je silničáři vysadili/otočili, a časem je nejspíš odvezou. Dneska však někdo značky v této ulici postavil a všechna auta odtáhl. Komické na tom je, že značky umístěné ve vedlejší ulici jsou stále pootočené do chodníku, těch si nikdo nevšiml a neopravil je.

Policie argumentuje tím, že tam probíhalo blokové čištění ulic, proto vozidla odtáhli. Jenže značky týkající se blokového čištění v této ulici umístěny nebyly, jsou až ve vedlejších ulicích.

Už jsem našel dalšího člověka, kterému tam dnes odtáhli auto, je ochoten potvrdit, že přenosné značky ležely včera večer na zemi. Pokutu tím pádem nejspíš nedostanu, ale můžu se bránit poplatku za odtažení vozidla? Je fakt, že město v té ulici nejspíš blokové čištění vážně provádělo. A značky označující blokové čištění tam nejspíš neumístili právě proto, že už tam byly tyto značky "zákaz stání od 2.4.". Které ale byly v době čištění (a pár dní předtím) neplatné, protože ležely na zemi.

EDIT: Už jsem si našel v paragrafu 19a a 19b zákona o pozemních komunikacích, že tam značka musí být alespoň 7 dní předem, aby odstranění vozidla musel hradit provozovatel. Spíš mi teď jde o to, jak teď postupovat dál prakticky. Jestli to při podání vysvětlení na policii nechat poslat do správního řízení... Protože tam u přepážky mi nejspíš tu cenu odtahu jen tak neodpustí.
« Poslední změna: 10 Dubna 2024, 21:35:31 od Tomkins »
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Odtah u značky "zákaz stání" shozené na zemi
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2024, 18:17:53 »

Za těchto okolností mám pocit, že by odtažené vozidlo mělo být vráceno zpět na místo odtažení. A bez důkazu, že stály bez pokuty.
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel