30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu  (Přečteno 4172 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #16 kdy: 02 Února 2023, 18:34:52 »

Policajti evidentně dobře zvládli (n)asertivní jednání, ale ženskou tím bohužel ještě víc vytočili, kdyby hned odjeli bez těch celkem zbytečných řečí, vyřešilo by se to možná dřív a bez takových emocí samo. Pro ženu s kočarkem je přirozené, že bude bránit pohodlí a bezpečí svého dítěte před nepřízní počasí za každou cenu. Díky mateřskému pudu je to pro ní nejhlavnější člověk na světě.
« Poslední změna: 02 Února 2023, 18:43:37 od alo.is »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 213
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #17 kdy: 02 Února 2023, 19:54:00 »

Tak kdyz ho chce branit, ok, ale mela ho dostatecne oblect a ne rvat, ze diteti muze byt mimo autobus zima.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 933
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #18 kdy: 02 Února 2023, 20:14:41 »

kdyby měla mateřský pud, tak tomu kindošovi narazila čepici a nevyřvávala něco o otevřených dveřích.. V praze 2 stupně nad nulou a vítr a zpovykaná úřednice už hledá problém tam, kde není. Stačilo dát čepici a normálně se zeptat, zda by mohl zavřít dveře..
Koukám , že úřednice je už stejná diagnoza jako učitelka v civilním životě :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #19 kdy: 02 Února 2023, 21:12:14 »

Policajti evidentně dobře zvládli (n)asertivní jednání, ale ženskou tím bohužel ještě víc vytočili, kdyby hned odjeli bez těch celkem zbytečných řečí, vyřešilo by se to možná dřív a bez takových emocí samo. Pro ženu s kočarkem je přirozené, že bude bránit pohodlí a bezpečí svého dítěte před nepřízní počasí za každou cenu. Díky mateřskému pudu je to pro ní nejhlavnější člověk na světě.
Problémová píča "já jsem matka, kdo je víc" narazila na realitu všedního života a zjistila, že svět se netočí kolem ní a mimíska a že je spousta pravidel, které musí dodržovat i ona. A ještě navíc zjistila, že v diskusi mluví chvíli jeden a chvíli druhý. Prostě zlý bezohledný svět, kde líní fízlové nezastřelí zlého autobusáka a nedovezou jí domů, aby mohli všichni spinkat.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #20 kdy: 03 Února 2023, 00:28:53 »

Jestli to je v članku popsáno správně, tak ale ona policajty nevolala, volal je řidič na tu druhou ženu s kočárkem, která nakonec sama vystoupila, když asi přijel další spoj, nemuseli s touto ženou nic řešit, ta vystupovat neměla, byla v autobuse jako první. Akorát k tomu měla hlasité nesouhlasné průpovídky, protože je se svým mateřským pudem silně odtržena od reality. Zdálo se jí hrozné, že to všem okolo a i policajtům bylo jedno, a druhá žena s kočárkem musela vystoupit. Byla z toho velmi rozrušena, chtěla se mstít zveřejněním videa na internetu, ale uživatelé sociálních sítí jí tvrdě vrátili do reality. Ta se potrestala sama, příště už bude mlčet i když se asi nikdy nedokáže vžít do postavení řidiče autobusu, který nese vysokou odpovědnost za přepravované osoby.
« Poslední změna: 03 Února 2023, 00:34:54 od alo.is »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #21 kdy: 03 Února 2023, 09:46:28 »

Fascinovala me logika: Smluvni predpravni podminky: "Ridic muze povolit prepravu druheho kocarku" => "Pane policisto, naridte ridici, at povoli prepravu druheho kocarku"
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 663
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #22 kdy: 03 Února 2023, 10:16:18 »

Lucie Chadrabová?
Není to ta, co psala diplomku Negativní předvolební kampaň a její hodnocení českou veřejností?
Mediální a komunikační studia / Sociální a mediální komunikace, Univerzita Jana Amose Komenského Praha.
Citace: Chadrabová Lucie ve videu
Já zavolám tatínka.
« Poslední změna: 03 Února 2023, 10:28:25 od Panek »
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #23 kdy: 03 Února 2023, 16:07:38 »

Zajímavé video je na: https://www.youtube.com/watch?v=4n_vbaXWqYE&ab_channel=Dobrovoln%C3%BD%C5%A1alin%C3%A1%C5%99
kde se k tomu vyjadřuje řidič tramvaje. Sice to není autobusák, ale pořád je to člověk "od fochu" a má tam docela zajímavé postřehy.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 172
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #24 kdy: 03 Února 2023, 16:34:32 »

S šalinárom v podstate súhlasím, akurát tam uviedol jeden nešťastný príklad, keď hovoril o tom, že tá hysterka bola rozrušená z toho, keď autobusák nechcel porušiť dopravní řád a odviesť 2 kočárky.

Spomínal tam niečo v zmysle, že to je podobné, ako keby ste prekračovali rýchlosť, zastavili Vás policajti a Vy by ste sa začali vyhovárať na to, že bola prázdna cesta, tak ste nikoho nemohli ohroziť. Mám však za to, že takáto výhovorka je úplne legitímna, keďže takéto konanie nesplňuje materiálne znaky priestupku, nie?  :)
IP zaznamenána

RJD

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #25 kdy: 03 Února 2023, 20:14:38 »

Pro úplnost doplňuji pokračování pro ty, kteří nedisponují FB:

Chci si prodloužit pět minut slávy ještě o 1 minutu!
Uplynuly čtyři dny a ještě než všechno utichne, je potřeba využít pozornosti a upozornit na jisté věci.
Přepravní řád PID - Pravidlo:  na vyhrazené plošině max. 1 dětský kočárek nebo vozík pro invalidy (výjimku může povolit pověřený pracovník dopravce). Jako to má matka prostě čekat na smilování, zda jí pan řidič povolí jízdu a když ne, má čekat dalších x minut na další spoj? A co když na v dalším spoji bude další kočárek? Totální absurdita (!!!) To můžete na zastávce taky strávit mládí. Vždyť MHD má sloužit lidem přeci.
Mně se to stalo na území Prahy. Linku 103 sice obsluhuje ČSAD Střední Čechy, ale danou linku si najmul Dopravní podnik hlavního města Prahy. Pražská integrovaná doprava a DPP spadá pod Praha.eu a radního pro dopravu Adam Scheinherr nebo když to dopadne pod Zdeněk Hřib - primátor Prahy.
A tím se dostávám k další věci. To veřejné ohlušující ticho! Jediná morální autorita, kt vyjádřila podporu byla novinářka Nora Fridrichova. Vedení Prahy, vedení DPP nikdo nic. Zřejmě čekají až se to přežene. Přitom je to i jejich problém. Tyto instituce vydávají velké množství peněz na marketingové kampaně, za účelem přesvědčit lidi, aby ustoupili od aut a využívali MHD. Já ho využívám, ale teď si to dvakrát rozmyslím než někam pojedu s kočárkem, protože spoléhat se, zda nebude v autobusu žádný kočárek,a pan řidič bude mít dobrou náladu, a sveze kdyžtak kočárku víc, to přece taky nejde.
A tím se dostávám k pracovníkům MHD. V místě mého bydliště je spousta maminek s malými dětmi. Svýho času jsem využívala linku, kt byla hodně vytížena lidmi i maminkami s kočárky. Běžně se stávalo, že v autobusu bylo i 3 a více kočárku. Nikdy nám nic řidič neřekl. Moji fanoušci mi vyčítali, že kdyby se něco stalo, jde to za řidičem. Něco na tom ale je. Přece nejde veškerou odpovědnost házet na řidiče. Je to problém formulace pravidla a to může upřesnit jen vedení těchto institucí.
A pak se dostávám k reakcím. Úplně nejvíc mě zaráží matky! Já prostě nechápu jak matky od malých dětí mi můžou nadávat, ponižovat mě a posmívat se. Prostě speciálně tahle část mých fanoušků mě fakt zarazila. Nebo prostě to soutěžení😃 jsem mnohem lepší matka než vy!😃 Ta nevraživost mezi matkami, to je něco teda! Četla jsem komentář, kdy mi  bylo matkou malýho dítěte doporučováno, abych držela h*bu a měla jsem kočárek složit a dítě si posadit na klín. Vždyť to je mnohem nebezpečnější než mít 2-3 kočárky vedle sebe na šířku. Řidič nečekaně zabrzdí a mě dítě vylítne z náručí.
Na druhou stranu chci říct, že mi psalo i spousta maminek zprávy (i v komentářích), kt byly moc hezký a za ně moc děkuju a vážím si jich. Např Barbora Atomová❤️.
Takže samozřejmě, věděla jsem, že to má určitý potenciál na sociální sítě a může to vzbudit vášně. Nečekala jsem ale, že mi bude konkrétně vyhrožováno likvidací mě a mýho dítěte a že se ví, kde se nacházíme a kam chodíme a tak. Nicméně určitá opatření, kt se uskutečnila, již rozplynula moje obavy a tak otevírám diskuzi.


Inu, chce se mi z paní zvracet  :x
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #26 kdy: 03 Února 2023, 22:05:29 »

Hlavně ty instituce vydávají velké množství peněz na platy pro zbytečné parazity, jako je ona. Každopádně, soudružka si asi neváží dobrého bydla, když takhle veřejně kritizuje svoje chlebodárce. Její úřednická kariéra nejspíš nebude mít dlouhého trvání, neb takové sraní do vlastního hnízda se nadřízeným asi moc líbit nebude.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #27 kdy: 04 Února 2023, 09:50:20 »

Problém zbytečně zveličila a pak se diví reakcí. Kdyby chtěla něco ekologického a zdravého udělat, tak chodí pěšky. Jenže ženě se po narození dítěte úplně změní mozek. Pohodlí dítěte je na prvním místě.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #28 kdy: 04 Února 2023, 12:14:25 »

Což by nevadilo. Problém je její pocit, že to dítě má na pohodlí nárok, právo a je povinností všech se o to postarat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #29 kdy: 06 Února 2023, 10:00:13 »

Tak problém má dvě řešení. Buďto dát na dveře cedulku, že se má každý držet doporučeným způsobem a nebo jak umí a při nehodě řidič ani provozovatel za nic neručí a nebo předělat celou mhd tak, aby byly sedačky sklápěcí a vešlo se tam násobně víc kočárků.

Nevím jak je to dneska, ale třeba do autobusu na Suchdol jsem se fyzicky nedostal ani jako štíhlý student a musel počkat v mrazu nebo dešti na další. Přitom to byla řešitelná věc - poslat každý semestr na DP rozvrh a podle toho posílit pár spojů. Zajistit, že se vždycky vejdu s kočárkem do autobusu...třeba do zoo. no nevím jak by to paní chtěla zařídit.
IP zaznamenána