30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nerespektování značky IP 12, Výzva k podání vysvětlení.  (Přečteno 3099 krát)

mosna11

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
Prosím o radu jak reagovat/nereagovat na tuto výzvu,prekluze velmi blízko. Při nereagování mam obavu,aby z toho neudělali sprdel.
Ve výzvě jsou dvě nesrovnalosti. Za 1. jsem se nepřiznával ani jinak nevyjadřoval,takže netuším jak můžou tvrdit,že jsem řidič...?
Za 2. auto není VW Golf,ale VW Polo. (Což je asi jedno).

Děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky IP 12, Výzva k podání vysvětlení.
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2015, 13:59:47 »

V tomto pripade i kdyz prasknete ze jste ridil tak se nic nestane. Za necelej mesic neudel pravomocne vubec nic ;)

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky IP 12, Výzva k podání vysvětlení.
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2015, 14:07:14 »

Ideálně si po cestě na úřad vyvrknete kotník, telefonicky to oznámíte a necháte si kotník ošetřit na nejbližší chirurgii. Potvrzení od doktora neprodleně zašlete poštou spolu s žádostí o sdělení nového termínu. Pak se uvidí co dál.
I když ve Vašem případě můžete klidně písemně přiznat že jste řídil Vy a čekat buď příkaz -> podáte odvolání protože nebylo správní řízení a do prekluze nic nestihnou nebo jakmile obdržíte pozvání k ústnímu jednání okamžitě se omluvíte (a doložíte) že na daný termín máte již dříve naplánovanou (pracovní cestu, dovolenou, atd.). a opět to doputuje do prekluze.
Dopisy samozřejmě vyzvedávat vždy až 10 den. (Pozor už jsem zaznamenal, že pošta někdy napíše 14 dnů, ale fikce doručení je vždy 10 dnů a potom se dovolávat něčeho na základě chyby pošty je sice asi možná ale obtížné)
« Poslední změna: 17 Června 2015, 14:13:33 od pk202 »
IP zaznamenána