30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah technickými službami - blokové čištění  (Přečteno 3622 krát)

Rudy

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Odtah technickými službami - blokové čištění
« kdy: 15 Června 2015, 13:40:32 »

Přeji zdejším diskutérům hezký den,

chtěl bych Vás požádat o radu nebo nějakou zkušenost s pokutou za odtah auta kvůli mytí silnice, vydanou technickými službami.

Minulý týden jsem našel odpoledne cestou z práce na autě lístek za stěračem, že moje vozidlo bylo odtaženo a navráceno nazpět z důvodu blokového čištění ulice, s výzvou uhradit technickým službám Ústí nad Labem "náklady" ve výši 3.500,-Kč. Mám dojem, že s autem zřejmě nebylo vůbec manipulováno, protože stálo na milimetr přesně na stejném podélném stání, jako s ním parkuji vždy, když jedu cca jednou za tři týdny do práce autem (rovnám záď podle plotu, respektive sousedovic brány). Protože pokuty uznávám od policie nebo strážníků a ne od hovnometařů, rozhodl jsem se proti tomu nějakým způsobem ohradit.

O tom, že by se ulice měla blokově čistit, jsem neměl ani tušení. Přikládám následující schéma:

http://www.jpeg.cz/obrazek/bEm

Jedná se o křižovatku tvaru "T" ve vilové čtvrti v Ústí nad Labem-Bukov. Přijel jsem odspodu, odbočil vlevo a zaparkoval na žlutě označené plošce u chodníku podélně. V uvedenou dobu stála v ulici nejméně dvě další auta. Oznámení o blokovém čištění bylo umístěno na přenosné nízké plechové tabuli, která byla umístěna v pozicích 1 a 2. V pozici 1 byla cedule v půli křižovatky a natočená směrem doprava - takže auta přijíždějící z dolní části "téčka" a odbočující vlevo nemají šanci ceduli vidět - vidí tak maximálně její sloupek. V pozici 2 je značka "blokové čištění" umístěna na chodníku, u kterého stojí nákladní a dodávková vozidla stavební firmy, která zde provádějí rekonstrukci jednoho rodinného domu - tedy značka je zcela zakryta stojícími náklaďáky a není zespodu vůbec vidět.

Fotografie značek mám k dispozici na kameře instalované v autě a chtěl bych se proti uvedené pokutě od technických služeb (ne od policie ani MP Ústí nad Labem) nějakým způsobem bránit s důrazem na to, že značení vozovky bylo špatně provedené a že jsem jej tedy nemohl vidět (nejsem idiot, abych vědomě postavil auto do ulice označené zákazem stání v uvedený čas).

Myslíte, že bych měl technickým službám zaslat nějakou cimrmanovskou "ostrou prosbu", nebo se tím vůbec nezabývat a vyčkávat dalších úředních kroků? 3.500 se mi nezdá přiměřená částka, a už vůbec ne s ohledem na provedení dopravního značení... :( Děkuji
« Poslední změna: 15 Června 2015, 14:00:08 od pk202 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odtah technickými službami - blokové čištění
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2015, 22:08:49 »

Vyčkáváním moc nedosáhnete. Po 60 dnech začnou vymáhat soudním příkazem.
http://www.dpmul.cz/index.php?art=61
Vaši námitku je třeba směrovat tomu, kdo odtah nařídil, patrně MP Ústí.
IP zaznamenána