30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Staní v obytné zóně 19:59-20:00  (Přečteno 5927 krát)

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« kdy: 11 Června 2015, 21:10:57 »

Mám otázku, když je uveden čas zjištění přestupku (stání v obytné zóně mimo místo označené jako parkoviště) 19:59 - 20:00, dá se to vůbec považovat za zjištění stání? Podle mě za tak krátkou dobu stihnete sotva zastavit a ne stát. Dalo by se toho využít? :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 23:19:33 »

Podle mne ano.
Jen jde o to, zda to je takhle napsané už na oznámení přestupku, nebo to blbě opsala oaž správní orgán. V druhém případě to nebude tak jednoznačné.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2015, 10:43:21 »

Pokud to je i na oznameni k prestupku, pak jde o obycejne zastaveni - on doprovod starsi babicky do domu nejaky cas zabere.
Taky mohlo jit o zastaveni z duvodu nezavislych na vuli ridice..
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2015, 10:48:05 »

Teď se možná pletu, ale jinak já většinou pracuji s tím, že v obytné a pěší zóně můžu mimo místa vyhrazená ke stání zastavit. zastavení se bere do 5(?) minut? Většinou v Praze na modré berou  3 - 5 minut. Takže 19:59 - 20:00 je spíš zastavení než stání :)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2015, 14:37:33 »

Žádal bych atest zařízení, kterým byl měřen čas :) Určitě to policajt měřil na hodinkách od vietnamce.

Jednou jsem tahle chtěl napadnou zákaz odbočení vlevo s dodatkovou tabulkou o čase. Chtěl jsem žádat atest zařízení, kterým byl měřen policejní čas, a zákon, který mi přikazuje v autě vozit certifikované hodiny. Bohužel to policajti ani nepředali do správního řízení.
IP zaznamenána

hk

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2015, 19:34:56 »

Takže nakonec to bylo 19:50-20:00. Škoda že jsem si zapoměl ten lístek vyfotit, fakt tam bylo naškrábaný 19:59 - asi opičce ujela pracka od nuly dolů... :)
Nicméně jsem to šel řešit s lístkem (a dopis, který přišel den před tím na adresu, kde se nezdržuji, jsem řekl že jsem ještě neobdržel) a sdělil jsem, že jsem tam byl jen někoho vyzvednout. Prý aby to bylo zastavení, musel bych se zdržovat u auta, ale já jsem čekal uvnitř. :)
Pokud bych se nepřiznal, že jsem řídil já, tak by to šlo rovnou do správního řízení, takže bych si nepomohl, takhle jsem to ještě (prý vzhledem k tomu, že jsem měl s nima jediný řízení 2,5 roku zpět) usmlouval na řešení domluvou. Občas je lepší dělat blbýho a nechytračit, teď musím akorát zase minimálně rok sekat dobrotu, jinak to je prý příště automaticky za peníze. :)
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Staní v obytné zóně 19:59-20:00
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2015, 21:33:00 »

Koukám že to je celkem kreativní výklad úřadu, jak si vyložit "zastavení" - s tím bych je poslal tam kam záda ztrácí své dobré jméno.. Zastavení je, i pokud budu dvě hodiny vykládat nábytek z auta nebo naopak po lopatě házet bordel na korbu... bude to prostě doba nezbytně nutná k vyložení či naložení nákladu, vystoupení či nastoupení osob.. Což např. v případě mé nepohyblivé babičky je minimálně na 15. minut a někdo ji musí snést a vyvést takže "bych se zdržoval u auta" a čekal až se zřítí na schodech je opravdu dementní úřednický konstrukt..
IP zaznamenána