30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování ZTP na obytné zóně IP26a  (Přečteno 5053 krát)

laser

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Parkování ZTP na obytné zóně IP26a
« kdy: 06 Června 2015, 11:43:54 »

Ahoj,

táta parkoval v ulici označené jako obytná zóna označené značkou IP26a. Má ZTP a značku na autě předpisově má. Dá se z toho vyvléci nějak jinak, než způsoby typu Helmut, atd ? Našel jsem, že na IP26a se parkovat smí jen na vyznašených místech ale nedokážu to nějak spojit dohromady, googlil jsem, ale nic nevygooglil. Našel jsem http://www.pohyblivost.cz/co-je-to-karta-prukaz-tp-ztp-a-ztpp.php  , ale tam je možnost vjet do zákazu stání a ne v obytné zóně.


IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ZTP na obytné zóně IP26a
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2015, 00:27:11 »

ZTP nemá výjimku pro stání v obytné zóně. Můžou to hodit na SPRDEL, průkaz totiž nemusí znamenat, že byl řidič.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ZTP na obytné zóně IP26a
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2015, 12:21:47 »

Záleží na konkrétní situaci, mnohdy lze řešit poukázáním na neukončení platnosti značky, jež parkování povoluje. Viz např.: http://30kmh.cz/index.php?topic=1099.0.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Parkování ZTP na obytné zóně IP26a
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2015, 13:17:26 »

Pokud je svislá dopravní značka doplněná i o vodorovné, platí jen pro tato místa. Jednoduše řečeno pokud budou na silnici načmáraný tři místa a na začátku bude informativní značka (třeba Ip11...), tak platí jen pro ty tři místa a dál už ne. Stejně tak v obytné zóně, kde mimo jiné podle technických podmínek musí být místa vyznačena vždy minimálně vodorovnou dopravní značkou. k tomuhle doporučuju pročíst vyhlášku 30/2001 a technické podmínky ministerstva vnitra (TP 65, TP 103, TP 133)
IP zaznamenána