30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovani v zakazu  (Přečteno 4726 krát)

Johnny10

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Parkovani v zakazu
« kdy: 05 Června 2015, 13:13:28 »

Dobry den,
prosim o radu. V zime jsem byl na bezkach v Bedrichove. Zaparkoval jsem na miste, kde nebyla zadna cedule, nicmene za oknem mi pristal listek od MP s pokutou. Az pote jsem zjistil, ze v Bedrichove se smi parkovat pouze na vyhrazenem parkovisti (1. moje chyba), a tedy nehralo roli, ze jsem stal na miste, kde jsem nikomu neprekazel, a kde ani nebyla zadna cedule. Listek jsem ignoroval, za par mesicu prisel na firmu "odpustkovy dopis", kde chteli 600 Kc. Tady jsem asi udelal zasadni chybu, ze jsem to neresil a hodil do kose (2. moje chyba).

--Auto patri leasingove firme, moje firma ho dala mne k uzivani, proto prikaz prisel leasingovce-

Ted mi prisel (preposlany) prikaz k zaplaceni, kde zkracene stoji ze se spachal prestupek, poslali "odpustkovy dopis", kde zadali bud vypalne, nebo totoznost ridice (nedostali ani jedno), a proto davaji prikaz k zaplaceni.

Vim, ze jsem zrejme udelal chybu, ze jsem misto ignorovani nerekl moji firme (a tedy i leasingovce), at nahlasi moje jmeno, aby nemohli pouzit SPRDEL, nicmene da se jeste v teto fazi neco udelat? Vim, ze chybami se clovek uci a pokud to jinak nepujde, tak zaplatim to co chteji (2500k), ale pokud byste meli nejaky napad, co v tomto pripade delat, budu rad za radu.

Dekuji moc!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v zakazu
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2015, 14:00:53 »

Jedině se nechte leasingovkou (či na koho ten příkaz je vydán) zmocnit k jednání v této věci a podejte odpor (jestli to ještě stihnete). Pak si dojděte pro kopii spisu a z toho vyčtěte jestli úřad neopomněl někoho vyzvat ke sdělení totožnosti řidiče a pak by se to možná dalo nějak zvrátit na přestupek.   
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v zakazu
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2015, 14:35:36 »

Leasingovka je vlastník, firma je provozovatel.
Správně měli poslat rovnou provozovateli. Varianty řešení záleží na Vašem postavení ve firmě. Pokud je Vaše, tak je zde varianta Helmut (s bonusem mrtvý Helmut), varianta zpochybnění měření, ping pong apod. Viz forum.
Pokud jste zaměstnanec a firma se nechce touto záležitostí bavit, tak jste dost omezen a lepší pustit malý chlup než se nechat uvláčet ve spolupráci s firmou k velkému chlupu. Pro přesnější rozbor chybí detaily. Ty můžete získat při podání vysvětlení a tam se i rozhodnout co a jak, podle toho, co na Vás mají.   
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v zakazu
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2015, 15:46:14 »

Já bych viděl jako schůdné řešení nechat se splnomocnit provozovatelem a hájit provozovatele (a tedy de facto sebe) v rámci SprDele. A tam třeba namítat neplatnost překlopení na SprDel - výzva nebyla doručena provozovateli, úřad nepokračoval v šetření - nebo, že nešlo o přestupek - pro špatně umístěné nebo chybějící značky zóny.

Myslím, že horší než 2500 už to nebude.
IP zaznamenána

Johnny10

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v zakazu
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2015, 10:05:33 »

Dobry den, dekuji vsem.
Leasingovka toto bohuzel nedela (zplnomocneni), takze zaplatim. co byste doporucili do priste v podobne situaci? nechat leasingovku nahlasit moje jmeno magistratu, aby nemohli pouzit SPRDEL, a potom se hajit klasickymi cestami?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v zakazu
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2015, 11:07:31 »

Pořád mi není jasné, kdo je provozovatel (uvedený v TP). Zaměstnavatel nebo leasingovka? Pokud je příkaz vydán na leasingovku a ta není provozovatelem (podle TP) je chybou leasingovky, že se nebránila. Pokud je leasingovka i provozovatelem (snad když jde o operativní leasing) znamená to prostudovat podmínky leasingové smlouvy. Každopádně to přeúčtování pokuty je založeno na obchodním vztahu mezi leasingovkou a zaměstnavatelem a vůbec se netýká zaměstnance (ten obchodní vztah).

Jen na okraj, pokud vím, zaměstnavatel nemůže bez souhlasu zaměstnance strhnout žádnou částku ze základní mzdy (ale mohl by krátit nenárokové části mzdy). A podle mě se nelze o tom ani předem dohodnout. Zaměstnavatel by musel podat žalobu a netroufám si vůbec odhadnout, jak by to dopadlo.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani v zakazu
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2015, 12:35:28 »

Pokud by mel zamestnanec nejakou formu hmotne zodpovednosti, tak by asi zamestnavatel castku strhnout mohl.
Kazdopadne je treba se jednak dobrat toho, kdo je provozovatel. A za dalsi by bylo dobre videt ten preposlany dopis. Z nej by se toho mohlo taky dost vyjasnit.
IP zaznamenána