30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Čištění komunikace - bez odtahu?  (Přečteno 2993 krát)

Apache

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Čištění komunikace - bez odtahu?
« kdy: 04 Června 2015, 15:32:42 »

Dobrý den,

dnes ráno jsem v Praze 12 na sídlišti našel lísteček "Oznámení o podezření ze spáchání..." na autě zaparkovaném na místě, kde běžně parkuji a kde probíhalo čištění komunikace. Blbé je, že mi na onom místě stála v danou chvíli tři auta (jsem provozovatelem jednoho a ostatní provozovatelé to mají do Prahy bohužel poměrně daleko...).

Je mi jasné že se jedná o poměrně častý případ, tak jsem to trochu progooglil, pročetl dotazy tady na podobné téma a to mi moc odpovědí nepřineslo, spíše naopak - ve všech podobných dotazech bylo zmiňováno odtažení vozidla (a jeho placení). Na lístečku jsem ale nic o odtažení nenašel, auta stojí na stejném místě a i stopa prachu kolem aut naznačuje, že k přesunu nedošlo. Přesto mám trochu strach, aby v dopise (přijde-li nějaký) netvrdili, že auta odtahovali a nechtěli si tím přivydělat. Je to možné a dá se proti tomu nějak preventivně bránit?

Jinak situace je taková, že se jedná o jednosměrnou ulici, kde je na jedné straně vyznačeno kolmé stání (několikrát přerušované výběžky chodníku) kde mi stála 2 auta (a hodně bych se divil, kdyby tuhle část vůbec čistili) a na druhé straně se parkuje podélně - tam stálo třetí. Auty jsem dlouho nejel a pěšky přicházím k domu "v protisměru" silnice, takže jsem žádnou značku po cestě nepotkal. Ale to mi asi není nic platné, neboť z http://www.osbid.org/index.php?t=article&n=clanek-odtah-vozidla-pri-blokovem-cisteni-70 jsem pochopil, že vlastně mám povinost oblézat okolí a kontrolovat, jestli nepřibylo nějaké přenosné dopravní značení.

Je mi jasné, že nemá cenu se o něčem bavit když vlastně ani nevím, jestli něco přijde. Tak se chci zatím spíš zeptat na to odtahování, jestli se proti němu dá a mám nějak preventivně bránit, kdyby to chtěli zkusit?
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Čištění komunikace - bez odtahu?
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2015, 17:19:39 »

Nápad účtovat fiktivní odtah a navrácení vozidla přesně na původní místo by byl jistě zajímavou inovací pro úřady! Ale ve Vašem případě bych si z toho hlavu nedělal, dokud Ten Odtahový Dopis nepřijde (a jako že asi ne).

Článek na OSBIDu se týká pouze odtahu, nikoliv samotného porušení zákazu stání. Tam bude úřad  muset prokázat, že jste vozidlo/a zaparkoval až po umístění značek, jinak totiž chybí zavinění z Vaší strany.
IP zaznamenána