30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na vyhrazeném stání - neděle u Radnice Brno  (Přečteno 3486 krát)

djkubas

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Hezký den pánové,

provozovateli mého auta přišla výzva k úhradě odpustku za parkování na vyhrazeném stání před novou radnicí na Veselé v Brně viz příloha. Zatím jsem nikdy výzvu neřešil a na MP svorně platil, ale za parkování na rezervačce pro radniční kumpány za parkování ze soboty na neděli se mi platit vskutku nechce. Napadlo mě, zda jde na toto použít výklad, že na vyhrazeném stání je možné zastavit a stát, pokud tím nebráním v zastavení osobě, která má vyhrazené stání zaplacené? Tj. pinknout na jejich stranu míč s tím, ať dokážou, že jsem omezil osobě, která má na tomto místě vyhrazené stání, možnost zaparkování? Netřeba říkat, že v noci ze soboty na neděli asi radní zrovna nepracují...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném stání - neděle u Radnice Brno
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2015, 22:17:22 »

Říká se tomu materiální aspekt přestupku a zde je skutečně těžké ho nalézt.
Je tady na to asi 90 odkazů.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na vyhrazeném stání - neděle u Radnice Brno
« Odpověď #2 kdy: 21 Května 2015, 10:21:43 »

Tohle bych určitě neplatil. Bůhví jestli vůbec mají fotku. Prostě bych na to nereagoval dokud nerozjedou SPŘ. Pak bych si udělal opis spisu a podle toho bych se zachoval.
IP zaznamenána