30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Zdenda

Stran: [1]
1
Ahoj všem po delší pauze.

Kamarád v roce 2012 řídil osobní automobil pod vlivem THC ( 51ng/ml ).
Správním orgánem mu byl uložen trest zákazu řízení na 9 měsíců a zaplacení pokuty 15 000.
V průběhu řízení správní orgán navíc rozhodl o odnětí řidičského oprávnění neboť dle SO zcela pozbyl zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel.

Nyní po pěti letech by chtěl znovu řídit a proto bych prosil o radu jak v tomto případě postupovat. Nejsem si totiž jistý jestli stačí klasicky požádat o vrácení ŘP vyplněním žádosti a doložit posudek o zdravotní způsobilosti + psychotesty a složení praktické zkoušky v autoškole, když mu bylo tehdy odňato i řidičské oprávnění.

Kamarád má navíc obavu ( někde slyšel ), že bude muset chodit dva roky močit do kelímku než mu lékař vůbec vydá osvědčení o zdravotní způsobilosti. Trávu už nekouří, ale vadí mu spíš že by to tak dlouho trvalo.
Pokud by někdo poradil jak přesně postupovat krok za krokem budu moc rád.

V příloze posílám rozhodnutí o odnětí řidičského oprávnění a rozhodnutí a přestupku.

Předem díky Sell
           



2
Rychlost / [WIN] Exekuce
« kdy: 21 Května 2016, 02:34:20 »
Zdravím po kratší pauze
Dne 6.8.2015 mi byla mi byla měšťáky v jedné obci naměřená rychlost 60 km/h. S přestupkem jsem nesouhlasil a žádal projednání ve správním řízení. Od té doby ticho po pěšině až do dnešního dne, kdy mi bylo do datové schránky doručeno vyrozumění o zahájení exekuce.
Datovou schránku jsem si zřídil právě pro účely komunikace s úřady neboť jsem často mimo ČR, a na adrese trvalého pobytu se nezdržuju ( adresa obecního úřadu ).
Datovou schránku mám pět let.
Nejde mi ani tak o prachy jako o princip ( pokud se nepletu úřad by měl doručovat do DS ), a o body.
V příloze posílám všechno co mi exekutor do DS poslal.
Co teď s tím?
Díky Zdenda

3
Parkuji už několik let na sídlišti před domem mé přítelkyně - na místě vyhrazeném pro invalidy. Celkem jsou před domem 4 taková místa, ale pravidelně na jednom z nich stojím jen já. Zbytek míst je oprávněně využíván jen sporadicky, a proto na nich většinou parkují ostatní nájemníci, kteří hlavně k večeru už nenajdou jiné místo.
Automobil je napsaný na přítelkyni která má průkaz ZTP/P ( P značí průvodce ) - a také parkovací kartu O7 kterou sice vozíme v autě, ale při parkování před domem ji většinou necháme v přihrádce. Zatím nebyl nikdy problém.

V neděli po obědě někdo zvoní. U dveří stojí nějaká tlustá nasraná ženská a rovnou bez pozdravu mi zadýchaně oznamuje že naše auto není označeno kartou vozíčkáře,...že má být za předním sklem - ať ji tam dáme, jinak že okamžitě volá MP. Když jsem jí posílal ke všem čertům stihla ještě zařvat že příště městskou policii bude volat rovnou.
Během deseti minut přijel strážník a začal si auto fotit. Vyšel jsem před dům, odemknul vůz a parkovací průkaz jsem umístil na palubní desku. Měšťák zbystřil a chtěl průkaz vidět. Tak jsem mu řekl že se může podívat přes sklo a odešel jsem. Volal na mne že s takovým přístupem to bude pěkně drahé. Tím to skončilo.

Pokud není vozidlo řádně označené parkovacím průkazem, nesmí řidič dle § 67 odst. 8 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v platném znění ,na takto označeném místě zastavit a stát. V opačném případě je řidič podezřelý z přestupku dle § 125c odst. 1 písm. f bodu 11 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Chtěl bych se zeptat jestli nám reálně hrozí postih jen proto, že jsme auto průkazem neoznačili.

Díky za informace.

4
Potřebuji poradit - ostatní / Občanský průkaz
« kdy: 14 Srpna 2015, 11:01:42 »
Dobrý den
Omlouvám se pokud jsem porušil pravidla tím, že zakládám nové téma -  které vlastně nemá s dopravou nic společného.
Zhruba pět let jsem neměl občanský průkaz, čímž jsem spáchal přestupek. Při žádosti o nový OP ( zhruba před měsícem ) se na to přišlo, a po odmítnutí zaplatit pokutu 500 korun na místě mi bylo nasranou úřednicí sděleno že to bude drahé.

Před pár dny mi do datové schránky přišel příkaz spolu s přátelským řešením celého sporu. Stačí když zaplatím 1000 korun.
Je to už pár let, co jsem díky zákonům tohoto státu přišel o všechny úspory a o iluze. Od té doby se snažím rvát se doslova o každou korunu. Ovšem lhal bych, kdybych teď napsal že mi to takhle vychází vždycky.

V tomto případě jsem měl v plánu podat v zákonné lhůtě odporný odpor, a argumentovat především tím, že přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok.

Ovšem příkaz který mi byl doručen mne uvádí tak trochu do rozpaků. Úřad se ve svém rozhodnutí opírá, a místy odvolává, na zákon o přestupcích, kde je promlčecí doba 1 rok, ovšem trestá mne vlastně dle zákona o občanských průkazech, a tam jsem žádnou " promlčecí " lhůtu na projednání přestupku nenašel.

Byl bych vděčný kdyby mi někdo mohl poradit, jestli si výše zmíněnou strategií nekoleduju o pořádné faux pas, a samozřejmě budu vděčný i za každou novou cestu, která mne někam dovede. Mne samotného napadá už jen absence materiálního znaku přestupku.
V příloze přikládám příkaz i odpor

Díky

Sellway

Stran: [1]