30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie opět v roli žalobce, soudce, i popravčího  (Přečteno 2581 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Policie opět v roli žalobce, soudce, i popravčího
« kdy: 31 Května 2016, 13:40:59 »

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/vnitro-zacina-v-aukcich-prodavat-auta-zabavena-zlocincum/r~daf2c5aa240b11e6b597002590604f2e/

Co vy na to? Nikdo je neodsoudil, nic jim nebylo prokázáno, jediná fakta prezentovaná v článku jsou, že policie někoho obvinila, sebrala mu auto, a to auto prodá, aniž by čekali na rozsudek. Co se stane, pokud je podezřelý bez viny a soud mu dá za pravdu - nevíme. Padouch z hospodářské trestné činnosti může bejt taky tech chudák, co prodal houmlesovi jednu cigaretu, nebo někdo, kdo v restauraci neměl speciální místnost s certifikovaným dřezem pro přípravu masa, nebo někdo, kdo prodával domácí koláče a dělal je doma, což se taky nesmí. Prostě všechno ty nejtěžší zločinci, které musíme za každou cenu potrestat, děj se co děj.

Přijde mě to nereálný i v našem prostředí a podle mě v tom článku musí něco chybět, něbo je tam něco blbě. Poslal jsem na vnitro dotaz podle InfZ na základě jakého zákona je možné zabavit majetek osobám podezřelým ze spáchání TČ a tento někomu prodat bez jakéhokoliv rozhodnutí soudu, že tato osoba je skutečně vinná.
« Poslední změna: 31 Května 2016, 13:43:28 od mcsoap »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Policie opět v roli žalobce, soudce, i popravčího
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2016, 14:43:46 »

Nechtělo se mi to hledat, ale pravděpodobně půjde o nějaký gumový paragraf, který to umožní, pokud by náklady na uskladnění byly nepřiměřené nebo mohlo dojít ke zkáze atp.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Policie opět v roli žalobce, soudce, i popravčího
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2016, 15:11:10 »

Nechtělo se mi to hledat, ale pravděpodobně půjde o nějaký gumový paragraf, který to umožní, pokud by náklady na uskladnění byly nepřiměřené nebo mohlo dojít ke zkáze atp.

(jo, je to návrh, nevím kde najít aktuální platný originál)

http://www.epravo.cz/top/clanky/navrh-zakona-o-vykonu-zajisteni-majetku-a-veci-v-trestnim-rizeni-a-o-zmene-nekterych-zakonu-duvodova-zprava-20824.html

paragraf 12

a související dělostřelecká příprava z roku 2014:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministryne-Valkova-Efektivnejsi-zasah-statu-do-majetku-pochazejiciho-z-trestne-cinnosti-333440

Tam se totiž uvádí (v článku tato informace chybí), že obviněný se musí vyjádřit a k prodeji dochází jen když obviněný svolí a bez souhlasu obviněného lze tuhle bolševickou samohanu provádět jen pokud:

Bez souhlasu obviněného se prodej zajištěného majetku (nebo jejich částí) připouští pouze za úzce vymezených okolností - pokud je zřejmé, že na věcech, které tvoří zajištěný majetek, by jinak vznikla škoda, kterou zpravidla nelze odvrátit, hrozí-li přes řádný výkon správy výrazné snížení ceny majetku (např. je zřejmé, že zajištěné akcie se stanou v krátké době téměř bezcenné, nebo technické zařízení výrazně s postupem času zastarává a jeho cena se snižuje o částku daleko vyšší, než by činily opisy), anebo je zajišťován majetek obviněného, který je na útěku a je zřejmé, že bez zajištění by majetek nikdo nespravoval.

Mě na tom neskutečně sere to, že všechny bulváry a média to prezentujou jako "majetek zločinců" a "auta padouchů", to není manipulativní žvást, to je prostě čirá lež. Ten člověk je přece naprosto bez viny, dokud mu nebyla tato soudem prokázána??? Představte si, že vám zavře podnik sociálka, hygiena, životní prostředí, nebo nějakej podobnej zbytečnej úřad za nějakou kokotinu, protože tam žije hlíva obecná nebo co a vy ste tam měli skládku pneumatik z vrakoviště, což je hrdelní zločin, dá se to fízlům, ty vám okamžitě seberou auta, prodaj je, vy u soudu prokážete, že jste bez viny a řeknou vám sorry, je to prodaný, vaše Audi mělo odhadní cenu 300 tisíc, prodali jsme to za 200, můžete si jít do bazaru koupit tu stejnou za 500 (prostě jako když vám pojišťovna odhaduje cenu vozu na nějaké imaginární číslo, které je zhruba poloviční proti tomu co to auto stojí v tu chvíli v bazarech).
IP zaznamenána