30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: IS vitezi nad svobodou  (Přečteno 4774 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
IS vitezi nad svobodou
« kdy: 24 Května 2016, 21:36:43 »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/404430-nizozemsky-parlament-schvalil-odebirani-obcanstvi-islamistum.html

jasne, takze kohokoli, koho oznacime za teroristu, bude zbaven obcanstvi.

Misto toho, aby kdyz tedy na nekoho neco maji zajistili dukazy a odsoudili.

Vitezstvi Islamu nad Svobodou v Evrope ... grrrrrrrrrrr
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2016, 10:33:11 »

Plno států neumožňuje mít dvojí občanství , zase bych z toho nedělal vědu. Když bude terorista moc chtít, může se vzdát toho druhého a nic se neděje
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2016, 10:45:22 »

Ona prý dokonce nefunguje ani mezistátní výměna informací o občanství, takže stát se de facto nemá jak dozvědět o druhém občanství (zejména pokud je získáno jako druhé nebo automaticky - narozením, sňatkem, ...).
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2016, 16:43:01 »

Nevím, zastávám názor, že zbavovat kohokoli občanství je veskrze totalitní praktika, nemající ve svobodných zemích co dělat. Pokud je problém s terorismem, existuje spoustu prostředků jak jedince eliminovat v rámci stávající legislativy ... což samozřejmě vyžaduje úsilí. Zbavování občanství není řešení problému, je to workaround, který je snadnější, totalitní a navíc bych si od toho nesliboval moc jasný výsledek. Toť můj názor.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2016, 16:43:51 »

 nehledě k tomu, že to je nebezpečný precedens ... je jen otázkou kdy označí za teroristu kohokoli ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #5 kdy: 25 Května 2016, 16:54:50 »

Vitezstvi Islamu nad Svobodou v Evrope ... grrrrrrrrrrr

To se pletete, je to viteztvi byrokracie a totality, obdoba naseho zakona o zbranich  - odebrani bez soudu.
« Poslední změna: 25 Května 2016, 17:44:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2016, 08:38:22 »

Nejde mě do kebule, jak se může například náš stát dozvědět, že mám více občanství. To jako ministr vnitra pošle do např. usa žádost : hej obama pošli seznam všech amerických občanů, potřebuju zjistit jestli tam nemáš někoho z čech?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:IS vitezi nad svobodou
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2016, 09:15:47 »

Nejde mě do kebule, jak se může například náš stát dozvědět, že mám více občanství. To jako ministr vnitra pošle do např. usa žádost : hej obama pošli seznam všech amerických občanů, potřebuju zjistit jestli tam nemáš někoho z čech?

Je to obráceně - čmoud se přistěhuje do Holandska, takže úřady vědí, že má krom NL i původní třeba egyptské občanství.
IP zaznamenána