Ukončené případy > Alkohol

[WIN] alkohol 0,31 promile

(1/10) > >>

torrente:
Před časem mě zastavila hlídka PČR - běžná kontrola dokladů a samozřejmě mi dali fouknout. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl nějakej alkhohol v sobě mít, ale přístroj ukázal 0,42 promile. Po opakovaný zkoušce po 2 minutách pak ukázal 0,4. Předchozí večer jsem teda pár piv měl, což jsem v první chvíli přiznal. Pak jsem si uvědomil, že cokoliv přiznávat mi může tak akorát uškodit, tak jsem to nějak zakecal, že jsem při práci na zahradě v průběhu odpoledne vypil asi 4 nebo 5 lahváčů. Policajti se samozřejmě ptali, jestli s naměřenýma hodnotama souhlasim, tak jsem jim řek, že nesouhlasim a chci na krev. Doufal jsem, že to bude dlouho trvat, aby se ještě nějaký alkohol odboural, ale krev mi vzali poměrně rychle (cca za 25-30 minut). Pokud ten Dräger nebyl vadnej, tak asi v tý krvi něco bude. Teď se čeká na výsledky, ale chci radši získat nějaký informace s předstihem.
Jinak po odběru mě policajti odvezli zpátky k autu a k mýmu překvapení mi vrátili řidičák a tak nějak mi naznačili, že se budou koukat jinam a ať si jedu, kam chci.
Samozřejmě jsem si přečet o tomhle případu http://30kmh.cz/index.php?topic=6.0, ale tam bylo pod 0,3 promile, což se bere přecejenom trochu mírněji. Moje výhoda je v tom, že mi řidičák zůstal, takže můžu využít zdržovací taktiku. Jednou jsem takhle uspěl, ale to bylo při překročení rychlosti v Praze, kde budou mít podobných případů asi až nad hlavu. Tohle se stalo v městečku cca 7000 obyvatel.

Takže menší update...
V krvi bylo 0,31 promile a nebude se to řešit v Benátkách, kde mě chytli, ale v MB.
http://s29.postimg.org/ryqmkpitj/IMG_20140522_0001.jpg

jkraus222:
Zatím není s čím radit. Čekejte, až něco přijde. Nemá smysl vést spekulativní diskuse, ale konkrétně reagovat na konkrétní situace  :) Ta krev klidně může vyjít kolem 0,3 nebo i méně.

andy:
Tady zdržovací taktika asi takový úspěch mít nebude, záleží tedy, jak s tím budou pospíchat, spíše ale budou. Co je to před časem ? Na alkoholu si dávají víc záležet. A tím, že jste jel na krev, jste si spíš uškodil než pomohl, protože s tou hladinou co vám vyjede nic neuděláte, narozdíl od měření Dragerem, které lze různě napadat a tím řízení komplikovat. Pokud vám navíc krev odebrali krátce poté, kdy i opakovaná dechová zkouška dopadla stejně a těch 0,4 jste opravdu měl, nějakou mizivou hladinu čekat nemůžete. Pokud to bude ve výsledku víc, než 0,3 promile, tak ten relativně jednoduchý a jasný postup kdy nelze přičíst zavinění asi moc platný nebude. Ten přístroj je totiž ve skutečnosti velmi přesný - pokud se nejedná tedy o případy, kdy dýcháte krátce potom, co jste požil a opakovaná dechová zkouška neskáče o x procent nahoru nebo dolů.. Dokud ale nic nepřišlo, tak to opravdu nemá cenu dopředu řešit.

unlimited:
0,42 ‰ bohužel úplně málo není (z hlediska šikany, ve vyspělý/západní Evropě je to legální hodnota). A vadný měření to taky úplně nebude, protože 0,4 ‰ je minimální rozdíl a odpovídá to "spálenému" alkoholu mezi měřeními.  Až ≤ 0,24 ‰ na přístroji a ≤ 0,2 ‰ na krvi je v pohodě. První chybou je - bavit se s PČR. Na druhou stranu byste třeba neměl ŘP a jednání by probíhalo jinak. Tak jako tak, nic nezpochybnitelnýho jste asi neřekl. Z Vašeho příspěvku totiž usuzuji, že jste nic nepodepsal - to je rozhodující.

Záleží jak často pijete. Střední hodnota spalování se uvádí cca 0,15 ‰ za hodinu. Ale je to samozřejmě individuální věc. Počítám, že na krvi bude takových 0,3 - 0,35 ‰. Tak jako tak, je asi jasné, že po odečtení možného metabolicky vytvořeného alkoholu budete v rozpětí do 0,3 ‰, za což se ukládá 2 500 - 20 000,- Kč a zákaz řízení na 6-12 měsíců. Pokutu počítejte při spodní hranici, hlavně, pokud nemáte dřívější záznamy.

Osobně bych neuváděl, že chci na krev, pouze bych se zdržel komentáře. Podle mě se dá alkoholtester rozbít mnohem snáz než chromatografie. U alkoholtesteru je spousty zpochybnitelných podmínek pro měření, u toho lékaře jsou, ale valnou relevatnost jejich napadání asi mít nebude (trošku se bojim argumentace, že lékař ví co dělá).

Rozhodně načíst Antlovu metodu! V těchto případech se víc než hodí, protože výsledek není tak jistý, jako například u překročení rychlosti, parkování etc...

jkraus222:
Malou výhodou krve může být, že to může celé déle trvat (při troše štěstí klidně 2-3 měsíce, než se otočí administrativní kolečko a úřad začne konat). Ponechaný řidičák je velké plus.

V zásadě se to dá rozbíjet úplně stejně jako všechno ostatní - zdržovat, klást úředníkovi do cesty překážky, nechat ho nasekat X procesních chyb a v odvolání proti rozhodnutí mu v tom vymáchat držku. Neřekl bych, že to je nějak mimořádně složitý a nevyhratelný případ  ;)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi