Poradna > Potřebuji poradit - vedení správního řízení

Krátká lhůta pro vyjádření?

(1/6) > >>

kacafirek:
Proti příkazu podán v zákonné lhůtě odpor. Přišlo oznámení o pokračování zahájeného řízení. V něm napsáno, že vzhledem k dostatku důkazů není nutné ústní jednání a že mám právo se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí, a to nejpozději do 3. 1. 2024. Toto oznámení bylo však dle informací z pošty uloženo 21. 12. 2023, do schránky však vhozeno až 5. 1. 2024. Je jejich lhůta pro vyjádření v pořádku?

Číkus:
Mám za to, že datum vložení do schránky není relevantní. Za předpokladu, že byly naplněny podmínky pro uplatnění fikce doručení (např. adresát nemá DS příslušného typu, spolu s výzvou bylo vloženo náležitě vyplněné poučení, doručováno na správnou adresu), došlo k doručení fikcí dne 02.01.2024 (viz kalkulačka). Lhůta na vyjádření jeden den je zjevně nedostatečná.

kacafirek:
Moc děkuji. Tu lhůtu jsem nestihl. Dá se toho nějak využít? Třeba do odvolání?

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

ladin:
https://www.postaonline.cz/trackandtrace

Zkontrolujte si nejdříve zásilku, co o ní tvrdí pošta, jestli se už někde nepotulovala pred tím 21. prosincem a nebude tvrzeno, že jste se k ním mohl dostat mnohem dříve. To datum máte z papírového vhozeného oznámení?

kacafirek:
Na papíru Výzva k vyzvednutí zásilky je, že zásilku je možné si vyzvednout nejpozději do 2. 1. 2024. Datum 5. 1. 2024 je webu postaonline.cz Sledování zásilek:

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi