30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kokoti za volantem  (Přečteno 19167 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #15 kdy: 10 Srpna 2016, 15:32:31 »

V pravo jede auto vedle mě. Vozidlo předemnou může pohodlně do pravého pruhu přejet

To není tak jednoznačné. Pokud není mezi auty 1-2 vteřiny mezera, tak nemůže. A pokud tam mezera je, dá se jí pohodlně projet.

Tak je otázka, jakým stylem jezdíš. Když mě někdo dojede, tak mu uhnu, jak to nějak rozumně v klidu jde.
Ale pokud se ten za mnou chová jako debil a vizí mi na zadku a nejlépe s rozsvícenými dálkami, tak na něj seru. Už proto že kvůli těm dálkám nevidím pořádně do zrcátek.

A když někoho dojíždím já, tak se mi nikdy nestalo, že by se situace sama během minuty nevyřešila sama. Prostě za ním chvíli počkám v bezpečném odstupu a snažím se pochopit, že můj spěch ho nezajímá.

To je taková odpověď-neodpověď. Zákon užití světelné houkačky i klaksonu při předjíždění dovoluje, takže na řidiče, který v bezpečné vzdálenosti upozorňuje vozidlo před sebou na svůj záměr jet rychleji je podle mě právně naprosto v pořádku (tím neříkám, že to běžně dělám) a vepředu jedoucí řidič by na něj neměl "srát". Jiná je situace, pokud kvůli chování takového řidiče nevidíte do zrcátek.

Obvykle je situace taková, že to vozidlo přejet doprava může, protože mezera je velká dost, já bych to mezi ním a autem vpravo také střihnout mohl, protože místa je dost, ale toho vpravo bych omezil, a to nechci. Jedná se mi vyloženě o situaci, kdy višchni vědí, že ten co jede vlevo vpředu je debil a dělá to naschvál, protože si myslí, že může a dělá mu dobře, když škodí. Takovým bych tu radlici bez slitování narval a nemám s tím vůbec žádný problém.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #16 kdy: 10 Srpna 2016, 15:45:39 »

No tak občas na silnici debila potká každý. A co jako? Každý se někdy chová jako debil. A nebo to tak může jen vypadat.

Naposledy jsem vypadal jako debil, když jsem vezl manželku po císaři z nemocnice. Jel jsem pomalu, kličkoval mezi výmoly a kanály a celkem mi bylo jedno, co si o tom kdo myslí a že on by třeba jel rád rychle. Smůla, nelze.

Za sebe mám pocit, že bys měl trénovat trpělivost a toleranci. Na debila občas narazíš stejně, ale nemá smysl se kvůli tomu rozčilovat nebo montovat radlici.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #17 kdy: 10 Srpna 2016, 15:56:05 »

No tak občas na silnici debila potká každý. A co jako?

A co jako? No nic, přišlo mi to k tématu. Téma: Kokoti za volantem
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #18 kdy: 10 Srpna 2016, 16:01:07 »

No tak občas na silnici debila potká každý. A co jako?

A co jako? No nic, přišlo mi to k tématu. Téma: Kokoti za volantem

jo, takže jste se přihlásil. Tak to je ok  ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #19 kdy: 10 Srpna 2016, 16:40:32 »

Takže, pane kolego, vy, pokud jedete v pruhu, koukáte jestli náhodou nemáte auto vedle sebe v jeho mrtvém úhlu?
No hlavně v tom mrtvém úhlu nejedu 2 km....prostě je to nebezpečné místo a nechci se v něm nacházet a tak raději přidám....kvůli tomu abych se pak mohl ubránit nesmyslné pokutě to tady taky študuji :)

Já si mrtvý úhel u auta vedle hlídám, pokud jsem v situaci kdy může auto vybočit.
Vybočit může kdykoliv

A abych hlídal jestli někde kousek ode mne nebo větší kus ode mne, nejede nějaké auto. To je už dost psycho.
No pak bude bezpečnější pokud budete jezdit MHD


Navíc já v tom místě jel na tempomat.
No to se máte čím chlubit...kokoty co se držej tempomatu hlava nehlava obzvlášť miluju....to by vydalo na samostatnou kapitolu

Že si on nezkontroluje stav kolem sebe a chce přejet z pruhu do pruhu je fail ..ale jeho.
No až jednou z nějaké příčiny včas nezareagujete a pošle Vás proti betonovýmu sloupu tak už si možná ani neužijete toho jak ho za ten fail potrestaj.... ::)

Tož tak - žijte blaze a dlouho

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #20 kdy: 10 Srpna 2016, 17:18:20 »

Čili pokud jedu v levém pruhu, za mnou je vozidlo, které chce jet rychleji a já v levém pruhu být nemusím, pak mám povinnost pruh uvolnit

Reagoval jsem na toto:
V autoškolách se učí lež, že při souběžné jízdě není nutné uhýbat vozidlu za mnou, i pokud jedu v levém pruhu.

To není lež.. přesně tak to v zákoně je.
Při souběžné jízdě řidič v levém pruhu nemusí uhýbat rychleji jedoucímu vozidlu.
Z definice souběžné jízdy obvykle ani nemůže.

Typická situace je, že v levém pruhu je zdržovač-kokot a za ním jedu já. V pravo jede auto vedle mě. Vozidlo předemnou může pohodlně do pravého pruhu přejet, ale neudělá to

To není souběžná jízda.
Při souběžné jízdě jedou v obou pruzích auta v rozestupech.


Tomu nerozumím. Vpravo se musí správně jezdit jenom na dálnici, já můžu ve městě užít obou (všech) jízdních pruhů podle zákona uvedeného výše. Naopak vozidlo předemnou má v uvedené situaci ze zákona povinnost pruh co nejdříve uvolnit (třetí opakování téhož, snad to i vám dojde).

Při souběžné jízdě nemá.
A taky při souběžné jízdě jede řada aut.. Vás zdržuje auto vepředu.. a zároveň děláte zdržovače autu vzadu.. takže podle toho pravidla se máte uklidit vpravo a nechat projet auta vzadu..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #21 kdy: 10 Srpna 2016, 17:54:57 »

Debata se zvrhla na předpisy a paragrafy což mi přijde úplně zbytečné. Je potřeba si uvědomit že se auto dnes dá koupit za jednu vejplatu a může ho mít prostě každej, provoz je u nás celkově velkej. Je potřeba si uvědomit že chybu občas udělá každý ale přijde mi jako nesmysl a úplně to nesnášim když si dá někdo do auta kameru a těší se až bude mít nějákej úlovek jak někde udělá chybu a večer to sestříhaný dá na YT.

Jen si dejte bacha aby jste nedopadli jako tento čurák, kterej nemá nic jinýho na práci než jezdit po praze na motorce a všechny ostatní buzerovat za to že se snažej dostat z bodu A do bodu B. https://www.youtube.com/watch?v=ybdvxO-UeaY

Jinak ta škodolibost by se ti mohla vymstít, bacha na to, taky jsem dnes viděl frajera s audinou ve škarpě ale nikdy by mě nenapadlo to začít natáčet a dávat na YT, kdybych měl dávat na YT záznam z kamery (kterou nemám) jak mě někdo ohrožuje, omezuje nebo udělá nějákou blbost nebo jenom jak projíždím kolem bouračky tak nedělám nic jinýho. Protože těch situací je denně desítky, byly, jsou a budou a nikdo to nezmění, tak nehledejte chyby u ostatních ale jen a jen u sebe, protože tam ta chyba většinou bývá nejčastěji.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #22 kdy: 10 Srpna 2016, 18:07:44 »

No hlavně na videu https://www.youtube.com/watch?v=QcfopXo-UGA jde o typickou ukázku srážky dvou kokotů. Jeden si nepohlídá mrtvý úhel a druhej v tom mrtvym úhlu jede snad kilometr jako kdyby se těšil až ho ten druhej přehlídne. Tohle je jasná situace kde nepomůže sebelépe precizovaný zákon, pravidlo, ZPPK či co jiného, tady může pomoci jedině zdravý rozum. Tohle spoléhání se na předpisy a ignorování fyzických faktů už stálo hodně lidských životů například na přechodech. Prostě bezmyšlenkovité a bezhlavé prosazování vlastních práv může být v reálu nebezpečné.

Takže, pane kolego, vy, pokud jedete v pruhu, koukáte jestli náhodou nemáte auto vedle sebe v jeho mrtvém úhlu? A pokud ano, pak brzdíte, případně přidáváte plyn?
Já si mrtvý úhel u auta vedle hlídám, pokud jsem v situaci kdy může auto vybočit. Tedy v dálce vidím kolonu v jeho pruhu, případně konec jeho pruhu a podobně. Nicméně pokud mám oba pruhy pokračující, pak nemám důvod ještě dávat bacha na to jestli mne on nemá náhodou v mrtvém úhlu. Navíc každý řidič má mrtvý úhel někde jinde. A abych hlídal jestli někde kousek ode mne nebo větší kus ode mne, nejede nějaké auto. To je už dost psycho.
Navíc já v tom místě jel na tempomat. Tedy stejnou konstatní rychlost. Tou konstatní rychlostí jsem ho dojel a on se začal vzdalovat.
Tím, že jsem zareagoval, dupnul na brzdu a snažil se vecpat auto na chodník, je vidět, že jsem přesto sledoval jeho chování a určitě jsem neprosazoval svá práva. Pokud bych je totiž prosazoval, měl bych právě nově opravený pravý bok. Že si on nezkontroluje stav kolem sebe a chce přejet z pruhu do pruhu je fail ..ale jeho.


Na tempomat? V Praze? V těšnovským tunelu? Tak to jseš jinej kádr, mě je ten tempomat kolikrát úplně k ničemu když jedu z Prahy do Ostravy...takže už víme kde je asi kámen úrazu, celá situace vznikla že ty si jel na tempomat a nenapadlo tě přidat nebo ubrat, prostě je to někdy potřeba...taky kolikrát jedu na tempomat po dálnici 40km na 155km/h a pořád se 40km předjíždím s autem který jede 150-160km/h bez tempomatu, takže buď zpomalím na 130km/h a nechám ho jet, nebo přidám na 180km/h a ujedu mu aby jsme se nepředjížděli 40km jak teplouši, nejeli jsme vedle sebe a nebyly si právě vzájemně v mrtvým úhlu, kolikrát mám chuť si dát na auto dozadu samolepku "jedu na tempomat 155km/h"

Tempomat v Praze mi přijde jako úplnej nesmysl, prostě je potřeba jet plynule ale taky je potřeba přidat nebo zpomalit podle provozu a to se někomu kdo má zaplej tempomat moc nechce, takže radši pojede dva kilometry v mrtvým úhlu
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #23 kdy: 10 Srpna 2016, 18:09:49 »

Citace: 2M
Naopak vozidlo předemnou má v uvedené situaci ze zákona povinnost pruh co nejdříve uvolnit (třetí opakování téhož, snad to i vám dojde).

Při souběžné jízdě nemá.

Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3.

čili já tomu rozumím tak, že jedou-li vozidla současně ve všech jízdních pruzích, musím pruh co nejdříve uvolnit, ale při souběžné jízdě vozidel ve všech pruzích (které teda asi neodpovídá popisu vozidel jedoucích současně v pruzích) nemám povinnost pruh co nejdříve uvolnit. Logic.

Beru to, když někdo naschvál špuntuje levej pruh, tak je to vlastně dobře a škodit je dobře, kor když je to podle zákona. Lidi s váma musí bejt u grilu zábava.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #24 kdy: 10 Srpna 2016, 18:39:51 »

S váma naopak asi u grilu moc zábava není, když se vám jednoduchá věc musí vysvětlovat desetkrát a stejně to nepomůže.

Když na X-proudé silnici v obci, představme si třeba magistrálu v noci, pojede X aut jak buzeranti vedle sebe každé v jednom pruhu, 45 km/h, nikdo před, nikdo za, tak můžou, není to zakázané, není to bezdůvodně pomalá jízda, ať si to užijou. Když je rychleji jedoucí auto dojede, tak ten vlevo musí pruh vyklidit, jasné? (a BTW, sice jsem autoškolu dělal v pravěku, ale tohle pravidlo nám tam vysvětlovali vcelku polopaticky, tak netuším, jestli aktuálně se zamlčuje a lže).

Když je ale hustota taková, že ve všech pruzích se jede tak akorát na bezpečné rozestupy, tak se to výše uvedené pravidlo suspenduje a nikdo nikomu levý pruh vyklízet nemusí. Nechápu, co je na tom k nepochopení.

Pokud váš výklad pravidel, ať už takových, jaká jsou, nebo jaká si myslíte, že by měla být, vede k závěru, že nejlevější pruh musí prostě i za hustého provozu jet tak rychle, jak by si přál jet nejrychlejší řidič v daném prostoru, tak jste holt vedle. Nic si z toho nedělejte, to se stává.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #25 kdy: 10 Srpna 2016, 19:37:07 »

Ja teda nevim, ale me v autoskole ucili ze se jezdi proste vpravo, mesto nemesto..ostatni pruhy jsou k objizdeni a predjizdeni..ostatne v zppk hned zpocatku se pise, ze se jezdi pri pravem kraji vozovky..nevidim jediny duvod proc ty auta co jedou stejnou rychlosti vedle sebe, nemuzou jet za sebou..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #26 kdy: 10 Srpna 2016, 20:40:18 »

Kdybyste to dočetl, tak byste zjistil, že to o ježdění vpravo se píše v § 11(1) a je tam dovětek „pokud není stanoveno jinak“. No a jinak je stanoveno hned v následujícím § 12, který řeší jízdu v pruzích, a konkrétně § 12(2) věta první před středníkem říká, že v obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu.

Tedy z pohledu zákona je to jasné. Přejdeme-li do roviny filosofování, tak já taky nevidím důvod, proč by nemohli jet za sebou, stejně jako nevidím důvod, proč by nemohli jet vedle sebe. Když ten vlevo rychlejšímu uhne, tak je mi úplně buřt, jak budou tu spanilou jízdu provádět.

Ohledně motivace toho pravidla, tedy proč něco jiného platí v obci a něco jiného mimo a jestli by nebylo lepší aby jedna či druhá varianta platila všude, to je otázka spíš na dopravní inženýry než na právníky. Existují země, kde náš městský režim platí všude, i na dálnici, a hromady mrtvol kolem cest jsem tam neviděl.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #27 kdy: 10 Srpna 2016, 21:06:11 »

Kdybyste to dočetl, tak byste zjistil, že to o ježdění vpravo se píše v § 11(1) a je tam dovětek „pokud není stanoveno jinak“. No a jinak je stanoveno hned v následujícím § 12, který řeší jízdu v pruzích, a konkrétně § 12(2) věta první před středníkem říká, že v obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu.

Tedy z pohledu zákona je to jasné. Přejdeme-li do roviny filosofování, tak já taky nevidím důvod, proč by nemohli jet za sebou, stejně jako nevidím důvod, proč by nemohli jet vedle sebe. Když ten vlevo rychlejšímu uhne, tak je mi úplně buřt, jak budou tu spanilou jízdu provádět.

Ohledně motivace toho pravidla, tedy proč něco jiného platí v obci a něco jiného mimo a jestli by nebylo lepší aby jedna či druhá varianta platila všude, to je otázka spíš na dopravní inženýry než na právníky. Existují země, kde náš městský režim platí všude, i na dálnici, a hromady mrtvol kolem cest jsem tam neviděl.

http://www.autoweb.cz/nejhorsi-myty-o-pravidlech-jizdy-po-dalnici-cast-3/
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #28 kdy: 10 Srpna 2016, 21:07:04 »

Ale to ja nepopiram, jen rikam co me ucili a cim se ridim..samozrejme vim jak se jezdi ve meste o vice pruzich a jak mimo mesto..ale kdyz vidim na triproude komunikaci osamocene auto v prostrednim pruhu, je to pro me kreten at ve meste, nebo mimo..samozrejme kazdeho predjedu z jine strany
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #29 kdy: 10 Srpna 2016, 21:10:34 »

Ja teda nevim, ale me v autoskole ucili ze se jezdi proste vpravo, mesto nemesto..ostatni pruhy jsou k objizdeni a predjizdeni..ostatne v zppk hned zpocatku se pise, ze se jezdi pri pravem kraji vozovky..nevidim jediny duvod proc ty auta co jedou stejnou rychlosti vedle sebe, nemuzou jet za sebou..

Já to tak dělám. Pokud to jde, v levém pruhu ve městě nejsem. Ale na druhé straně když jsem v levém a dojedu pomalejší auto, pak si na řidiči, který mě zbrzdí, nic nevynucuji a popř. jej předjedu z pravé strany.
IP zaznamenána