30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kokoti za volantem  (Přečteno 19166 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Kokoti za volantem
« kdy: 05 Srpna 2016, 23:32:02 »

Tohle vlákno tady chybí, nemýlím-li se příliš :P I mezi řidiči, ne jen zyklouny je spousta idiotů, tak sem se zážitky.

Dneska mám čerstvou zkušenost s první čelní srážkou. Jak to tak bývá, nejzávažnější nehody jsou na last mile od cíle :D U mě tentokrát dokonce 50 metrů. Naštěstí jsme pravděpodobně oba do té zatáčky už vjížděli s nohou na brzdě. Já určitě, je to můj obvyklej manévr, odbočuju tam sice trochu prudčej, ale těsně před a v průběhu toho manévru akorát bez potíží dobrzdím na malou rychlost (abych měl výhled hned na další křižovatce, kde se zase odbočuju, je to taková pidispojovačka mezi 2 křižovatkami). Jednička jedu já a dvojka to řeže on. Vždycky se samozřejmě bez problémů držím na své půlce. Takže samotnej střet asi tak rychlostí chůze, oba jsme to téměř zastavili, což se Saabem ani nehlo (i přes to, že předek už aktuálně promáčklej je od předpůvodního majitele, tak by se to ani nepoznalo, ještě jsem to nenechal srovnat). Takže já si tady odbočuju vpravo z Bucharovy a najednou proti mě vyletí ostrým řezem skrz ten roh z Běhounkovy jedničková fóbie. Mladej týpek co jestli vůbec, tak má papíry tejden to prostě nahrubo řízl tak odhadem ve 40 rovnou skrz oblouk protisměrem a rovnou na mě. Netuším, co tam jako trénoval. Tak sem ho zpucoval že se snad jezdí vpravo, řikám že mě to ovšem ani nehlo že má štěstí, že mám Saaba, vidím že von to tam má poškrábaný, ale to mi je jedno, jeho problém. Já nic nechci a že jedu pryč. Myslim, že už bude vyléčenej :D

(Kdybych chtěl být hajzl a hned mě to napadlo, tak si od něj nechám tu předchozí promáčklinu zaplatit s tím, že mi to udělal ;) Ale to nejsem, tak si z toho odnesl akorát šok, to mu myslim stačí  ;D) Tím stylem jak jel měl taky štěstí, že mu tam zleva nešel místo mě chodec, ten by to asi tak dobře nerozdejchal. Z jeho strany tam při té rychlosti viděl přes zaparkovaný auta a ten kontejner docela pozdě a určitě by ho taky drcnul. Z Bucharovy je vidět i na té straně líp, navíc jak to tam znám to mám v pohodě odhadlý akorát. Von tam je naštěstí pěší provoz naprosto minimální, potkal jsem tam zatím někoho jednou a to se teprve k přechodu belhal, ale radši sem mu zastavil.

Tak každopádně doufám, že to byla moje první a poslední čelní  ;D
« Poslední změna: 05 Srpna 2016, 23:40:41 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2016, 09:49:51 »

Drobné šťouchnutí, ten cutter přijížděl zprava! Neměl náhodou přednost? Třeba objížděl nějakou díru v silnici nebo taxi nedbale odhozené vedle ubytovny.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #2 kdy: 06 Srpna 2016, 10:35:11 »

S ohledem na to, že mě nabral asi tak na úrovni toho přechodu, čili ještě mimo křižovatku, tak měl přednost asi dost těžko. Křižovatkou profrčel v protisměru jako debil a dál si to řezal mým pruhem.

Vez nějakýho mladšího bráchu nebo tak něco, IMHO tam dělal vylomeniny jak to jede, jak to gangstovsky projede nebo něco podobnýho.
« Poslední změna: 08 Srpna 2016, 19:18:46 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2016, 15:02:06 »

Kokotů za volantem mám pár na YouTube. Kamera je přínosný element a přio jízdách Prahou se toho nasbírá dost :-D.
Nicméně co se týká střetu, tak *ťuk ťuk* zatím nic s jiným účastníkem. Srnky a svodidla se nepočítají, že?

Tak na pobavení třeba https://www.youtube.com/watch?v=QcfopXo-UGA a nebo https://www.youtube.com/watch?v=mzuHV5LjyHE.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2016, 18:46:56 »

Kokotů za volantem mám pár na YouTube. Kamera je přínosný element a přio jízdách Prahou se toho nasbírá dost :-D.
Nicméně co se týká střetu, tak *ťuk ťuk* zatím nic s jiným účastníkem. Srnky a svodidla se nepočítají, že?

Tak na pobavení třeba https://www.youtube.com/watch?v=QcfopXo-UGA a nebo https://www.youtube.com/watch?v=mzuHV5LjyHE.

K tomu prvnímu videu, nevím proč to vůbec dáváš na YT, je to bežná situace z Prahy, problém řidiče fábie byl v tom že nedal blinkr a přehlídnul tě protože si byl v jeho mrtvým úhlu, to se prostě může stát každýmu, pochybuji že tě chtěl úmyslně vytlačit. Ale spíš nechápu proč ty jedeš souběžně vedle něj a ještě v mrtvým úhlu, buď ho předjedu nebo nejedu souběžně vedle něj a ještě takhle blbě.

Jinak by mě zajímala pointa dalšího tvého videa https://www.youtube.com/watch?v=rOB9QYvCNwA
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2016, 11:11:31 »

Netvrdím, že by mne chtěl úmyslně vytlačit. Nicméně jel jsme vedle něj, protože jel stejnou rychlostí jako já. Respektive já jel konstantní rychlostí a on tak různě přidával a ubíral. Mrtvý úhel se má řidič snažit minimalizovat. A případně si ho ošetři kouknutím dozadu. Zvlášť pokud jede v hustém provozu. Jinak tahle situace je důsledkem prohazování pruhů. Na výjezdu z tunelu byla pravý pruh hrozně dlouho jen odbočovací. Pak ho udělali i na směr rovně. Po čase zase jen odbočovací a aktuálně je myslím zase na rovně. No a pokud tam někdo jezdí často a nevšimne si toho, má logicky pocit, že za křižovatkou vedle něj nikdo být nemůže.
Ohledně toho druhého videa. Prostě jen bouračka. Trocha osobní škodolibosti. Jinak nic zvláštního.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2016, 11:28:35 »

Mě vadí záměrné blokování jízdních pruhů. V autoškolách se učí lež, že při souběžné jízdě není nutné uhýbat vozidlu za mnou, i pokud jedu v levém pruhu. Zákon nikdo nezná a nečte, a tak všude jedu ve městě, v levém pruhu, za nějakým kokotem, kterého nejde předjet zprava, a tetelí se blahem, jak někomu pořádně zaškodil. Jednou mě rupne v kouli, přidělám si na auto radlici a prostě nezpomalím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2016, 11:35:16 »

Mě vadí záměrné blokování jízdních pruhů. V autoškolách se učí lež, že při souběžné jízdě není nutné uhýbat vozidlu za mnou, i pokud jedu v levém pruhu. Zákon nikdo nezná a nečte, a tak všude jedu ve městě, v levém pruhu, za nějakým kokotem, kterého nejde předjet zprava, a tetelí se blahem, jak někomu pořádně zaškodil. Jednou mě rupne v kouli, přidělám si na auto radlici a prostě nezpomalím.

Tak to máš blbý... Pokud nejde předjet zprava, tak ten před tebou asi taky nemá moc kam uhnout, ne?
Nebo to vnímáš tak, že všichni musí uhnout a první projíždí ten, co přijel poslední?  ::)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2016, 12:50:28 »

V autoškolách se učí lež, že při souběžné jízdě není nutné uhýbat vozidlu za mnou, i pokud jedu v levém pruhu.

Pří souběžné jízdě není hlavně možné uhýbat vozidlu za mnou.

A není to lež.. ZPPK §12 odst. 2:
Citace
V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

I podle zákona řidič při souběžné jízdě nemusí uhnout rychlejšímu vozidlu. Logicky.. protože ani nemůže.

a tak všude jedu ve městě, v levém pruhu, za nějakým kokotem

Jak v levém pruhu.. podle toho vlastního pravidla se po dojetí zdržujícího auta máte uklidit do pravého pruhu..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2016, 13:20:23 »

Takže z toho zbylo jen to, že se frajer nasírá a nejradši by si namontoval radlici ;D
Na to se dá říct jen tohle: Neser se do ostatních, budeš žít déle.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #10 kdy: 10 Srpna 2016, 14:06:31 »

No hlavně na videu https://www.youtube.com/watch?v=QcfopXo-UGA jde o typickou ukázku srážky dvou kokotů. Jeden si nepohlídá mrtvý úhel a druhej v tom mrtvym úhlu jede snad kilometr jako kdyby se těšil až ho ten druhej přehlídne. Tohle je jasná situace kde nepomůže sebelépe precizovaný zákon, pravidlo, ZPPK či co jiného, tady může pomoci jedině zdravý rozum. Tohle spoléhání se na předpisy a ignorování fyzických faktů už stálo hodně lidských životů například na přechodech. Prostě bezmyšlenkovité a bezhlavé prosazování vlastních práv může být v reálu nebezpečné.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #11 kdy: 10 Srpna 2016, 15:04:51 »

V autoškolách se učí lež, že při souběžné jízdě není nutné uhýbat vozidlu za mnou, i pokud jedu v levém pruhu.

Pří souběžné jízdě není hlavně možné uhýbat vozidlu za mnou.

A není to lež.. ZPPK §12 odst. 2:
Citace
V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

I podle zákona řidič při souběžné jízdě nemusí uhnout rychlejšímu vozidlu. Logicky.. protože ani nemůže.

a tak všude jedu ve městě, v levém pruhu, za nějakým kokotem

Jak v levém pruhu.. podle toho vlastního pravidla se po dojetí zdržujícího auta máte uklidit do pravého pruhu..

To se asi neshodneme, vlastně jste si odpověděl sám:

Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3.

Čili pokud jedu v levém pruhu, za mnou je vozidlo, které chce jet rychleji a já v levém pruhu být nemusím, pak mám povinnost pruh uvolnit, to je například přejetím do pravého, který jede zpravidla úplně stejně rychle, aby ten za mnou mohl pokračovat vyšší rychlostí. Doktrína autoškol, která říká "ser na ty za tebou, uhýbat se jim nemusíš" je samozřejmě škodlivá a nedovedu si představit, kterej blb by ji obhajoval. To, že v pravo jedou auta znamená, že ho nemůžu předjet zprava, ale zároveň to neznamená, že on nemůže přejet doprava.

Typická situace je, že v levém pruhu je zdržovač-kokot a za ním jedu já. V pravo jede auto vedle mě. Vozidlo předemnou může pohodlně do pravého pruhu přejet, ale neudělá to, ani když řidiče upozorníte na úmysl předjíždět světelnou houkačkou, nebo zvukovým znamením (obé povoleno zákonem), protože řidič si myslí, že nic nemusí, že souběžná jízda vole, a raduje se, jak škodí. A v tu chvíli by radlice skutečně přišla vhod. Blbé komentáře od opase mi připadají nevhodné.

Citace
a tak všude jedu ve městě, v levém pruhu, za nějakým kokotem

Jak v levém pruhu.. podle toho vlastního pravidla se po dojetí zdržujícího auta máte uklidit do pravého pruhu..

Tomu nerozumím. Vpravo se musí správně jezdit jenom na dálnici, já můžu ve městě užít obou (všech) jízdních pruhů podle zákona uvedeného výše. Naopak vozidlo předemnou má v uvedené situaci ze zákona povinnost pruh co nejdříve uvolnit (třetí opakování téhož, snad to i vám dojde).

UPDATE: Abych ještě úplně nejlépe vysvětlil, jakou situaci ten odstavec řeší: http://imgur.com/a/QXV98 díky tomu odstavci, který jste si sám našel, by přesně tohle nemělo nastávat, protože ze zákona je přestupek ten levý pruh takhle zašpuntovat. To se ale v autoškolách neučí. V autoškolách se učí, že souběžná jízda znamená, že mě nic nemusí zajímat. Mám to takhle potvrzené ze třech autoškol.
« Poslední změna: 10 Srpna 2016, 15:12:32 od mcsoap »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #12 kdy: 10 Srpna 2016, 15:17:49 »

No hlavně na videu https://www.youtube.com/watch?v=QcfopXo-UGA jde o typickou ukázku srážky dvou kokotů. Jeden si nepohlídá mrtvý úhel a druhej v tom mrtvym úhlu jede snad kilometr jako kdyby se těšil až ho ten druhej přehlídne. Tohle je jasná situace kde nepomůže sebelépe precizovaný zákon, pravidlo, ZPPK či co jiného, tady může pomoci jedině zdravý rozum. Tohle spoléhání se na předpisy a ignorování fyzických faktů už stálo hodně lidských životů například na přechodech. Prostě bezmyšlenkovité a bezhlavé prosazování vlastních práv může být v reálu nebezpečné.

Takže, pane kolego, vy, pokud jedete v pruhu, koukáte jestli náhodou nemáte auto vedle sebe v jeho mrtvém úhlu? A pokud ano, pak brzdíte, případně přidáváte plyn?
Já si mrtvý úhel u auta vedle hlídám, pokud jsem v situaci kdy může auto vybočit. Tedy v dálce vidím kolonu v jeho pruhu, případně konec jeho pruhu a podobně. Nicméně pokud mám oba pruhy pokračující, pak nemám důvod ještě dávat bacha na to jestli mne on nemá náhodou v mrtvém úhlu. Navíc každý řidič má mrtvý úhel někde jinde. A abych hlídal jestli někde kousek ode mne nebo větší kus ode mne, nejede nějaké auto. To je už dost psycho.
Navíc já v tom místě jel na tempomat. Tedy stejnou konstatní rychlost. Tou konstatní rychlostí jsem ho dojel a on se začal vzdalovat.
Tím, že jsem zareagoval, dupnul na brzdu a snažil se vecpat auto na chodník, je vidět, že jsem přesto sledoval jeho chování a určitě jsem neprosazoval svá práva. Pokud bych je totiž prosazoval, měl bych právě nově opravený pravý bok. Že si on nezkontroluje stav kolem sebe a chce přejet z pruhu do pruhu je fail ..ale jeho.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #13 kdy: 10 Srpna 2016, 15:19:39 »

V pravo jede auto vedle mě. Vozidlo předemnou může pohodlně do pravého pruhu přejet

To není tak jednoznačné. Pokud není mezi auty 1-2 vteřiny mezera, tak nemůže. A pokud tam mezera je, dá se jí pohodlně projet.

Tak je otázka, jakým stylem jezdíš. Když mě někdo dojede, tak mu uhnu, jak to nějak rozumně v klidu jde.
Ale pokud se ten za mnou chová jako debil a vizí mi na zadku a nejlépe s rozsvícenými dálkami, tak na něj seru. Už proto že kvůli těm dálkám nevidím pořádně do zrcátek.

A když někoho dojíždím já, tak se mi nikdy nestalo, že by se situace sama během minuty nevyřešila sama. Prostě za ním chvíli počkám v bezpečném odstupu a snažím se pochopit, že můj spěch ho nezajímá.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kokoti za volantem
« Odpověď #14 kdy: 10 Srpna 2016, 15:24:37 »

mcsoap: je krasne, ze ctete cast zakona, jina cast zakona se venuje dodrzeni bezpecne vzdalenosti (udava se 2-3s):
rychlost   #  vzdalenost pred a za vozidlem    #    celkem
80 km/h   #                    44m                              #     44m
100 km/h #                   55m                                #     110m
130 km/h #                   72m                                #     144m

a takovou mezeru jsem uz dlouho nevidel... a jak vite, dodrzeni bezpecne vzdalenosti ma prednost pred tim, ze nejaky culibrk za vami specha. Kdyz nemate kam uhnout, smolik.

§ 19
Vzdálenost mezi vozidly
(1) Řidič vozidla jedoucí za jiným vozidlem musí ponechat za ním dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohl vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti nebo náhlého zastavení vozidla, které jede před ním.

a organ MVCR tvrdi toto, tedy se lze o to oprit (min. 2s)
http://www.ibesip.cz/cz/ridic/bezpecne-rizeni-vozidla/bezpecna-vzdalenost
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin