30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8

Autor Téma: Od 7.5. měření na D1  (Přečteno 52830 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #75 kdy: 22 Srpna 2016, 00:37:12 »

Tady je odkaz na zakázku https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/dokumenty.seam?mode=dokumenty&cid=6717 Registrace je možná pod jakýmkoliv jménem, je to úplně jedno. Název zakázky " MUR na D1 v modernizovaném úseku 25 "
Jsou tam zveřejněny dokumenty k zakázce, ale nemusí být všechny.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #76 kdy: 22 Srpna 2016, 01:28:27 »

Nedokáži si představit že by vám někdo na 106 ohledně technického zabezpečení dal smysluplnou odpověď.
Malinko něco podobného (akorát ruční radar) tady zkoušel Číkus použít ve SŘ, ale bylo mu to platné asi jako mrtvému zimník (smeteno ve smyslu že je to zabezpečeno kódem).

Navíc odpověď na technické zabezpečení máte už v článku autofora zmiňovaném výše:
"O nedostatečném zabezpečení se přitom ví už delší dobu - z analýzy firmy Gemos CZ, kterou si objednala obec Šlapanice. „Za současného stavu předávání dokumentace přestupků není ze strany Policie ČR tato dokumentace ověřena, a tudíž může dojít k fatálnímu přehmatu. V první skupině dodané dokumentace přestupků chybělo nadto jednoznačné zabezpečení - digitální podpis,” píše se v ní, jak uvedla MF Dnes, která o případu informovala jako první."

Nicméně i toto vyjádření je docela mlhavé. Pokud se fakt chcete na něco ptát, zkusil bych to takto:
1) Jak je technicky zabezpečeno že fotka vznikající v radaru (obsahujicí vozidlo + RZ + naměřenou rychlost odpovídá realitě? (tedy že nebyla pozměněna přímo během tvorby).
2) Jak je technicky ověřeno, že fotka V SŘ odpovídá fotce pořízené radarem? (tedy že s fotkou nebylo manipulováno poté co byla odeslána z radaru až do SŘ)

Mít zadávací dokumentaci je fajn, ale ta nemusí odpovídat realitě.

Speciálně na D1 bych se teď v SŘ vůbec nebál napadnout fotku z radaru coby platný důkaz. Ale počítal bych, že s tím budu muset až k soudu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 035
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #77 kdy: 22 Srpna 2016, 01:41:28 »

PJ> Ještě to zkouším dál u soudu, uvidíme.
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #78 kdy: 22 Srpna 2016, 01:46:08 »

Dekuji za poznamky. Jinak muj zamer neni ziskane informace primarne pouzit v nejakem SR, ale me opravdu zajima jak je to cele technicky zjaistene (je to zvlastni tady, ale holt je to tak). Pokud mi to v nejakem spravku pomuze, tim lepe a radostneji.
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #79 kdy: 22 Srpna 2016, 01:53:16 »

Tady je odkaz na zakázku https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/dokumenty.seam?mode=dokumenty&cid=6717 Registrace je možná pod jakýmkoliv jménem, je to úplně jedno. Název zakázky " MUR na D1 v modernizovaném úseku 25 "
Jsou tam zveřejněny dokumenty k zakázce, ale nemusí být všechny.
Tak bohuzel jsem nebyl uspesny na tom skvelem e-gordion portalu
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #80 kdy: 22 Srpna 2016, 03:11:48 »

Tak jsem poslal dotazy na PCR a do slapanic, tak uvidime jak se s tim poperou. Pocitam ze mi poslou zpatky nejaky hezky cancy a drancy, budu dale informovat.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #81 kdy: 24 Srpna 2016, 01:09:20 »

@Číkus vím a s napětím sleduji (a držím palce). Akorát vy jste už trochu jiný level než běžný franta co přišel na to že by se nemusel nechat oškubávat.

Také jsem se nedokázal dostat přes registraci na eGordionu :D Asi si budu muset udělat ten řidičák na počítač...

@taboracek GL a dejte vědět.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #82 kdy: 24 Srpna 2016, 17:12:13 »

Visí tam ještě soutěž na úsekovku v Klímkovicích na D1, Panenské na D8 (tyto dvě proběhly) a na probíhající úsekovky do všech modernizovaných úseků. U všech je dokumentu daleko více.
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #83 kdy: 06 Září 2016, 15:36:37 »

Tak mi dnes na moji zadost ostosest dorazila odpoved od PaChu ze si prodluzuji lhutu o 10 dni, protoze je to extra komplikovane a standardni kecy v kleci, ale tak uvidime co z nich vypadne.

Zajimavejsi odpoved jsem obdrzel od mesta Slapanice:
Citace
Analýzy provedené společností GEMOS CZ , která je zmíněna v článku Hackeři zmařili měření rychlosti na D1, na webu autoforum http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/hackeri-zmarili-mereni-rychlosti-na-d1-zmenili-znacky-zridicu-udelali-alzu/ - dostupné na celosvětové síti Internet k datu 22.08.2016
(BTW, ten link uz nikam nevede)

Mi odmitli protoze:

Citace
Povinný subjekt k výše uvedené věci uvádí, že se datovou schránkou dotázal zmíněné společnosti GEMOS CZ spol. s.r.o., zda někdy zpracovávala pro Město Šlapanice, či MÚ Šlapanice Analýzu, jejímž předmětem mělo být zabezpečení dokumentace dopravních přestupků. Jednatel zmíněné společnosti odpověděl, že Město Šlapanice analýzu, jejímž předmětem mělo být zabezpečení dokumentace dopravních přestupků, firmě GEMOS CZ, spol. s r.o. nezadalo.

Druhou cast meho dotazu zodpovedeli pekne po svejkovsku:
Citace
Žádosti o informaci jakým technickým způsobem jsou předávány podklady pro správní řízení o překročení rychlosti městu Šlapanice od policie ČR se vyhovuje a povinný subjekt žadateli sděluje, že se tak děje zabezpečeným datovým přenosem prostřednictvím Centrálního místa služeb.

Zbyva si tedy nastudovat co je to to centralni misto sluzeb, coz bude jiste velka zabava. Krom toho me prekvapuje, jak je mozne ze PaCh ma takovy potiz zjistit, ze se vymena informaci provadi pres zjevne nejaky pomerne standardizovany interface. Ale je taky pravda ze jsem na ne mel dalsich 6 otazek:)
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #84 kdy: 23 Září 2016, 18:16:07 »

Tak dorazila odpoved od policejniho prezidia, jsou to dementi kteri nedokazou vyrobit normalni PDFko, takze je to naskenovany dokument a nelze z nej kopirovat, alespon zkratkovite:

- meri se v obou smerech od 178 to 182km dalnice D1
- prestupky resi Rosice u Brna
- zarizeni patri RSD, provozuje ho policie a data ktera policie pres centralin misto sluzeb dostava jsou vybavena el. podpisem, ktery zajistuje jejich validitu (WTF je tohle za odpoved).
- na moji otazku ohledne toho, jak je zajisteno, ze fotografie porizena zarizenim na dalnici odpovida fotografii ve spravku me odmitli s tim, ze se mam obratit na Mesto Rosice, ktere vede predmetne spravni rizeni (WTF again)

Takze asi pokracuji v krasojizde, zacina to byt zajimavejsi nez jsem cekel...
IP zaznamenána

kwokenzie

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #85 kdy: 07 Října 2016, 12:36:11 »

Zdravim vsechny, ktery sere mereni u Rosic.

Dosla mi (na firmu -> leasingovce) vyzva k uhrazeni castky (1000Kc chteji kokoti) bla bla bla. Protoze jsou u nas ve firme curaci a nechce se jim nic resit, maji dohodu s leasingovkou, ze vypalny rovnou plati leasingovka, aby s tim nebyla zadna prace (to jsme to dopracovali). Jel jsem udajne na 80ce neuveritelnych 91Kmh! Ja pirat prvni nejvetsi.

Nicmene se mi podarilo ziskat plnou moc k nahlednuti do spisu, abych aspon videl, v jake kvalite jsou fotky. Z fotek je videt, ze auto zrejne neni rizeno autopilotem a za volantem mozna nekdo sedi (i kdyz i to by se dalo rozporovat). Xicht samozrejme neni videt vubec, fotka je docela z vysky a pokud v aute sedi clovek 165+cm a neni nalepenej na volantu, nemuze byt ani videt (skoda voktavia), nemluve o tom, pokud ma sundanou clonu proti slunci.

Pokud by nekoho zajimala kvalita fotek, klidne je sem nahraju.

Srandovni vec: Ourada pri poskytovani kopie spisu me predem upozornoval, jak na vsechno maj razitka, atesty a ja nevim co jeste (zrejme aby me odradil od jakekoliv dalsi akce)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #86 kdy: 07 Října 2016, 12:58:28 »

pokud ouřada při poskytování spisu upozorňuje, jak mají na všechno razítka a atesty a já nevím co ještě, pak je na místě hned stručný příkaz: „předložte to, jinak je vaše tvrzení neprůkazné“
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #87 kdy: 07 Října 2016, 14:29:38 »

Tak pokud těch 1000 Kč zatáhne firma a na vašem platu se to neprojeví, nevidím v tom problém.

Jestli vám to ale strhli, dost bych se firmou hádal o změně firemní politky v těchto věcech. Není možné aby vám takhle odepřeli právo na spravedlivý proces.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #88 kdy: 07 Října 2016, 14:34:04 »

IMHO je od firmy nezákonné vás za to jakkoli postihnout. (Nepodloženo, musel bych hledat.)
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #89 kdy: 07 Října 2016, 19:02:32 »

Ta kvalita fotek je jedno, jim jde o to aby tam bylo vidět auto a SPZ - řidiče podle fotky stejně nikdo dohledávat nebude. A u výzvy k uhrazení určené částky řidič už tuplem vůbec nikoho nezajímá.

Jinak s tím postihem od firmy, není to takováta paralela - zaměstnanec nesmí firmě úmyslně způsobovat škodu - když jo tak ji nahradí?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8