30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8]

Autor Téma: [WIN] Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR  (Přečteno 42473 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #105 kdy: 29 Června 2016, 10:57:34 »

Heh, voni to tady snad čtou :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #106 kdy: 29 Června 2016, 11:28:42 »

Tak sem tam zavolal a ptal se na svědky a  bylo mě řečeno, že mě to neřekne, protože neví s kym mluví po telefonu a tvrdit, že jsem to já mohl každý.
Mel jse se zeptat podle 106, email je taky anonymni - jako telefon, jeste vlastne anonymnejsi, neni tam zaznam Vaseho hlasu a nelze poznat, kdo skutecne email poslal.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #107 kdy: 29 Června 2016, 18:10:54 »

Tak jsem se omluvil datovkou  v 13:30 a v 17:30 mě přisel email ze tam mam novou zpravu.  Takhle kdyby pracovali všichni úředníci,  to by byla radost. 
« Poslední změna: 30 Června 2016, 17:17:21 od ltjd »
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #108 kdy: 07 Července 2016, 08:20:12 »

Tak jsem do datovky nedostal podklady na základě kterých bude rozhodnuto, ale zrovna rozhodnutí i vině.
Omylem jsem se prihlasil do datovky dneska, takže jsem prisel o 3dny navíc, ale predpokladam, ze by to stejně mělo s odvoláním na kraj vydat.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #109 kdy: 07 Července 2016, 09:48:33 »

Nutno doufat, že to kraj bude držet aspoň 14 dní, než stihnou rozhodnout.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #110 kdy: 07 Července 2016, 09:54:28 »

Bianco odvoláním by to mělo vyjít ne?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #111 kdy: 07 Července 2016, 09:59:44 »

Tak jsem do datovky nedostal podklady na základě kterých bude rozhodnuto, ale zrovna rozhodnutí i vině.
Omylem jsem se prihlasil do datovky dneska, takže jsem prisel o 3dny navíc, ale predpokladam, ze by to stejně mělo s odvoláním na kraj vydat.

Nejak mi tam chybi ta materie, na motorce nebyla zavada, neprimerenou rychlost neprokazali, jen ji tvrdi. Takze jde jen o papir - nemel platnou technickou ...
Asi zase nejaka urednicka logika 3K pokuta vs skoda na motorce 20K a tvrdit, ze tato pokuta povede k naprave, to je vrchol urednicke idiocie.

Mate tam osobni udaje.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #112 kdy: 07 Srpna 2016, 22:28:22 »

Tak jsem poslal blanketni odvolání a bylo mě odpovězeno že na to nemám 20 dní jak jsem nabízel,  ale jen 5. Termín uplyne 9.8. -  byl jsem na dovolené, takže jsem si to precetl az nyní.  Je neuvěřitelně rychlý.  Zkusím dát nějaké odvolání dohromady a postu sem pro případnou kontrolu... Do promlčení je to 16 dni a mam pocit ze s vervou  jakou po mě jde,  to dokáže zařídit i na kraji,aby to stihli .
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #113 kdy: 07 Srpna 2016, 22:49:22 »

Není šance to stihnout. Jestli máte termín na doplnění do 9. 8., musí aspoň do 11. 8. počkat kvůli doručení. Pak to zabalí a pošle kraji, tam než to vůbec administrativně zpracujou, založí spis a šoupnou někomu na stůl (do pořadí), tak je termín pryč. Kraj by musel vydat a vypravit rozhodnutí do DS obratem v pátek 12. 8., aby se to stihlo do 22. 8. fikcí doručit. To je čiré sci-fi, i kdyby ten úředník, co po vás jde, měl strýčka ředitelem krajského úřadu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #114 kdy: 25 Srpna 2016, 01:36:51 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #115 kdy: 25 Srpna 2016, 18:36:56 »

Zrovna koukám do datovky. Kraj odpověděl 18.8. takže po 6ti dnech, to je celkem slušný.
Bylo to vráceno na Město z důvodu nevyslechnutí policajtů a nesmyslu se zelenou kartou.
K prekluzi došlo 22.8. takže OK.

Citace
Na základě předložené spisové dokumentace Policií ČR, dopravním inspektorátem Jablonec nad
Nisou, vydal správní orgán I. stupně příkaz, kterým odvolatele uznal vinným ze spáchání přestupků.
Proti příkazu podal odvolatel odpor a správní orgán I. stupně pokračoval v řízení nařízením ústního
jednání. Předvolání k ústnímu jednání však bylo chybně doručováno, odvolatel tedy nebyl řádně
předvolán k ústnímu jednání, a proto ani další kroky správního orgánu I. stupně nemohly vyvolat
právní účinky pro odvolatele. Správně byl odvolatel předvolán k ústnímu jednání až předvoláním ze
dne 9. 6. 2016, kdy ústní jednání bylo nařízeno na den 29. 6. 2016. Toto předvolání k ústnímu
jednání a k seznámení se s podklady rozhodnutí bylo odvolateli doručeno dne 19. 6. 2016 tzv. fikcí
v souladu s ust. § 17 odst. 4 zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované
konverzi dokumentů, ve znění pozdějších předpisů, když uplynulo 10 dnů od dodání datové zprávy
do datové schránky odvolatele, aniž by se do schránky přihlásila osoba, která má oprávnění
k danému dokumentu. K ústnímu jednání se odvolatel nedostavil, ani se řádným způsobem
neomluvil. Správní orgán I. stupně provedl ústní jednání v souladu s ust. § 74 odst. 1 přestupkového
zákona v nepřítomnosti odvolatele. V rámci ústního jednání bylo provedeno dokazování spisovým
materiálem. Následně dne 29. 6. 2016 správní orgán I. stupně vypracoval a vypravil rozhodnutí,
které bylo odvolateli oznámeno doručením stejnopisu písemného vyhotovení prostřednictvím
datové schránky. Doručeno bylo dne 7. 7. 2016, kdy se do datové schránky přihlásila oprávněná
osoba ve smyslu § 8 odst. 1 až 4 zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované
konverzi dokumentů, ve znění pozdějších předpisů. Spisová dokumentace obsahuje také omluvu
odvolatele z ústního jednání, která byla správnímu orgánu I. stupně doručena dne 29. 6. 2016, ve
které se omlouvá a sděluje, že se nedostaví na ústní jednání a žádá vyjádřit se k podkladům
rozhodnutí a chce tyto podklady zaslat do datové schránky. K této omluvě se správní orgán I. stupně
vyjádřil ve své písemnosti ze dne 30. 6. 2016, kdy odvolateli sdělil, že jeho omluvu nepřijímá.
Z vyjádření správního orgánu I. stupně k nepřijetí omluvy vyplývá, že ta byla na podatelnu
správního orgánu I. stupně doručena cca 1,5 hodiny před začátkem ústního jednání. Následně dne
22. 7. 2016 podal odvolatel k poštovní přepravě odvolání. Vzhledem k tomu, že odvolání nemělo
požadované náležitosti, vyzval správní orgán I. stupně odvolatele k jeho doplnění. Dne 10. 8. 2016
bylo správnímu orgánu I. stupně doručeno požadované doplnění odvolání.

Správní orgán II. stupně po prostudování předložené spisové dokumentace dospěl k závěru, že ze
strany správního orgánu I. stupně nebylo postupováno v souladu s ust. § 3 správního řádu, a proto
nezbylo, než napadené rozhodnutí zrušit a věc vrátit k novému projednání.
Odvolatel argumentuje ve svém odvolání i tím, že byl uznán vinným ze spáchání přestupku dle ust.
§ 16 odst. 1 písm. c) zákona o pojištění, že nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti vozidla. To
nemohl učinit, protože byl osloven policisty jako občan sedící v čekárně v nemocnici, kde nemá
koliv doklad dokazující pojištění odpovědnosti vozidla, které se vyskytuje
úplně jinde, než byl v tu chvíli odvolatel.
Tento argument správní orgán II. stupně za stávajícího stavu dokazování přijal v tom smyslu, že ze
spisové dokumentace není jednoznačně zřejmé, kdy a jakým způsobem byl odvolatel vyzván
k předložení zelené karty k motocyklu. Pro objasnění skutečného stavu věci je třeba doplnit
dokazování zajištěním svědeckých výpovědí policistů, kteří se mohou vyjádřit k průběhu kontroly
odvolatele, kdy kde a jakým způsobem s odvolatelem jednali. Až na základě řádného vyhodnocení
zajištěných důkazů a zjištění stavu věc tak, že o něm nebudou důvodné pochybnosti, lze
rozhodnout, zda se odvolatel dopustil porušení ust. § 17 odst. 1 zákona o pojištění (Při provozu
vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít u sebe zelenou kartu nebo doklad o
hraničním pojištění a na požádání jej předložit příslušníku Policie České republiky.).
K ostatním argumentům uvedenými v podaném odvolání se správní orgán I. stupně musí vyjádřit
v rámci nového projednání.
Z výše uvedených důvodů Krajský úřad Libereckého kraje, odbor dopravy jako odvolací orgán
zrušil rozhodnutí Městského úřadu Železný Brod, odboru dopravy a vrátil věc k novému
projednání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #116 kdy: 25 Srpna 2016, 20:16:38 »

Gratuluju!
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8]