30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou  (Přečteno 6931 krát)

zitnyp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Ahoj,

resim problem a jde o to, ze jsem koupil vlek (22.unora), mel spatny kola, takze jsem sehnal spravny, ale zjistil jsem, ze nesedi i jine rozmery. Zejmena sirka. V TP 220cm, realita je tak 250cm (neco malo by slo sundat jinejma blatnikama), ale naprava proste pres dosedaci plochy bubnu ma pres 220cm.  Takze jsem se snazil asi tejden dovolat prodavajicimu, nasledne jsem psal SMS (muzu vse dolozit) a pote me po asi 3-4dnech volal (z jineho cisla) a dohodli jsme se, ze mu ho vratim, s tim, ze vzhledem k tomu, ze par dnu me trvalo sehnat kola (o kterych jsem pri koupi vedel, ze nejsou vyhovujici), tak ze to beru jako "pujcovny" a ze tedy treba 5000 z ceny nebudu chtit, ze jsem na EK sice byl, ale technik me mimo protokol rekl, ze to nema sanci projit a ze tedy muzu projit EK, kde zjisti, ze to nevyhovuje a stejne mu ho vratim, protoze to je neprepsatelny a to je jeho problem. V tu chvili bude mit, ale to problem prepsat kdekoliv, protoze uz to bude mit zapis, ze nevyhovuje. Jelikoz toto nechci resit kazde dva roky pri STK, dohodli jsme se ze v sobotu bude asi doma (minulou) a ze mu ho vratim, rikam ok, at se me ozve, ze se tam s tim otocim. Nicmene sobota pryc, nedele pryc. Pisu SMS, ze jsme byli nejak dohodly a at da tedy vedet jak budeme postupovat dal a ze muzu pripadne dojet i v tydnu. Pondeli nic, utery nic, streda nic... v patek jsem to zase zacal resit, takze volam na cislo na ktery jsem volal na inzerat (je i v kupni smlouve) a opet nebral. Tak jsem volal na cislo z ktereho me on sam volal, tam to hned vzal a rekl ze se o nicem nebude bavit a ze to predal na policii a zavesil.

Na policii jsem byl, ale ty me rekli, ze oni s tim nic nezmuzou, at zkusim odbor dopravy, pripadne soud. Idealni stav je pro me vratit vlek, protoze resit prestavbu (zmenu rozmeru) musi majitel zapsany v registru vozidel a po predchozich zkusenostech s majitelem si nejsem jist, jeslti by to dopadlo.

Mate nekdo nejaky napad jak tento problem resit?


Diky za jakoukoliv radu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2017, 09:59:21 »

Jak to řešit.. sepište odstoupení od smlouvy a pošlete doporučeně na adresu z kupní smlouvy.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2017, 02:24:32 »

Jak to řešit.. sepište odstoupení od smlouvy a pošlete doporučeně na adresu z kupní smlouvy.

ještě lépe do vlastních rukou prodejce.
IP zaznamenána

zitnyp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2017, 19:04:46 »

ok, myslel jsem si, ze asi takhle. Dam vedet postup veci.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2017, 09:39:43 »

V případě nekooperace druhé strany si dovedu představit, že by se dopustil trestného činu podvodu - prodával vozidlo s vadou, která mu musela být známa a zamlčel ji. Samozřejmě škoda musí být nad 5k (což tu asi bude).
Považuji osobně za praktické, aby to druhá strana věděla a eventuelně se toho lekla.

btw - vítej tu, starý brachu :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #5 kdy: 30 Března 2017, 14:54:05 »

To, že někdo prodá neoficiálně modifikovaný přívěs (nebo s doklady jiného vozíku) není podvod?
Sice jste si to spískal sám (totálně jste se vykašlal na kontrolu parametrů vozíku), ale postupoval bych takhle:
Nechal bych si vyjet protokol o nevyhovující evidenční kontrole, čím bude výživnější, tím lépe. To, že u vozíku bude záznam "nevyhovuje" je plus pro Vás. Na základě toho bych odstoupil od smlouvy, byl jste oklamán.
Úhrada cestovného, nákladů na evidenčku, to bych tam přihodil, ať je veselo.

Docela by mne zajímalo, co ten podvodník tvrdí o oznámení na policii, asi to bude myslitel... Good luck.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2017, 21:16:00 »

Ten postup prodávajícího je téměř s jistotou v rozporu § 2095 NOZ.

Nejsou-li jakost a provedení ujednány, plní prodávající v jakosti a provedení vhodných pro účel patrný ze smlouvy; jinak pro účel obvyklý.

Co může kupec dělat, pak řeší následující paragrafy.
IP zaznamenána

zitnyp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2017, 18:21:45 »

Ono to je i v rozporu § 2099

Za vadu se považují i vady v dokladech nutných pro užívání věci.

Kazdopadne odeslano.
IP zaznamenána

zitnyp

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:koupě vozidla, které neprojde / neprošlo evidenční kontrolou
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2017, 19:45:53 »

tesne pred dobou do kdy se mel majitel ozvat, se ozval, vlek vracen. Ke smule (hlavne me), se prives cestou (prazdny) dostal do stavu horsiho nez byl. Pravdepodobne skrytou zavadou. Nakonec jsem ustoupil a slevil na vracene castce. Cimz to povazuju za vyrizene. Vlek nemam, nejaky penize mam a nestoji me neco co je v realu nepouzitelny na zahrade.
IP zaznamenána