30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náklaďák tachograf  (Přečteno 3345 krát)

yaroush

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Náklaďák tachograf
« kdy: 26 Února 2017, 10:01:57 »

Dobrej den :D
Mám pár dotazů...  Je to moje neznalost. Doufám, že aspoň poradíte, kde získat informace.

1. Jsem držitel ŘP a digitální karty řidiče. Musím kartu předkládat při silniční kontrole?
2. Musím ji předkládat ikdyž jedu jako spolujezdec?
3. Na kartu se ukládají z tachografu (ocejchován, neupraven....) ve vysoké přesnosti. Je možné dávat pokuty za rychlost na základě těchto dat? (Když mě uvidí, že "letím" z kopce, tak mě do kopce čapnou, stáhnou data a nechaj zaplatit.... Stáhnutí tachografu (pokud se nepletu), tak jim umožnit musím... (tátovi to udělali před půl rokem, zaplatil blok. pokutu, pak až jsme řešili, jestli to bylo právem.
4. Když by náhodou přišla pokuta na firmu, firma mě musí prásknout, že jsem řídil já? To že mám kartu v tachografu firma ví, vidí online a data z karet se musí uchovávat nějakou dobu...
5. Pokud mě při řízení nákladního vozu zastaví policie (ať už právem, nebo neprávem), stojí mě to čas... Já jsem v práci a nemám čas na to, že si chtěj povídat a prohlížet si 20 minut moji fotku na dokladech v policejním autě... A neuvěřitelně mě to sere a obtěžuje. Problém je s tím, že jsou případy, kdy díky tomu nedojedu domu, nebo hůř včas na termínovanou vykládku (dojels pozdě, složíme tě až ráno HAHA...), nebo mi už nezbyde výkon, abych dojel na parkoviště a podobně...Dá se na základě délky kontroly jet dál a porušit dobu výkonu? A ikdyby jo v CZ, platí to (vysvětlím a uhádám to) i v SK, HU a DE ???
6. Může policista chtít občanku po pasažérech ve vozidle? Ať už nákladním, nebo osobním...

Možná mě ještě něco napadne...
Díky z radu
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Náklaďák tachograf
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2017, 10:54:32 »

Koukám že ptát se vám jde, ale hledat se vám moc nechce.

Až si některé odpovědi najdete sám, tak s tím složitějším vám určitě někdo pomůže.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Náklaďák tachograf
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2017, 13:46:51 »

1. Jsem držitel ŘP a digitální karty řidiče. Musím kartu předkládat při silniční kontrole?

Na výzvu orgána ano.

2. Musím ji předkládat ikdyž jedu jako spolujezdec?

Ne, ale podle nařízení rady 3821/85, kde je v čl. 34/4 uvedeno "Nachází-li se ve vozidle vybaveném digitálním tachografem více než jeden řidič, každý řidič zajistí, aby jeho karta řidiče byla vložena do správného otvoru v tachografu", je druhý řidič zajistit uvedené, takže na výzvu i předložit. Otázka je, jak budou vědět, že je to taky řidič.

3. Na kartu se ukládají z tachografu (ocejchován, neupraven....) ve vysoké přesnosti. Je možné dávat pokuty za rychlost na základě těchto dat? (Když mě uvidí, že "letím" z kopce, tak mě do kopce čapnou, stáhnou data a nechaj zaplatit.... Stáhnutí tachografu (pokud se nepletu), tak jim umožnit musím... (tátovi to udělali před půl rokem, zaplatil blok. pokutu, pak až jsme řešili, jestli to bylo právem.

Ano, zkusit to můžou, ale k tomu je potřeba znát místo spáchání přestupku, které už není tak jednoduché určit. Když to zkusí, tak rozhodně neplatit a jít do správního řízení.
Spíš je průchodná pokuta za překročení povolené rychlosti soupravy, na návěsu je např. 80 km/h, zjistí, že byla překročena, tak budou sankcionovat, k tomu místo spáchání nepotřebujou.

4. Když by náhodou přišla pokuta na firmu, firma mě musí prásknout, že jsem řídil já? To že mám kartu v tachografu firma ví, vidí online a data z karet se musí uchovávat nějakou dobu...

Může, ale nemusí. Záleží na tom, jak máte nastavená pravidla ve firmě.
Pokud chrání své zaměstnance, tak odpustky může zaplatit sama a pak třeba pokrátí výplatu.

5. Pokud mě při řízení nákladního vozu zastaví policie (ať už právem, nebo neprávem), stojí mě to čas... Já jsem v práci a nemám čas na to, že si chtěj povídat a prohlížet si 20 minut moji fotku na dokladech v policejním autě... A neuvěřitelně mě to sere a obtěžuje. Problém je s tím, že jsou případy, kdy díky tomu nedojedu domu, nebo hůř včas na termínovanou vykládku (dojels pozdě, složíme tě až ráno HAHA...), nebo mi už nezbyde výkon, abych dojel na parkoviště a podobně...Dá se na základě délky kontroly jet dál a porušit dobu výkonu? A ikdyby jo v CZ, platí to (vysvětlím a uhádám to) i v SK, HU a DE ???

K obhajobě se to sice dá použít, ale rozhodně není dobré překračovat dobu řízení jen kvůli kontrole policií, kterou bohužel musíme strpět. Orgána ve správním řízení to nemusí zajímat a klidně rozhodne o vině.

6. Může policista chtít občanku po pasažérech ve vozidle? Ať už nákladním, nebo osobním...

Ano, může ztotožňovat kohokoliv. Není pro ně problém zdůvodnit proč to dělají.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Náklaďák tachograf
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2017, 20:22:43 »

Dobrej den :D Mám pár dotazů...  Je to moje neznalost. Doufám, že aspoň poradíte, kde získat informace.
Podepisuji co napsal opas. Nečekejte bezplatnou poradnu. 

Citace
5. Pokud mě při řízení nákladního vozu zastaví policie (ať už právem, nebo neprávem), stojí mě to čas... Já jsem v práci a nemám čas na to, že si chtěj povídat a prohlížet si 20 minut moji fotku na dokladech v policejním autě... A neuvěřitelně mě to sere a obtěžuje. Problém je s tím, že jsou případy, kdy díky tomu nedojedu domu, nebo hůř včas na termínovanou vykládku (dojels pozdě, složíme tě až ráno HAHA...), nebo mi už nezbyde výkon, abych dojel na parkoviště a podobně...Dá se na základě délky kontroly jet dál a porušit dobu výkonu? A ikdyby jo v CZ, platí to (vysvětlím a uhádám to) i v SK, HU a DE ???
Kontrolu musíte strpět, že vás neuvěřitelně se*e bohužel není argument, který by se u úřadů uchytil. Pokud by kontrola probíhala šikanózně, např. neadekvátně dlouho, nebo by dokonce její umělé prodlužování bylo reakcí na nedostatečně ponížené chování řidiče (oblíbené hlášky typu my máme času dost, zdržujete jen sám sebe atp.), tak teoreticky můžete za takový nesprávný postup požadovat náhradu, ale určitě to neodůvodní překročení doby výkonu. Některé naznačené situace by mohly být posouzeny jako krajní nouze (např. nepatrné překročení doby kvůli dojetí na parkoviště, pokud nebyla jiná možnost, kde zastavit).
IP zaznamenána