Social networking > Nedopravní tématika

Přeplatek na dani

(1/6) > >>

mhepp:
Zdravím,

nepovedlo se mi dohledat spolehlivý zdroj informací ohledně termínů pro vrácení přeplatku na dani. Našel jsem jen info, že přeplatek bych měl mít na účtu do dneška, ale článek se neodkazoval na žádný zákon a ani tam nebyl uvedený rok (vydání článku), takže to bylo jak od agentury JPP. Daňové přiznání jsem podával začátkem března a od té doby nic (je to 60 dní).

Takže, prosím, do kdy musí stát vrátit přeplatek na dani? Děkuji...

Fogyn:
Řešil jsem teď něco podobného a přišla mi odpověď "Přiznání bylo podáno v průběhu dubna, takže termín pro vyměření je 2.5.2024. Přeplatek Vám bude vrácen ve lhůtě 30ti dnů od vyměření.".
Takže (čistá spekulace) podobně bych u vás hádal BUĎ stejný termín jako u mně, NEBO možná "vyměření 2.4. a termín k platbě ... dnes?". Spíš bych řekl tu variantu "jako u mně". Případně můžete zavolat / napsat na finančák. Kupodivu jsou tam velice ochotní (alespoň moje zkušenost z cca 4 kontaktů).

mhepp:
Děkuji, podle trackingu pošty mám doručeno začátkem března, tedy teoreticky bych měl mít na účtu dnes, což nemám. Vypadá to tedy na vyměření včera, tudíž do konce května. No krása.

gumidos:
Termíny se liší - viz web finanční správy:
https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy-fu-sfu-a-ofr/tiskove-zpravy-2024/termin-pro-podani-priznani-k-dpf-pap-form-se-blizi-20240538
Lhůta pro vrácení přeplatku je 30 dnů od deadline uvedené v odkazu (kdy můžete podat opravné daňové přiznání)  - s ohledem na zmínku o trackingu pošty to je 2.5.2024 - tedy včera.

mhepp:
Tak jsem se zeptal finančáku:


--- Citace ---Dobrý den,

včera byla odeslána výzva k odstranění pochybností z důvodu nedoložení některých příloh k daňovému přiznání - veškeré pokyny pro Vás jsou obsahem výzvy. Jakmile dojde k odstranění pochybností o správnosti daňového přiznání, bude Vám
přeplatek vrácen.

S pozdravem

--- Konce citace ---

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi