30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: tr.oznámení  (Přečteno 4888 krát)

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
tr.oznámení
« kdy: 04 Března 2015, 19:37:59 »

Zdravím, zajímal by mne názor zkušenějších na jednu věc, setkal jsem se s příkazem, kde se dopravně-buzerační odělení pokouší o kasírování pokuty 1500 + nákladů 1000, což mi ale trochu zavání podvodem (někdo se pokouší uvádět v omyl, že v příkazním řízení se mají platit nějaké náklady, aby došlo k obohacení). Teď ten dotaz: měl by šanci na úspěch následující postup? Zažádal bych si o zaslání kopií všech příkazů vydaných oním úřadem. Pokud bude víc takových, abych měl důkazy o nějaké vyšší částce, kterou se město nelegálně obohatilo/pokusilo obohatit, jako zákonů dbalý občan bych podal trestní oznámení. Za názory předem děkuji
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2015, 20:07:43 »

A proč hned kopie všech příkazů? Stačí v rámci INFZ požádat o jejich počet. To stačí, ne?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2015, 20:14:15 »

Radši seznam obsahující č.j., částku, paragraf a informaci zda nabyl právní moci.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2015, 22:23:21 »

Tak tohleto by mě dost zajímalo.
Docela bych se přimlouval za to udělat nějakou organizovanou akci proti několika konkrétním úřadům (případně konkrétním úředníkům, např. proti Kupčíkovi...) a potom to dotáhnout skutečně do - pro ně - hořkého konce.
IP zaznamenána

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2015, 22:54:56 »

Né, že bych se snad bál, že úředníci neumí počítat, nebo snad, že by mi mohli kecat, ale nějaké to místo na disku bych klidně obětoval za to mít to hezky komplet včetně čísel jednacích. Nehledě na to že z počtu bych nepoznal, zda i v dalších případech byl pokus o naúčtování nákladů řízení
IP zaznamenána

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2015, 22:58:48 »

zatím nevím, zda se jednalo o ojedinělý případ nebo se to stalo i někomu jinému. Např. z Prahy mi všechny příkazy bez této bonusové položky.
« Poslední změna: 05 Března 2015, 00:25:43 od j.k. »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2015, 06:39:39 »

S tím už jsem se taky setkal. Záleží jestli jde o přestupek, nebo o sprdel. U přestupku mají v zákoně výslovně, že nemůžou uložit náhradu nákladů v příkazním řízení. U sprdele jedou podle správního řádu a tam se nic takového nepíše, proto to často dělají. Někdo mi dokonce tvrdil, že náklady uložit musí, bude to asi někde v §79 SŘ.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2015, 10:55:40 »

Přesně jak píše Tacecek.. náklady řízení si počítají na SPRDELy.
Zákon jim ukládá nepočítat náklady řízení v příkazním řízení o přestupku, ale SPRDEL je formálně popsaný jako "správní delikt" a ne "přestupek".

Není to než další efekt toho humlozákona. Je to tak schválně aby SPRDEL nefungoval jako klasický přestupek a nevztahoval se na něj přestupkový zákon.
Vlastně je to normální podraz.. záměrné vyrábění chaosu v právním řádu aby si nikdo nebyl jistý jaká práva vlastně má.
IP zaznamenána

j.k.

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:tr.oznámení
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2015, 10:14:19 »

Díky za vysvětlení, tady to bylo právě na příkazu o sprdeli, takže tedy vše "v pořádku" .... zarazilo mě právě, že někde "náklady" řízení (asi použití ctrl+c ctrl+v) nezkoušeli vybrat (Praha, Kladno) a prvně jsem se setkal s tím, že ano (Kolín). Za vysvětlení tedy díky
IP zaznamenána