30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13

Autor Téma: žádost o spis - Brno odmítá :-)  (Přečteno 270402 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #120 kdy: 24 Února 2015, 14:07:33 »

tak to akorát nevím jak podat žalobu ve věci ve které nejsem účastníkem, respektive proti čemu žalobu směřovat  ??? nedokážu si to nějak představit
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #121 kdy: 24 Února 2015, 17:04:48 »

stížnost na to tvoje sdělení o neposkytnutí informace ti Kupčíku přijde ve čtvrtek spolu s dodejkou od toho tvyho cancu :-*
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #122 kdy: 24 Února 2015, 17:20:04 »

@Tacecek: nejde žalovat cizí přestupek - nedostatek legitimace.

@wit: ;D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #123 kdy: 26 Února 2015, 08:57:23 »

Musel jsem se vepřomrdovi Kupčíkovi také podívat na zoubek - sice v jiné věci, než jakou tady řešíte, ale věcně totožné. O dalším vývoji budu informovat.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #124 kdy: 26 Února 2015, 10:24:00 »

To je hezké. Hlavně se těším na to vyřízení stížnosti (175). 8)

tož víte, on je to Peca takové hodné pakátl, on to odůvodnění vygómal podle jeho špicového vědomí a svědomí blablabla
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #125 kdy: 26 Února 2015, 14:06:18 »

Musel jsem se vepřomrdovi Kupčíkovi také podívat na zoubek - sice v jiné věci, než jakou tady řešíte, ale věcně totožné. O dalším vývoji budu informovat.

V jeho případě zcela nepochbuji o tom že Bc. je zkratka pro BLBEC :)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #126 kdy: 26 Února 2015, 17:01:27 »

Taky jsem dnes Kupčíkovi poslal pozdrav - stížnost. Tak uvidíme, jak to bude dál probíhat. Každopádně mu to jen tak neprojde.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #127 kdy: 26 Února 2015, 18:33:49 »

No já aby to měl pestřejší jsem mu napsal rovnou odvolání proti zamítnutí stížnosti, kde se opírám o rozsudek ze dne 2. 7. 2008, č. j. 1 Ans 5/2008 - 104, www.nssoud.cz kde je uvedeno, že úkon správního orgánu je nutno posuzovat podle jeho obsahu, nikoli podle formy, neboť i neformální přípis může být rozhodnutím v materiálním smyslu - § 65 s. ř. s.
Tak jsem zvědav. Buď tedy to jeho "Sdělení" budou považovat za rozhodnutí a tím pádem se budou muset rovnou zabývat tím mým odvoláním, nebo ouředně uznají, že to jeho "Sdělení" není vyřízením mé žádosti a tím pádem jasně přiznají že do 15 dnů nerozhodl ač rozhodnout měl.


IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #128 kdy: 26 Února 2015, 18:40:15 »

Ten judikát jsme tady ale už řešili - týká se soudního řádu správního, takže imho je to irrelevantní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #129 kdy: 26 Února 2015, 19:02:18 »

Ten judikát jsme tady ale už řešili - týká se soudního řádu správního, takže imho je to irrelevantní.

Já myslím, že analogicky lze předpokládat, že to platí pro správní orgán obecně.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #130 kdy: 26 Února 2015, 19:26:37 »

Já myslím, že analogicky lze předpokládat, že to platí pro správní orgán obecně.

Osobne mi prijde vyrazne rozumnejsi nazor, ktery tu tusim propagoval jkraus. Zakon v tomhle pripade explicitne speficikuje nalezitosti, ktere rozhodnuti musi mit. Kdyz pak prijde nejaky kus papiru, ktery tyhle zalezitosti nesplnuje, tezko ho muzu povazovat za rozhodnuti.

Pokud se nepletu, tak ten judikat se vztahuje spis na to, kdyz vam urad proste sam od sebe posle nejaky nesmyslny kus papiru, tak ze to muzete povazovat za rozhodnuti a na zaklade toho ho napadnout (odvolat se, stezovat si na nezakonne rozhodnuti, atd.)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #131 kdy: 26 Února 2015, 20:38:20 »

Tam šlo o situaci, kdy orgán ani nebyl povinen žádné formální rozhodnutí vydat, nicméně poslal dopis s nějakým stanoviskem, které žalobce považoval za zásah do svých práv. I sám advokát to podal jako žalobu proti nezákonnému zásahu, pokynu nebo donucení správního orgánu, ne jako žalobu proti rozhodnutí. Osobně bych s tím takto neměl problém, NSS z nějakého důvodu přišel s konstruktem "materiálního rozhodnutí", čímž podle mě minimálně přiohnul výklad práva (znova podotýkám, že šlo o situaci, kdy správní orgán nebyl povinen žádné rozhodnutí vydat), i když tentokrát ve prospěch občana, tak budiž  :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #132 kdy: 27 Února 2015, 01:06:49 »

No jí na to hledím tak, že pokud jsem od orgána v zákonné lhůtě nic jiného než toto "Sdělení" nedostal a je tam odůvodněno proč mi to neposlal tak co jiného po materiální stránce to znamená než že moji žádost zamítl. Já odmítám pochybnost o tom, že orgán sere na zákonné lhůty. :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #133 kdy: 27 Února 2015, 09:26:33 »

Já odmítám pochybnost o tom, že orgán sere na zákonné lhůty. :)
Zajímavé, že InfZ takovou pochybnost neodmítá, viz § 16a odst. 1 písm. b): Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace (dále jen "stížnost") může podat žadatel, kterému po uplynutí lhůty podle § 14 odst. 5 písm. d) nebo § 14 odst. 7 nebyla poskytnuta
informace nebo předložena konečná licenční nabídka a nebylo vydáno rozhodnutí o odmítnutí žádosti.  :)
IP zaznamenána

jayne

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #134 kdy: 02 Března 2015, 22:57:06 »

Tak jsem se dnes konečně dostala na poštu a vyzvedla jsem si stejné sdělení o neposkytnutí infa od páně Kupčíka jako všichni nade mnou. Jestli je potřeba poslat stížnost, tak prosím o zaslání vzoru a ráda se přidám  :)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13