30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13

Autor Téma: žádost o spis - Brno odmítá :-)  (Přečteno 270436 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #60 kdy: 16 Února 2015, 12:24:37 »

Kupčík ani mi nevyhověl, ale protože to tady, čte, nechám si odvetu pro něj jako překvapení :-) Mohu jen naznačit, že dělá školácké chyby a vrší jednu na druhou....
zajímavé je, že buď to zkouší, jestli nevyměknu a nebo je to opravdu ultra kretén a nedochází mu, že to dělá blbě. Stejně jako Židlochovice, kde jsem je blahé paměti ještě naváděl, jak je potřeba SPRDEL řešit správně...

až se to pohne, napíšu, nebojte...
« Poslední změna: 16 Února 2015, 13:31:41 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #61 kdy: 16 Února 2015, 13:06:54 »

Chlapec si říká o porci stížností na nezaslání spisu :)
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #62 kdy: 16 Února 2015, 13:08:33 »

Asi tu stížnost večer sepíšu.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #63 kdy: 16 Února 2015, 13:40:47 »

nějaký divný, jakoby se vůbec nebáli kraje :D, sem zvědavej jak todlenc dopadne. do dvacátýho mají čas, pak jim též pošlu stížnost :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #64 kdy: 16 Února 2015, 19:40:54 »

Chlapec si říká o porci stížností na nezaslání spisu :)
Jestli on se třeba nezablokoval když dostal žádost od :

Tomáš Marný
Na ranči 157
Pohodárna, Lipnice nad Sázavou 

Toho času jsem na okružní plavbě na jachtě v Karibiku, tak mi laskavě informaci zašlete na můj mail :
blbej.kupcik@gmail.com

S úsměvem jde všechno líp
Tomáš Marný  :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #65 kdy: 16 Února 2015, 19:42:17 »

 :D
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #66 kdy: 16 Února 2015, 19:58:55 »

Chlapec si říká o porci stížností na nezaslání spisu :)
Jestli on se třeba nezablokoval když dostal žádost od :

Tomáš Marný
Na ranči 157
Pohodárna, Lipnice nad Sázavou 

Toho času jsem na okružní plavbě na jachtě v Karibiku, tak mi laskavě informaci zašlete na můj mail :
blbej.kupcik@gmail.com

S úsměvem jde všechno líp
Tomáš Marný  :)

made my day  ;D
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #67 kdy: 16 Února 2015, 20:12:35 »

 ;D ;D ;D

To je jedno >:( já chci svoji kopii spisu, mám na ni právo  :-*
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #68 kdy: 17 Února 2015, 10:27:26 »

Tak Kupčík mě odmítl. Nic mi nepošle. Píše už někdo stížnosti? Že bych se přidal.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #69 kdy: 17 Února 2015, 11:55:43 »

Tak už mi to taky přišlo :
Citace: Kupčík
Sdělení k žádosti o poskytnutí informace

Dne 4.2.2015 obdržel Magistrát města Brna Vaše podání označené jako žádost o poskytnutí
informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, jehož obsahem je
žádost o zaslání kompletní kopie spisového materiálu správní věci vedené pod spisovou značkou
ODSČ-90006/15-KUP/V.

Dle ustanovení § 2 odst. 3 zákona č. 106/1999Sb., o svobodném přístupu k informacím, se tento
zákon nevztahuje na poskytování informací, které jsou předmětem průmyslového vlastnictví,
a dalších informací, pokud zvláštní zákon upravuje jejich poskytování, zejména vyřízení žádosti
včetně náležitostí a způsobu podání žádosti, lhůt, opravných prostředků a způsobu poskytnutí
informací.

Podle ustanovení § 38 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád: (1) Účastnící a jejich zástupci mají
právo nahlížet do spisu, a to i v případě, že je rozhodnutí ve věci již v právní moci. Není-li účastník
zastoupen, může spolu s účastníkem nahlížet do spisu i jeho podpůrce. (2) Jiným osobám správní
orgán umožní nahlédnout do spisu, prokáží-li právní zájem nebo jiný vážný důvod a nebude-li tím
porušeno právo některého z účastníků, popřípadě dalších dotčených osob anebo veřejný zájem.
(3) Nevidomým osobám bude obsah přečten. Na požádání správní orgán nevidomé osobě umožní
pořízení zvukového záznamu. Správní orgán nevidomé osobě rovněž umožní, aby do spisu nahlížel
její průvodce. (4) S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby
správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části. (5) Odepřel-li správní orgán osobě nahlížet do
spisu nebo jeho části, vydá o tom usnesení, které se oznamuje pouze této osobě. (6) Z nahlížení do
spisu jsou vyloučeny jeho části, které obsahují utajované informace nebo skutečnosti, na něž se
vztahuje zákonem uložená nebo uznaná povinnost mlčenlivosti; to neplatí o částech spisu, jimiž byl
nebo bude prováděn důkaz, do takových částí spisu však může nahlížet pouze účastník řízení nebo
jeho zástupce za předpokladu, že jsou předem seznámeni s následky porušení povinnosti
mlčenlivosti o těchto skutečnostech a že o poučení je sepsán protokol, který podepíší. Ustanovení
odstavce 4 se nepoužije.

Dle názoru zdejšího správního orgánu není Vaše podání žádostí o informace podle zákona
č. 106/1999Sb., o svobodném přístupu k informacím, neboť se tento zákon na poskytování
žádaných informací nevztahuje (§ 2 odst. 3). Dle obsahu je nutné toto podání posoudit jako žádost
o nahlédnutí do spisu, případně pořízení kopie spisu ve smyslu § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb.,
správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“). Ustanovení § 38 správního řádu
je ve vztahu k informačnímu zákonu speciálním, dostatečně komplexně upraveným postupem
poskytování informací (srov. např. rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 13.8.2008,
č.j. 2 As 38/2007 – 85, nebo rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 13.12.2012,
č.j. 7 Ans 18/2012 – 23).

Jelikož nejste účastníkem řízení v předmětné správní věci, bude Vám umožněno nahlédnout do
spisu, pokud prokážete právní zájem nebo jiný vážný důvod dle ustanovení § 38 odst. 2 správního
řádu. Nahlédnout do spisu pak můžete v úředních hodinách na pracovišti Oddělení sankčních řízení,
Odboru dopravněsprávních činností, Magistrátu města Brna, Kounicova 67a, 4. patro,
kancelář č. 420.

S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil
kopie spisu nebo jeho části. Správním orgánem nebudou kopie spisu žadateli zasílány.

Pokud máte někdo nápad jak dál pokračovat napište mi do SZ
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #70 kdy: 17 Února 2015, 12:42:54 »

No, zaujala mne věta „Správním orgánem nebudou kopie spisu žadateli zasílány“, jenž nemá v žádném zákoně oporu. Alespoň jsem to nikde nenašel.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #71 kdy: 17 Února 2015, 12:46:44 »

To tzv. "sdělení" je postup který nemá oporu v zákoně a nemá žádný význam. Správně mají vydat "rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informace" se zdůvodněním. Pokud rozhodnutí nevydají do 15-ti dnů je potřeba podat odvolání (vznikne fikce rozhodnutí o odmítnutí) a případně i stížnost na toho, kdo infožádost vyřizoval.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #72 kdy: 17 Února 2015, 13:00:12 »

nemyslím si, spíš bych to viděl buď na stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace, nebo na stížnost podle § 175 SŘ
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #73 kdy: 17 Února 2015, 13:49:50 »

To tzv. "sdělení" je postup který nemá oporu v zákoně a nemá žádný význam. Správně mají vydat "rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informace" se zdůvodněním. Pokud rozhodnutí nevydají do 15-ti dnů je potřeba podat odvolání (vznikne fikce rozhodnutí o odmítnutí) a případně i stížnost na toho, kdo infožádost vyřizoval.

Má pravdu ten chlapec. Jak se podle InfZ žádá, tak se dle InfZ odpovídá. A žádné kecy okolo lesa o nahlížení do spisu.

Pokud jsou dány důvody pro odmítnutí žádosti o informace, musí úřad vydat ve lhůtě pro vyřízení žádosti (15 dnů) rozhodnutí o odmítnutí žádosti. Jestliže jsou důvody pro odepření poskytnutí informací dány jen z části, musí úřad vydat rozhodnutí o odmítnutí části žádosti a ve zbylé části informace poskytnout.
Takže jednoznačně zase zvednout ocasy a poslat stížnost.
http://frankbold.org/poradna/kategorie/pravo-na-informace/rada/kompletni-pruvodce-pravem-na-informace
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #74 kdy: 17 Února 2015, 13:58:03 »

To tzv. "sdělení" je postup který nemá oporu v zákoně a nemá žádný význam. Správně mají vydat "rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informace" se zdůvodněním. Pokud rozhodnutí nevydají do 15-ti dnů je potřeba podat odvolání (vznikne fikce rozhodnutí o odmítnutí) a případně i stížnost na toho, kdo infožádost vyřizoval.

Má pravdu ten chlapec. Jak se podle InfZ žádá, tak se dle InfZ odpovídá. A žádné kecy okolo lesa o nahlížení do spisu.

Pokud jsou dány důvody pro odmítnutí žádosti o informace, musí úřad vydat ve lhůtě pro vyřízení žádosti (15 dnů) rozhodnutí o odmítnutí žádosti. Jestliže jsou důvody pro odepření poskytnutí informací dány jen z části, musí úřad vydat rozhodnutí o odmítnutí části žádosti a ve zbylé části informace poskytnout.
Takže jednoznačně zase zvednout ocasy a poslat stížnost.
http://frankbold.org/poradna/kategorie/pravo-na-informace/rada/kompletni-pruvodce-pravem-na-informace
V mém případě má pitchus čas do pátku. Takže mu dám do úterka na doručení a pak hurá na stížnost.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13