30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stacionární radar  (Přečteno 4107 krát)

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #30 kdy: 21 Května 2018, 15:30:27 »

Nevím, jestli je to sarkasmus, ale do takového stavu se ani nechci dostat, proto tady prosím o radu jak postupovat. Chci se vyhnout jakémukoliv placení výpalného, jako ostatně všichni tady, takže nevím, zda ještě "na něco čekat", nebo poslat odvolání atd., jako v případech, které tady pročítám. Jinými slovy mám podat odvolání a na to, že úřad ignoroval datovou schránku nemám brát zřetel?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #31 kdy: 21 Května 2018, 15:53:27 »

Není to sarkasmus.

Chcete-li využít výhody spočívající v tom, že vám úřad něco poslal poštou, když měl doručovat do DS, není jiná cesta, než určité riziko podstoupit. Není to zas takový problém, protože

1) Lze jako s takřka jistotou počítat s tím, že před formálním vymáháním přijde alespoň jedna neformální výzva k dobrovolnému plnění - takže to nemusíte nechat dojít do té fáze, které se bojíte. Některé úřady jsou v tomto velmi laxní (i proto, že neplatičů všeho možného - popelnic, psů, nedopravních pokut - mají mraky) a i takové triviální věci, že jim někdo dluží, jsou schopny si všimnout po velmi dlouhé době.

2) Pro normálně fungujícího jedince to i při postoupení do dalšího stádia není nijak ohrožující. Úřad obvykle provede exekuci sám (tzv. daňová exekuce podle daňového řádu), nepůjde rovnou za soudním exekutorem, a domněle dlužnou částku si stáhne z účtu. Samozřejmě po námitce a zjištění, že tu není pravomocný titul, to velmi rychle napraví a vrátí do původního stavu, vedlejší škody nebývají velké.

3) Kdyby nečekaně přecijen vznikly z neoprávněné exekuce problémy, je možné se na úřadu/státu hojit. Zbohatnout se na tom sice nedá, ale taková veřejná omluva, kterou si obvykle není problém prosadit, zamrzí úřad mnohem víc, než to, že sem tam kasírovací mašinérií někdo tiše proklouzne.

Podat „odvolání proti ignorování DS“ nejde. Pokud podáte odvolání proti rozhodnutí, kde samozřejmě můžete namítat, že úřad měl doručovat do DS (což si úřad patrně i do budoucna ohlídá), nebude to k ničemu, protože tím, že na rozhodnutí reagujete, zároveň potvrzujete, že vám fakticky doručeno bylo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #32 kdy: 21 Května 2018, 16:20:32 »

Podat „odvolání proti ignorování DS“ nejde.

Protože DS byla už v době pozvání na ÚJ tak se může odvolat proti tomu že ho nepozvali na ÚJ a nedali prostor k vyjádření k podkladům..

..ale to není dobrá taktika protože když SO1 pochopí o co jde tak sám rozhodnutí zruší a obratem stanoví nový termín ÚJ a seznámení s podklady brzy bude mít nové rozhodnutí doručené správně..

promlčení se restartovalo vydáním rozhodnutí a tak běží rok od vydání rozhodnutí..
nejlepší bude čekat až na další krok SO.. a doufat že se nic nebude dít až někdy do začátku příštího roku.. pak můžete poslat na kraj návrh na opatření proti nečinnosti s tím že jste se omluvil z ÚJ a už rok netrpělivě čekáte na nový termín jednání a pořád se nic neděje.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #33 kdy: 22 Května 2018, 11:25:12 »

Díky moc za reakce a informace!
Nebudu mít existenční problémy, nebo finanční, účet mám, z tohoto nemám obavu, spíš jsem opravdu myslel nějaké ty exekutory s lepící páskou jak zvoní u rodičů, nebo tak něco podobného. V tomto případě do toho jdu.
Taky mě napadlo, že když teď poukážu/odpovím na rozhodnutí, padne chyba s DS do koše a SO1 by mi mohl dát šanci dalšího ústního jednání, o které nemám zájem :)
V tomto bodě tedy zkrátka počkat, kdy a jaký další krok SO1 provede, pak budu opět informovat a prosit o radu.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #34 kdy: 02 Července 2019, 08:17:06 »

Tak ticho po pěšině a 100% jisté je, že to tady děvčata a kluci ze Slavkova čtou poctivě.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #35 kdy: 06 Listopadu 2019, 09:51:21 »

Zdravím, tak dnes, na rozdíl od posledních psaní (které byly do schránky, ikdyž mám DS), jsem našel v DS přiložený dokument a přiznám se, že nevím, jak postupovat. Budu rád za nasměrování, případně odkaz na vlákno, které marně hledám, pokud v této situaci jde ještě něco řešit? Děkuji.
§ 153
Nedoplatek
(1) Nedoplatek je částka daně, která není uhrazena, a uplynul již den splatnosti této daně; nedoplatek je rovněž neuhrazené příslušenství daně, u kterého již uplynul den splatnosti, popřípadě též neuhrazená částka zajištěné daně.
(2) Nedoplatek hradí daňový subjekt jako svůj daňový dluh; tomuto dluhu odpovídá na straně příslušného veřejného rozpočtu splatná daňová pohledávka.
(3) Správce daně může daňový subjekt vhodným způsobem vyrozumět o výši jeho nedoplatků a upozornit jej na následky spojené s jejich neuhrazením.
(4) Po marném uplynutí lhůty pro placení daně nedoplatek zaniká.
Pokuta je daň? marné uplynutí lhůty?
« Poslední změna: 06 Listopadu 2019, 10:57:30 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #36 kdy: 06 Listopadu 2019, 13:46:56 »

Pokuta se vymáhá jako nedoplatek daně.. ale píšou tam i č.j. tak to můžete zkontrolovat jestli sedí.

Teď budete reagovat a začnete řešit že to je omyl a nevíte za co to je.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #37 kdy: 06 Listopadu 2019, 14:34:06 »

Děkuji moc za reakci, č.j. sedí.
Vídím, že je to "po splatnosti" ale zarazilo mě, že tam ani není žádná lhůta, do kdy mám/můžu reagovat než přejdou k exekucím.
Mám tedy reagovat co nejdříve, nebo jde dohledat nějaký "limit"?
Asi bych měl pročíst zákon č. 280/2009 Sb., ať dostanu povědomí ohledně dalšího postupu...
Výkaz nedoplatků je vykonatelný tehdy, jsou-li vykonatelné všechny položky v něm uvedené, tzn., jsou-li vykonatelná všechna rozhodnutí, která byla podkladem pro zanesení příslušných částek do evidence daní... Když jsem tedy dostal Vyrozumění o nedoplatku, znamená to, že již proběhlo vše co bylo potřeba pro rozhodnutí?
« Poslední změna: 06 Listopadu 2019, 14:39:40 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #38 kdy: 06 Listopadu 2019, 15:44:37 »

Ja bych se sem dovolil vmisit s dotazem k veci - ohledne restartovani lhut v podobnych pripadech: zde bylo v dubnu 2018 vydano rozhodnuti, ktere ovsem nebylo doruceno a tudiz nenabylo pravni moci. Vydanim rozhodnuti se vsak restartuje promlceci doba a bezi nova - jednoleta promlceci doba. Znamena to tedy, ze bylo promlceno v dubnu 2019? Nebo bylo promlceno uz v lednu 2019, kdy bylo jednolete vyroci zahaji SR s provozovatelem, coz byl posledni dokument od SO, ktery se k panu fuzzyyb dostal? Nebo neni promlceno? Mam v tom hokej i po samostudiu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #39 kdy: 06 Listopadu 2019, 15:50:48 »

medved> Mám za to, že je restartováno vypravením rozhodnutí, pokud ovšem ono vypravení je provedeno správně (tedy ne pokud to pošlou poštou pyrátovi s DS).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #40 kdy: 06 Listopadu 2019, 17:38:09 »

Číkus:
Já si naopak myslím že k restartu lhůty dojde když rozhodnutí opustilo úřad směrem k účastníkovi.. a to i když nedoručovali správně.
Zákon restart lhůty neváže na doručování.. asi stačí když rozhodnutí je vydáno a opustilo úřad..
..láme se to asi na tom že úředník si už nemůže vydání a podobu rozhodnutí rozmyslet (dokud ho má na stole tak ještě může něco měnit a nebo rozhodnutí nevydat).

Opačný výklad má problém protože i chybně doručované rozhodnutí často bude doručené.. i lidi s DS většinou vyzvedávají papírovou poštu a tím je rozhodnutí doručené..
Asi nebude udržitelný výklad že nebylo vydané rozhodnutí které je pravomocné.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #41 kdy: 07 Listopadu 2019, 01:09:00 »

Na to, jestli chybně doručované rozhodnutí je vypraveno a přeruší lhůtu, už jsme narazili. Odcituji z jiného vlákna mnoha slovy napsané, že netuším. Pokud bych měl odhadovat - nebylo-li vyloučeno, že se písemnost adresátovi dostane (např. bylo doručováno držiteli DS poštou, či bylo doručováno na nesprávnou adresu, která ale stále mohla být ve sféře adresáta), tak šlo o vypravení.

Citace: hh
Princip vypravení a na něj navázané platnosti rozhodnutí spočívá v tom, že správní akt opustí sféru vlivu SO, že už jej tedy nemůže SO měnit (jinak než zákonem předvídaným způsobem), je jím sám vázán. Zkrátka bylo rozhodnutí vypuštěno do světa, je doručeno resp. minimálně mohlo být doručeno, vytvořilo nějakou stopu (v případě pošty údaje o doručování, v případě elektronického doručování časové razítko, průchod ISDS ...).

Z hlediska účinku přerušení běhu promlčecí doby je jednoznačné, že u každého správního aktu dojde k vypravení nejvýše jednou, pokud např. bude rozhodnutí doručováno nejdřív chybně poštou a následně totéž do DS, jistě k přerušení promlčecí doby dojde jen jednou.

Ohledně toho, zda nesprávné doručování má účinky vypravení bych byl opatrnější. Lze se zkusit točit na doslovném znění § 71 SprŘ, který okamžik vypravení spojuje s předáním stejnopisu k doručení podle § 19 SprŘ, tedy a contrario, předání rozhodnutí k doručení v rozporu s § 19 SprŘ by nemělo být považováno za vypravení. Ale tak jednoduché to v reálu určitě nebude - nezkoumal jsem, zda už k tomu nějaká relevantní prejudikatura existuje, ale relevantní pro rozhodování soudu určitě budou i teleologické úvahy.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #42 kdy: 07 Listopadu 2019, 13:21:43 »

Nejsem tak znalý předpisů, takže se ztrácím, každopádně rozhodnutí padlo 4/2018 a posláno poštou.
Tomu předcházela první pozvánka na ústní jednání, moje omluva, další pozvánka - vše poštou, tu jsem ignoroval. Pak zmíněné rozhodnutí a aktuálně informace o nedoplatku (již přišlo datovkou). Od dubna 2018 teddy běží nová jednoletá, nebo dvouletá promlčecí lhůta?
Teď nic nepokazím, když datovou odpovím, že nevím o co se jedná a že to bude asi omyl..?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #43 kdy: 07 Listopadu 2019, 13:42:58 »

Tady ještě hrozí nebezpečí, že by mohli chtít uplatnit lhůty platné před 1.7.2017 - to by pak bylo promlčeno až 4 roky od přestupku.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #44 kdy: 08 Listopadu 2019, 14:19:19 »

Vyvětlení jsem dostal bleskem, snad jsem anonymizoval dostatečně.
Jaké můžu provést další kroky, vůči celnímu úřadu rozporovat...?
IP zaznamenána