Poradna > Potřebuji poradit - ostatní

Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu

(1/3) > >>

paramo99:


Dobrý den,
  měl bych dotaz ohledně ukoncení smlouvy povinného ručení. Bez udání duvodu jej lze ukoncit 6 týdnu pred výrocím smlouvy. Jak postupovat, abych neplatil případné penále. Smlouva mi koncí za 3 týdny.

Dekuji

anipenny:
Na nejbližším DI vyřadit vozidlo z provozu na tkzv. "otočku". Tedy vložím vozidlo do depozitu, zaplatím 200 Kč správní poplatek, nechám si pro pojišťovnu vystavit potvrzení o vložení do depozitu a následně vozidlo z depozitu vyjmu. O tom už ale pojišťovnu samozřejmě neinformuji. U nás tu srandu dělám pro klienty běžně a trvá mi to cca 20 minut. Samozřejmě nesmí se to zkonit tím, že pojišťovna spolu s výpovědi dostane i doklad a vyřazení vozidla z provozu a zároveň i o vyjmutí. Pak je to pro pojišťovnu účelovka a výpověď nebude akceptovat  ;D Pokud chcete podrobnosti, napiště mi do SZ. Přeji pohodový den.

urbann:
Zdražila pojišťovna pojistné na další rok? Pokud ano a upozornění poslali před méně než měsícem, můžete smlouvu standardně vypovědět. Mně Generali posílaj info pojistném na další rok 2 měsíce před výročím, takže můžu smlouvu vypovědět do 4 týdnů před výročím.

cocomoon:
Ještě je možnost smlouvu prostě nezaplatit.
Ona nějaký měsíc bude platná a pak jí zruší z důvodu neplacení a budou požadovat zaplatit jen tu dobu, kdy byla ještě platná.
Což může být cca 2-3 měsíce?
To jen jako alternativu k depozitu, záleží co vyjde levněji.

konqui:
A co falešná kupní smlouva?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi