Poradna > Potřebuji poradit - ostatní

SO1 ignoruje výzvu k vrácení pokuty / daňového přeplatku

(1/3) > >>

Lafayette:
Pokuta zaplacena, nicméně NSS později zrušil rozhodnutí soudu (o zamítnutí žaloby proti rozhodnutí).
Po doručení rozsudku NSS zaslána úřadu žádost o vrácení přeplatku na dani (se zdůvodněním), ve které byla i věta, aby žádost pokládali zároveň za předžalobní výzvu, kdy při neuhrazení přeplatku bude bez dalšího přistoupeno k soudnímu vymáhání.

Rád bych se skutečně do soudního vymáhání pustil, ale tady nemám žádnou praxi.
Jaký je správný postup?

hh:
Záleží, jak přesně NSS rozhodl. Pokud pouze zrušil předchozí zamítavý rozsudek krajského soudu, tak původní správní rozhodnutí nikdy nebylo zrušeno (a pokud žádný ze soudů nepřiznal odkladný účinek, tak ani dočasně suspendováno). Musíte počkat, jak řízení u KS dopadne. Pokud ale NSS spor sám rozhodl postupem dle § 110(2) SŘS a předmětné rozhodnutí zrušil, můžete se do nich pustit.

Lafayette:
Rozumím. NSS zrušil rozsudek Krajského soudu a zrušil rozhodnutí Krajského úřadu (SO2) a věc mu vrátil k dalšímu řízení.

Neboli podle mě je teď věc ve stavu odvolání u SO2 (rozhodnutí o zamítnutí odvolání bylo zrušeno právě tím rozsudkem NSS), takže neexistuje žádné rozhodnutí SO1 v právní moci, které mi uložilo zaplatit pokutu.
Takže podle mého SO1 nárok na pokutu nemá, tedy je možné po nich daňový přeplatek vymáhat.

Chápu to správně?

Číkus:
Já to chápu stejně.

Lafayette:
A protože moji žádost o vrácení daňového přeplatku SO1 ignoruje, musím něco udělat.
A tady mi není úplně jasné co.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi