30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer  (Přečteno 5100 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« kdy: 02 Září 2016, 18:02:49 »

Řeším zajímavou věc. Sprdelizující přestupek se stal počátkem října 2014 v notoricky známém městě téměř v Krkonoších. Výzva dorazila v březnu 2015 do datovky. Administrativní pracovnice bez mého vědomí napráskala řidiče, který má vozidlo oficiálně přebrané a v 95% procentech  s ním jezdí pouze on. Prostě to neřešila a neprošetřila dle puťovek a tach. kotoučků a prostě naprášila. Dotyčného neinformovala a ani mne jako dispečera neinformovala. V červnu 2015 obeslán nebohý řidič. Toho času však jezdil na 6 týdnů unii  a nebyl doma a nepřevzal.  Minulý týden připlachtila do datovky exekuce na plat nebohého piráta.
  Zažádal jsem o kompletní spis, abych se  dověděl, oč vlastně jde. Nyní už vím,že dotyčný řidič toho času se svým vozidlem nepirátil v Krkonoších, ale kdesi u Valencie a mohu to docela kvalitně prokázat ( tachograf, puťovky, CMR i GPS výpis)
Je mi to docela záhada, součástí spisu nebyla fotografie.
Je mi jasné, že první velkou botu udělala naše administrativní pracovnice a další bota byla nepřevzatá obsílka a už půjde pramálo podniknout.
Napadla mne jediná myšlenka, špatně přečtená r.z. Vlastníme vozidlo s  r.z. končící 8 a další je hned +1, takže s 9. Vozidlo s  9 nemělo ještě t.č namontované GPS sledování, takže dohledávání, kde se před skoro dvěma lety pohybovalo je několikahodinové přehrabování papírů a kotoučků.

Nýní přemýšlím jestli slušně zažádat o doplnění spisu o fotografie  nebo jim tam šoupnout rovnou stížnost.
Celé je to nějak smrdí, nevím jaké jsou šance to ještě rozbít a klidně SO přivést na myšlenku, jestli blbě nepřečetli blbě r.z. a vytáhnout své důkazy.


 
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2016, 19:31:47 »

Hlava mi nebere, co tak asi dělal nebohý pirát od srpna 2015 do teď, tedy v době, kdy mu chodily výzvy k zaplacení, upomínky a podobné radovánky? Že on bydlí na úřadě a kašle na všechno?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2016, 19:33:23 »

Pokud přišla exekuce na plat „piráta“, tak musel být pirát pravomocně uznán vinným z přestupku. Jediná možnost, jak by to mohlo proběhnout v jediné zásilce, je vydáním příkazu, což je na základě nějakého písemného udání dost za hranou (při standardním řízení by ty zásilky byly typicky 3 - zahájení + předvolání na ÚJ, výzva k vyjádření před vydáním rozhodnutí a samotné rozhodnutí). Pak velmi pravděpodobně přišla pirátovi ještě nějaká výzva k plnění předtím, než úřad pokutu začal formálně vymáhat (BTW, jde o exekuci prováděnou soudním exekutorem, nebo o daňovou exekuci prováděnou přímo úřadem)?

Protiútok je možný, ale nebude jednoduchý. Předně je potřeba si vyjasnit, čím tu pokutu pirátovi vlastně uložili (jestli to byl příkaz, rozhodnutí o tom přestupku, nebo ještě něco jiného, např. pořádková pokuta za nedostavení se k podání vysvětlení). Dále je možné napadnout doručení, resp. požádat o určení okamžiku doručení podle § 24(2) SprŘ, zároveň podat odpor (či jiný opravný prostředek, podle toho, co to bylo) spolu s žádostí o navrácení v předešlý stav podle § 41 SprŘ. Současně můžete využít mimořádné opravné prostředky ve správním řízení, a to hned oba - jednak dát podnět k provedení přezkumného řízení, protože postup, kdy je rozhodnuto jen na základě písemného udání, bez možnosti vyjádření obviněného, byť by šlo jen o příkazní řízení, je jasně nezákonný, jednak podat žádost o obnovu řízení podle § 100(1)(a) SprŘ, neboť provedený důkaz se ukázal nepravdivým. Proti nezahájení přezkumu se dále nijak bránit nelze, ale ostatní řízení (žádosti o určení doručení, navrácení v předešlý stav i o obnovu řízení) jsou standardní nalézací řízení, kde je přípustné odvolání a případně i soudní přezkum, je-li to zhruba tak, jak uvádíte (účastník řízení byl v době doručování prokazatelně delší dobu mimo bydliště a zároveň o jeho vině bylo rozhodnuto jen na základě udání, které bylo prokazatelně nepravdivé), tak něco z toho klapne.

Exekuci je třeba řešit separátně. Záleží především na tom, o jaký druh exekuce jde. Nejlepší by bylo to prostě zaplatit (klidně těmi srážkami ze mzdy) a po případném zrušení rozhodnutí si nechat vrátit pokutu a případně zkusit vymoc i náklady exekuce jako škodu způsobenou nezákonným rozhodnutím (i když to půjde ztuha, protože nebude patrně splněna podmínka využití řádných opravných prostředků).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2016, 21:06:26 »

1) Ihned zajistit spis - nejlépe osobně nebo přes sít nahlížečů (s plnou mocí) - přes 106 to bude trvat zbytečně dlouho
2) Pokud se najde nějaké pochybení ve smyslu co popisoval výše hh, tak okamžitě podat návrh na odklad exekuce (podává se exekutorovi) a přiložit důkazy (doporučuji nechat zpracovat právníkem), zároveň je třeba bohužel okamžitě zaplatit exekutorovi tzv. jistinu - což je tuším částka ve výši té pokuty resp. vymáhané částky. Ihned potom (resp. současně) je třeba zmačknout "oprávněného" aby uznal svoji chybu a podal návrh na zastavení exekuce.
Pozor - i když uspějejte a SO vydá ten návrh  tak počítejte s tím, že jakmile to dorazí exekutorovi okamžitě se Vás ještě jednou pokusí zastrašit a vybrat od vás svůj mrzský peníz, proto doporučuji všechny kroky konzultovat s právníkem.
No a nakonec vás čeká dlouhodobá zábava vymoci z té exekutorské kurvy tu jistinu zpět a počítejte, že ti hajzlové používají ty zákony jenom z jedné strany, na druhém břehu se chovají jako trapní zloději a je snad větší šance dostat z nemajetného cikána bez bydliště 100000CZK než z exekutora pitomý 2000 - alespoň mně to tak připadá :x 

BTW: Nějak mi v tom vašem popisu chybí jak se k věci staví nebohý nevinný pyrát.....taky se mi zdá, že během 6 týdnů to těžko mohlo dojít až do exekuce aniž by mohl převzít alespoň nějakou písemnost. Navíc by to měl po návratu najít vhozené ve schránce....že on ten pyrát na to tak trochu dlabal......

« Poslední změna: 02 Září 2016, 21:12:03 od pk202 »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #4 kdy: 03 Září 2016, 03:48:16 »

Nebohý pyrát žádné rozhodnutí o přestupku ( dle jeho tvrzení) vůbec nedostal. Nic nebylo vhozeno do schránky. Pyrát jezdí turnusy 6 týdnů expresky  po unii a dle okolností týden až 10 dní doma(podle toho jak se mu chce honit prachy). Jedná se o částku 4500 kč včetně nákladů sř a exekuce, kterou za něj nejvyšší zaplatil, ale mě se to moc nelíbí,ačkoli mi to může být úplně fuk ( není  moje náplň práce řešit průsery mých šoférů,ale bohužel za svými šoféry stojím,protože mě živí a byl jsem jeden z nich a nesnáším fízly ani zmrdiúředníky)

Pozor nejedná se o 6 týdnů, ale o více než rok. Je zajímavé, že to nepřeklopili ve sprdel provozovatele. Sice podnikli nezbytné kroky k zjištění  pyráta,ale bez odezvy pyráta. Sprdel se  však nekonal, jen exekuce na pyrátův plat.









j

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #5 kdy: 03 Září 2016, 09:50:54 »

Viz výše, a podtrhuji to, co řekli kolegové, tedy že si to musí řešit především pan pirát, takhle zprostředkovaně a s evidentně neúplnými informacemi nic nevyřešíme. Nevíme ani, zda jde o daňovou exekuci nebo o exekuci prováděnou soudním exekutorem. Podle částky mi připadá nejpravděpodobnější, že dotyčný dostal pokutu 1500 Kč příkazem a 3000 Kč jsou náklady exekutora (náklady daňové exekuce by byly 500 Kč, takže druhá možnost je 4000 Kč pokuta příkazem, resp. 3000 Kč pokuta rozhodnutím a 1000 Kč náklady řízení, což už by odpovídalo tzv. střednímu překročení rychlosti).

Dotyčný kecá, pokud tvrdí, že zaručeně nic nedostal (ale to je normální, 90 % lidí, kterým dospěla exekuce do fáze, ve které jim je fakticky sáhnuto na majetek, zaručeně nikdy nic nedostali, je to hodně ohraná písnička). Byl-li to opravdu příkaz a byl doručen fikcí, tak velmi pravděpodobně byl vhozen do schránky, tedy mohl si jej přečíst alespoň po návratu z toho turnusu. Dále patrně přišla nějaká výzva k plnění od úřadu před předáním dluhu exekutorovi a pak zcela jistě dotyčný obdržel exekuční příkaz (kterému se mohl bránit nebo ho alespoň mohl uhradit dobrovolně a ušetřil by 1500 Kč). Doporučil bych pirátovi zkontrolovat poštovní schránku, zda se mu tam neuhnízdili dopisožrouti, a dále, funguje-li dlouhodobě v režimu, že v místě svého evidenčního trvalého pobytu se zdržuje cca 20 % času, zvážit, zda by si neměl buď pořídit DS, nebo někoho (manželku apod.) zplnomocnit k přebírání zásilek.

Závěr - úřad nejspíš opravdu postupoval chybně, pokud vydal příkaz jen na základě bonzu, navíc je možné, že zaznamenáno bylo jiné auto nebo vypadl nějaký nesmysl z registru vozidel. Pokud to ale dotyčný proignoroval, může si za to částečně i on sám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #6 kdy: 03 Září 2016, 11:39:12 »

Nebohý pyrát žádné rozhodnutí o přestupku ( dle jeho tvrzení) vůbec nedostal. Nic nebylo vhozeno do schránky. Pyrát jezdí turnusy 6 týdnů expresky  po unii a dle okolností týden až 10 dní doma(podle toho jak se mu chce honit prachy).
No vzhledem k tomu že by mu mělo být minimálně cca 2-3x něco doručováno tak je faakt divné že nic neví - nemá trvalé bydliště někdo jinde než bydlí ?
Jedná se o částku 4500 kč včetně nákladů sř a exekuce, kterou za něj nejvyšší zaplatil, ...

Pokud je již exekuce zaplacena pochybuji, že ty peníze ještě někdy uvidíte....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení vs. GPS automanažer
« Odpověď #7 kdy: 03 Září 2016, 11:53:40 »

Pokud je již exekuce zaplacena pochybuji, že ty peníze ještě někdy uvidíte
Od exekutora ne, protože exekuce byla nařízena i provedena zákonně. Dosáhne-li zrušení rozhodnutí, tak je teoreticky možné domáhat se náhrady uhrazených exekučních nákladů po státu z titulu škody způsobené nezákonným rozhodnutím, nejspíš ale ani to nepůjde, protože podmínky odpovědnosti státu za nezákonné rozhodnutí jsou hodně restriktivní (mj. je třeba vyčerpat opravné prostředky).
IP zaznamenána