30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prikaz + naklady rizeni  (Přečteno 3230 krát)

dp2015

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Prikaz + naklady rizeni
« kdy: 05 Února 2016, 12:22:04 »

Urad se mnou resi prekroceni rychlosti v obci o 16km/hod.
Ridicem na fotce z radaru byla zena - bohuzel jiz nezije a ja jsem vlastnik vozidla.
Uradu jsem vse sdelil a urad zareagoval po 10-ti mesicich Prikazem, kde mne uznal vinnym
ze spáchání správního deliktu tím, že podle ustanovení § 125f odst. 1 zákona o s ....

Tvrdi, ze nebylo mozne zjistit ridice do 60dni ackoliv jsem jim zaslal jmeno prijmeni a trvale bydliste. Dozadali si dokonce parte - tak jsem jim ho take poslal.
Tyto udaje v oduvodneni vubec neuvadi, vubec neuvadi jak overoval a jak dospel k zaveru, ze ridice nelze zjistit, kdyz ja tvrdim neco jineho. Nevim zda ridicku nenasli v registru "ridicaku" vubec nic o tom nepisi.

Ulozili mi pokutu 0Kc (nejde o preklep opravdu tam je nula Kc)
a zaroven mi ulozil 1000Kc naklady rizeni.

Dle http://dfens-cz.com/fsm-3-3-spravni-rizeni-level-1/  si vysvetluji, ze nejde v mem pripade o klasicke Spravni rizeni - ale o zkracene dostal jsem rovnou "Prikaz" a tam ulozit naklady rizeni nelze.

Dale jsem vyrozumnel, ze ulozenou pokutu nelze v naslednem jednani navysovat - coz u me z castky 0Kc je pozitivni fakt :-)

Otazka je - a tomu uz nerozumim - zda podanim odporu se nedostanu do faze Spravniho rizeni, kde mi 0Kc pokutu potvrdi a uz mi ulozit naklady 1000Kc mohou.

Napada mne take jit cestou - ignorovat - pokutu ve vysi 0Kc zaplatit (nevim tedy jak :-) ale mam na to i slozenku co mi poslali :-)
a az se budou dozadovat nezaplacenych nakladu tak namitat, ze byly ulozeny v rozporu se zakonem ... jde mi o to nechat to ukoncene a nevyvolat odporem nove rizeni

Vubec nechapu zda to na urade udelali umyslne ci zda lze omylem udelit pokutu 0Kc a v oduvodneni napsat, ze za spachany prestupek musi udelit pokutu mezi 1500-2500
Nejak si sami protireci


IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz + naklady rizeni
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2016, 12:39:42 »

Já bych podal odpor a poté rozporoval nezákonnost rozhodnutí - nelze uložit jinou sankci než v rozsahu, který je určen zákonem. Pokud by pak nebyly uvedené materiály ve spisu - odvolačka kvůli nepřezkoumatelnosti rozhodnutí - WIN.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz + naklady rizeni
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2016, 13:58:43 »

dp2015:
Za SprDel se i v příkazu dají uložit náklady řízení.. chytře to vymysleli.. je to správní delikt a ne přestupek a tak na to neplatí přestupkový zákon.

Ale nejde uložit pokutu mimo rozmezí v zákoně.

A když jim nulová pokuta připadá adekvátní tak to určitě bylo možné řešit domluvou  :)
IP zaznamenána