30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost v Blance  (Přečteno 6907 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost v Blance
« kdy: 13 Dubna 2017, 19:44:58 »

Zdravím!

Teď mi přišel odpustek překročení rychlosti jízdy 71 km/h v místě, kde je dopravní značkou č. B20a "Nejvyšší dovolená rychlost" dovolena nejvyšší rychlost 50 km/h. Místo: Praha 6, Dejvický tunel směr Troja.

Jezdím komplexem tunelů ze Smíchova až do Holešovic a vím jen o jedné padesátce a tu nedodržuji, ale v seznamu radarů se nevyskytuje. Navíc v úseku s padesátkou jezdím víc než rok a pade tam nikdy nejedu a nikdy nic nepřišlo. Je to taková zatáčka mezi vyústěním jednoho a začátkem dalšího tunelu.

Vy co to tam znáte a máte tam už zkušenost, poraďte prosím, o které místo by se mohlo jednat. Měří radar tu jedinou padesátku v tunelech směrem ze Smíchova na Holešovice ? Víc padesátek tam není, myslím.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2017, 19:51:47 »

Podle mě se jednalo o to že jste jel v době kdy byl extra velkej provoz, to se někdy rychlost snižuje v celém tunelu na padesát. Trvalá padesátka je na pár metrů při vjezdu do blanky ze strahovskýho tunelu ale to ignoruju
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2017, 20:04:31 »

Bude to tak. Ani mě to nenapadlo. Funguji tak, že zaseknu tempomat na Smíchově na 80 a víc neřeší až do konce tunelů. Dotaz jsem vznesl z obavy dodržování té 50ky. To by mě opravdu mrzelo brzdit tam :-). Díky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2017, 20:25:15 »

Spíš by mě zajímalo zda někomu něco přišlo když vjel do tunelu (Blanka, Pražský okruh) na červenou když byl dočasný zákaz vjezdu aby se v tunelu netvořili kolony.

Moje auto už tam vjelo několikrát když jsem byl v čele a zatím nic
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2017, 20:28:44 »

Tyhle novy stavby jsou vykladni skrin NWO

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #5 kdy: 15 Dubna 2017, 13:59:26 »

Taky mi nekdy na konci lonskeho leta prisel takovyhle dopis. Pocitam, ze to taky bylo docasne snizeni rychlosti ze 70ti na 50, protoze ve spoji mezi Strahovskym a Blankou jsem presvedcen, ze nemeri.
Dopis jsem zalozil mezi dopisy tykajici se parkovani, kde mu je moc dobre..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #6 kdy: 15 Dubna 2017, 14:02:06 »

Tak ja to byl ted zkouknout a tunely jsou rozliseny barevnym pruhem. Dejvicky ma pruh fialovy a zadna padesatka v nem neni. Je to tedy tak jak zde pisete.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2017, 21:11:37 »

Vidím, že moji zkušenost mělo už víc lidí, že se to protlačilo až na Novinky.

https://www.novinky.cz/domaci/438830-ridici-nestaci-sledovat-menici-se-povolenou-rychlost-v-blance-a-magistrat-kasiruje.html
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #8 kdy: 29 Května 2017, 12:02:33 »

Nejen na Novinky. Na spoustu medií, prevděpodobně protože to rozvířil Jan Tuna z A-DOST na Streamu. Tam o tom udělal teoreticky nic neříkající reportáž :).
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #9 kdy: 30 Června 2017, 23:02:50 »

To, že švindlují s přeblikáváním rychlostí se ví. Oni se tím ty kurvy ještě chlubí na billboardu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #11 kdy: 02 Července 2017, 08:48:26 »

Měli by na internetu zveřenovat jak často s tím hejbají, něco jako průběžný log tak aby si člověk mohl dohledat jak to bylo. Takhle je to absolutně neprůkazné zda bylo 50 nebo 70. To by tam měl člověk jezdit 30 km/h a doufat, že nenastaví rychlost ještě nižší. Neboť systém se jistě osvědčil protože příjem do pokladny roste.

Jak to dopadne pokud v úseku kde změní rychlost už jsem? Pokud bych jel 70 Km/h a oni to změní na 50, tak logicky naměří překročení rychlosti. Dal by se s úspěchem použít záznam z palubní kamery?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v Blance
« Odpověď #12 kdy: 02 Července 2017, 18:48:34 »

Já měl za to, že břemeno leží na straně úřadu takže ať prokáže, že třeba 2.7 v 18:48 ta rychlost skutečně 50 byla.
IP zaznamenána