30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k zaplacení určené částky ignorována, teď tu mám výzvu k podání vysvětlení  (Přečteno 5731 krát)

citadel

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den ve spolek.
Podruhé v životě jsem nucen se bránit dani za rychlost. Poprvé (mobilní radar mp - 37 na 30) to dopadlo odpustkem 300,- před zahájením správního řízení, teď je vše otevřené.
Posledního ledna 2015 jsem v místě, které spadá pod Dvůr Králové nad Labem jel podle úsekového měření 70 km/h na 50tce.
Po dvou měsících přišla výzva k uhrazení - ignorována. Teď mi přišla výzva k podání vysvětlení, buď osobně, nebo písemně, nebo emailem s el. podpisem.
Přemýšlím nad variantou Helmut. Nic jiného mě nenapadá. Takže mám na tohle reagovat, nebo počkat na dovolenou v Rakousku a z nějakého města odeslat v německém jazyce přiznání: Já Hans Geheim jsem řídil toho a toho dne vozidlo to a to, než stačí zahájit SPRDEL. Jméno bude fiktivní, adresa ne.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Jako provozovatel byste teď měl v každém případě, v té lhůtě, co vám dali, někoho napráskat, jinak bude sprdel a těžko se z toho budete vylízávat.
IP zaznamenána

citadel

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Ok
Takze ja jim teda napraskam fiktivni osobu se skutecnou adresou a za 14 dni jim ta sama osoba posle doporucene z rakouska priznani. Muze bejt, nebo je to zbytecne. Navic pokud teda toto udani ucinim pisemne doporucenym dopisem je to proti spravnimu radu? Protoze podani vysvetleni nejde delat bez ztotozneni?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Ideální by bylo, kdyby ta osoba reagovla až na případné předvolání k vysvětlení.
IP zaznamenána

citadel

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

To bych rad, ale nemam nikoho, kdo by do toho sel a mel pouzitelnou adresu v schengenu. Mimo schengen si mohou pohyb osob proverit. Zkusim to asi takhle, hlavne musim neco delat.
IP zaznamenána

aeolitus

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Laický dotaz: no a jak by fungovala obrana, že tehdá jsme byli v autě dva, střídali jsme se v řízení a už nevíme, kdo kde přesně řídil. Ten kdo zrovna neřídil seděl vzadu ...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Laický dotaz: no a jak by fungovala obrana, že tehdá jsme byli v autě dva, střídali jsme se v řízení a už nevíme, kdo kde přesně řídil. Ten kdo zrovna neřídil seděl vzadu ...
Ridic neprokazan, takze SPRDEL.
IP zaznamenána