30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - udání řidiče - rada  (Přečteno 18842 krát)

fg555222

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Výzva - udání řidiče - rada
« kdy: 27 Dubna 2015, 21:15:13 »

Zdravím všechny,

Přišla výzva do DS FO k uhrazení odpustku, rychlost, automatizovaným technickým  prostředkem. 30km/44km (circa). Místo záměrně neuvádím.
Pečlivě sem si přečetl snad vše co zde je včetně výsledků a postupů ale stejně bych potřeboval popostrčit a prosím o radu.

Rád bych prubnul variantu Helmut protože na ostatní nemám zatím dost zkušeností.

Odpovědět na bonz dopis (ve lhůtě do 15 dnů?) s podáním vysvětlení, že osoba která v tu dobu provozovala vozidlo je mi známa a je to Helmut.
Uvést adresu v zahraničí (kde se ale nyní po nějakou dobu zdržuje náš reálný známý) který by mohl zásilku převzít (pokud by ji v zahraničí předají komukoli nebo vhodí do schránky). Ten by následně jménem Helmuta z ciziny napsal zpět přímo jim že řídil a je mu to moc líto.

Tady mám zásadní nedostatky prosím postrčit
 
a) musím znát datum narození Helmuta? Znám jméno a adresu doručení kam chci doručovat, nic víc.
b) kdy, v jaké fázi nabonzovat Helmuta? Prostě mě není jasné z mnoha různých strategií, zda toto udělat již ve lhůtě 15 dnů od přijetí prvního bonz dopisu, a nebo zda čekat až pošlou oni další dopis (jestli vůbec pošlou když žádají o podání vysvětlení už v bonz dopisu.) Někde sem četl že bonz dopis nedá brát jako žádost o podání vysvětlení a jinde zase že naopak ano. A poslední varianta - nebo si prostě zajistit sám to, abych nabonzoval Helmuta tak aby jim to došlo ve lhůtě do 60dnů od chvíle, kdy se úřad o přestupku dozvěděl? (Abych stihl termín než to překlopí automaticky do Sprdele).

Dále bych se rád nespoléhal jen na jednu věc a zkombinoval bych to s lehkou dopravní nehodou z různých nápadů na fóru. Zde naprosto tápu v jaké fázi DN použít. Chci být opatrný a nedávat dopředu co patří na později. Předpokládám, že po přiznání Helmuta to překlopí na Sprdel a následně mě obešlou z příkazem na který dám odpor. A pak bůh mě pomáhej ale už mě tak serou že končím s dojením zjeba.

Díky za popostrčení, za tohle fórum a za lidi co jsou na něm.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2015, 21:25:25 »

Výzvu k úhradě určené částky ignorujete a vraťte se sem, az bude proces pokračovat. Bude-li vůbec.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2015, 21:27:25 »

Stručně řečeno, na tuto otázku neexistuje jednozačná odpověď. Nicméně proberme si zde jednotilivé varianty - Napráskat někoho do 15 dní je pitomost, to se platí jenom odpustek. Varianta 60 dní je daleko lepší - to by měla být jistota, že to nepřeklopí na sprdel. Když se na to vybodnete úplně, teoreticky by měli po odignorování výzvy poslat další dopis, kdo řídil, problém však je, že řada úřadů to prostě nedělá a rovnou to překlopí na sprdel. Na druhou stranu se tím dá úspěšně potom argumentovat v odvolání. Takže si veberte  :) Osobně bych se na to vabodl(hlavně v Praze) a nikoho nepráskal a počkal, co na to ouřada.
IP zaznamenána

fg555222

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2015, 22:19:45 »

Pánové děkuju vám za info a za nastínění možného vývoje.
Dám sem další postup jakmile něco dorazí. Zatím moc díky za rychlé rady.

Mezitím se ještě vzdělám.
IP zaznamenána

veryangryman

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2015, 14:27:40 »

Napráskat někoho do 15 dní je pitomost, to se platí jenom odpustek.

Dobrý den, omlouvám se za možné diletantství, ale je tu těch variant, názorů a informací takový přehršel, že se mi to nějak nespojuje. Proč by mělo být napráskání někoho v zahraničí do 15 dní pitomost, respektive automatické placení odpustku? Vždyť tím já splním svoji povinnost zahrát si na udavače a pokud se k tomu Helmut přizná ve stanovené lhůtě poté přizná, jsem z obliga? A pakliže je Helmut ze zahraničí (známí jsou řekněme v Austrálii), přiznáním to končí i pro ně, není-li pravda?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2015, 14:53:52 »

Proč by mělo být napráskání někoho v zahraničí do 15 dní pitomost, respektive automatické placení odpustku?
Protože se vždycky primárně hraje o čas a využíváme veškeré lhůty stanovené zákonem, tedy v tomto případě 60 dní.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2015, 21:12:13 »

To hraní o čas už nemá top prioritu.
Varianta Helmut je celkem spolehlivá a pokud člověk stojí o sebevzdělávání, tak se dá okořenit Plnou mocí od Helmuta k zastupování. Jakmile ji úřad akceptuje, tak se mu zabouchnou vrátka chtít to po někom jiném.
Panbu zaplať za reálné spřátelené Helmuty.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2015, 21:26:08 »

Varianta Helmut je celkem spolehlivá a pokud člověk stojí o sebevzdělávání, tak se dá okořenit Plnou mocí od Helmuta k zastupování. Jakmile ji úřad akceptuje, tak se mu zabouchnou vrátka chtít to po někom jiném.
Panbu zaplať za reálné spřátelené Helmuty.
To zní zajímavě, tedy místo Helmuta s českou doručovací adresou stačí Helmut s německou adresou který mě jako provozovatele zmocní pro jednání se správním orgánem? To zkusím hned při první příležitosti. Možná místo profláknutého Helmuta nasadím do boje Kelemena z Maďarska.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2015, 02:17:54 »

Jo, myslíte jako něco ve smyslu že vy povedete řízení za Helmuta a když to nedopatřením nakonec prohrajete, och jaká hrůza, pošlou příkaz do Reichu a Helmut jim pak pošle už jen prostředník? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #9 kdy: 10 Června 2015, 12:31:56 »

Jo, myslíte jako něco ve smyslu že vy povedete řízení za Helmuta a když to nedopatřením nakonec prohrajete, och jaká hrůza, pošlou příkaz do Reichu a Helmut jim pak pošle už jen prostředník? :D
A ideální případ je zastupovat vymyšleného Helmuta, pokud se nějakým způsobem zařídí, aby byla převzata pošta s první výzvou (vlastní schránka, schránka v činžáku v ČR, SRN, ..... ). A na základě té výzvy zašle Plnou moc.
A také je veselejší, když to není úplně Helmut, ale třeba Janis Hnedmukles, Tommy Poser, Dežo Dorant, Giovanni Seredovanni, Naštván Kulemaházy, Vrazileu Dopičesçu, Nadal Dokurev, Bud Weisser apod.   :)
IP zaznamenána

veryangryman

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #10 kdy: 18 Srpna 2015, 09:29:20 »

Opět dobrý den,
potýkám se teď s takovou zajímavou věcí - MHLMP kontaktoval mého Helmuta v zahraničí (US), zaslal mu výzvu k vysvětlení v ČJ a navíc udává lhůtu pro odpověď jako 5 dní. Není to tak trochu nesmysl? Nějak se mi nezdá, že by měli možnost stanovit takhle krátkou lhůtu, speciálně v případě, že posílají výzvu do zahraničí a potažmo v češtině. :x
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #11 kdy: 18 Srpna 2015, 09:39:03 »

Opět dobrý den,
potýkám se teď s takovou zajímavou věcí - MHLMP kontaktoval mého Helmuta v zahraničí (US), zaslal mu výzvu k vysvětlení v ČJ a navíc udává lhůtu pro odpověď jako 5 dní. Není to tak trochu nesmysl? Nějak se mi nezdá, že by měli možnost stanovit takhle krátkou lhůtu, speciálně v případě, že posílají výzvu do zahraničí a potažmo v češtině. :x
;D ;D tak jako lhůta se počítá podáním na poštu  :) ale stejně :-D ...je to zábavné. Je pravda, že USA není v EU a tedy "nejsou povinni" zasílat v jazyce té země? Pokud se nepletu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #12 kdy: 18 Srpna 2015, 09:41:03 »

No ale příjemce rozhodně tedy není povinnen si to číst v jiném, než jeho rodném jazyce…
IP zaznamenána

veryangryman

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #13 kdy: 18 Srpna 2015, 11:16:05 »

Dekuji za reakce  :) Nicmete to bohuzel zatim nic nemeni na to, ze nevim, co a jak... Protoze predpokladam nasledujici:

MHLMP se usnese, ze nedostal odpoved na dopis, cili se jim nepodarilo spojit s vinikem domneleho prestupku, ergo opet zacnou psat me, ze se jim nepodarilo kontaktovat vinika a tak at tedy zaplatim za to, ze jsem nezajistil, ze vozidlo neporusi predpisy.

K tomu podotykam, ze jsem ve vyjadreni jasne uvedl, ze jsem ucinil vsechny proveditelne kroky k tomu, abych zajistil neporuseni previdel silnicniho provozu - cili provedl jsem pouceni a skoleni pred samotnym zapujcenim vozidla.

Nejak netusim, co potom MHLMP odepsat - jako psat jim at mi napisou v jakym jazyce odepisovali, nebo se s nima dohadovat, ze se asi zblaznili, kdyz do US posilaji dopis s petidenni lhutou a v cestine. S tim asi moc nepochodim. Jak je vubec mozne, ze je nejaka lhuta pet dni? To clovek pomalu ani nestihne ten jejich elaborat docist. 
Mimochodem pani co domnely prestupek vyrizuje je proste akcni a asi to jen tak nevzda - 2x dopis do datovky, ted dopis do US, vzdy v pomerne kratke dobe a lhuty na odpovedi se zkracuji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - udání řidiče - rada
« Odpověď #14 kdy: 18 Srpna 2015, 11:32:39 »

Tak číslo jednací znáte. Proč jim nenapíše někdo v arabštině, že se přiznává?
IP zaznamenána