30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva zaplacená po termínu  (Přečteno 6376 krát)

mkomon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Výzva zaplacená po termínu
« kdy: 23 Dubna 2015, 17:18:28 »

Pěkný den,

kamarádovi přišla Výzva provozovateli zaslaná MHMP a diskutovali jsme o možnostech, co s ní. Zalíbila se mu strategie platby po termínu a rozhodl se, že ji vyzkouší. Poslal tedy určenou částku několik dnů po určeném termínu a MHMP se netváří, že by platbu chtěl poslat zpět a pokračovat ve SŘ. Plán je si časem na neoprávněně přijatou platbu vzpomenout, požádat o vrácení (vč. přiměřeného úroku) a případ lehce dočutat do prekluze. Moc jsem o této variantě na fóru nenašel, dohrál již někdo tuto strategii do konce? Díky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2015, 17:23:46 »

Ty o kterých vím skončily vrácením částky a pokračováním v řízení.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2015, 17:59:16 »

Hraju tuto strategii u Turnova. Prekluze srpen. Moje znalosti říkají toto:
- nárokovat tzv. vydání bezdůvodného obohacení (orgán měl prostředky vrátit dle § 125h, odstavec (7) "Je-li určená částka uhrazena po dni splatnosti, obecní úřad ji bezodkladně vrátí provozovateli vozidla. "
- a k tomu hezky nárokovat úrok z prodlení.

Úrok z prodlení je definován Nařízením vlády č. 351/2013 Sb. (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-351): je to reposazba ČNB (http://www.cnb.cz/cs/index.html) + 8 %. Repo je aktuálně 0,05%, celkem je tedy úrok 8,05 %. Kde to dnes s takovou jistotou dostanete? :-)

Mělo by jít o tak jistou pohledávku, že by nemusel být problém najít advokáta, který to bude vymáhat pouze za přiznané náklady řízení.

Já zvažuju hrát na fun faktor. Žalovat rovnou bez předžalobní výzvy. Tzn. když se nenechám zastupovat, stejně bych žádné náklady řízení od poražené protistrany nedostal. Považoval bych za porážku, kdyby orgán prachy vysolil na základě předžalobní výzvy. Soudní rozhodnutí by bylo pro druhou stranu dražší a výchovnější.:-)

Co vy na to? Nedal by tu někdo vzor žaloby?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2015, 18:39:58 »

Mě vrátili pozdě zaplacenou určenou částku (zaplatila bojácná manželka) samovolně až asi po dvou měsících (červenec - září) a od té doby ticho po pěšině. Ale byla to Praha.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2015, 18:52:28 »

To znamená se před podáním žaloby dobře přesvědčit, že orgán určenou částku nevrátil. Bylo by smutné prohrát soud kvůli tomu.:-))
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2015, 19:19:01 »

IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2015, 09:47:57 »

Na soud bych bez predžalobní výzvy nešel. Jednou jsem řešil s právnikem obchodní spor a pokud by došlo na soud bez předchozího pokusu o "mimosodní" řešení sporu tak by se to mohlo obrátit proti vám. A teoreticky by jste mohl platit soudní výlohy vy za to že spor mohl být vyřešen i bez soudu čehož jste vůbec nevyužil. Tak nějak mi to vysvetloval.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaplacená po termínu
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2015, 15:14:35 »

A tohle je moc pekne, diky za informace, tohle je nejzabavnejsi ojebavka (snad krome Condorova japonce) co jsem tu cetl. Diky.  :D
IP zaznamenána