30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva MP Kladno  (Přečteno 20307 krát)

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #30 kdy: 05 Března 2015, 19:37:45 »

ale vyhnul bych se těm bydlícím mimo schengenský prostor, protože existuje databáze překročení hranic.

to sice ano, ale my nemůžeme ověřit, jestli se sem cizinec dostal legálně nebo ne.. to není naše starost
Mám spoustu kolegů, kteří mají občanství v Schengenu (např. PL), ale žijou trvale v Anglii. Co já vím, jestli ke mě přijeli z UK, nebo z PL?

A to je právě problém. Úřad z databáze poměrně snadno zjistí, zda byl řidič v době spáchání přestupku v schengenském prostoru nebo ne. Ale myslím, že u obyvatele schengenu to zjišťovat ani nebudou, protože je to ani nenapadne a riziko, že člověk někoho takového trefí je minimální.
Jenže my jsme povinni uvádět jméno a adresu. To, že dotyčný je Polák, ale trvale žije v Anglii z něj nedělá "neshengena". Adresu má ale anglickou.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #31 kdy: 05 Března 2015, 20:08:17 »

ale vyhnul bych se těm bydlícím mimo schengenský prostor, protože existuje databáze překročení hranic.

to sice ano, ale my nemůžeme ověřit, jestli se sem cizinec dostal legálně nebo ne.. to není naše starost
Mám spoustu kolegů, kteří mají občanství v Schengenu (např. PL), ale žijou trvale v Anglii. Co já vím, jestli ke mě přijeli z UK, nebo z PL?

A to je právě problém. Úřad z databáze poměrně snadno zjistí, zda byl řidič v době spáchání přestupku v schengenském prostoru nebo ne. Ale myslím, že u obyvatele schengenu to zjišťovat ani nebudou, protože je to ani nenapadne a riziko, že člověk někoho takového trefí je minimální.
Jenže my jsme povinni uvádět jméno a adresu. To, že dotyčný je Polák, ale trvale žije v Anglii z něj nedělá "neshengena". Adresu má ale anglickou.

Nejsem si jistý jestli v UK existuje ekvivalent českého "místa trvalého pobytu" podle § 18 odst. 2 správního řádu a v Polsku budou institut a evidence trvalého pobytu zrušeny od 1.1.2016. Jak se s tím úřad asi vyrovná?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #32 kdy: 06 Března 2015, 00:08:39 »

ale vyhnul bych se těm bydlícím mimo schengenský prostor, protože existuje databáze překročení hranic.

to sice ano, ale my nemůžeme ověřit, jestli se sem cizinec dostal legálně nebo ne.. to není naše starost
Mám spoustu kolegů, kteří mají občanství v Schengenu (např. PL), ale žijou trvale v Anglii. Co já vím, jestli ke mě přijeli z UK, nebo z PL?

A to je právě problém. Úřad z databáze poměrně snadno zjistí, zda byl řidič v době spáchání přestupku v schengenském prostoru nebo ne. Ale myslím, že u obyvatele schengenu to zjišťovat ani nebudou, protože je to ani nenapadne a riziko, že člověk někoho takového trefí je minimální.
Jenže my jsme povinni uvádět jméno a adresu. To, že dotyčný je Polák, ale trvale žije v Anglii z něj nedělá "neshengena". Adresu má ale anglickou.

Nejsem si jistý jestli v UK existuje ekvivalent českého "místa trvalého pobytu" podle § 18 odst. 2 správního řádu a v Polsku budou institut a evidence trvalého pobytu zrušeny od 1.1.2016. Jak se s tím úřad asi vyrovná?
No, každopádně, kdyby některý z PL kolegů v čechách nedejbože spáchal nějaký přestupek, třeba když pojede mým vozidlem, tak úřadu udám skutečnou a v současnosti platnou adresu do UK, to dá rozum! Přece je nebudu mystifuckovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #33 kdy: 06 Března 2015, 00:22:50 »

v jedné spřítelené firmě mají polskou spolupracovnici, která ....považte.... jediná z celé firmy páchá dopravní přestupky a oni jí přesto nechávají jezdit i s velmi drahým autem generálního ředitele :)
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #34 kdy: 06 Března 2015, 12:25:30 »

že jí tam teda furt zaměstnávají....... ;D Taková nezodpovědnost, jak od ní, tak od té firmy..... ;)
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #35 kdy: 05 Června 2015, 16:16:54 »

Je tohle možné, opičáci si tady parkovat mohou a Ovčané jsou pokutováni!!!

Hlavně že Duster 4WD....



IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Kladno
« Odpověď #36 kdy: 07 Června 2015, 11:27:33 »

Normální..

U nás si tak pčr parkuje na chodníku.. Jedou na poštu, stojí těsně před vchodem na chodníku...
IP zaznamenána