30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lísterček poškození sedla moto  (Přečteno 6607 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Lísterček poškození sedla moto
« kdy: 02 Října 2014, 13:33:42 »

zdravím  :) dnes jsem získal od měštáků lísteček, řešit to není potřeba dle zkušenosti moc nestíhaj takže pokud tam člověk nenakráčí tak nikdo nic nechce. Jde mě o něco jiného, městský opicajt nacpal lístek do díry v sedle čímž jí docela zvětšil, docela mě baví představa že bych ho nasral tím že bych požadoval náhradu :D Co ale nevím jak nejlépe postupovat. Zajít na bengárnu s tím že mě poškodili sedlo? Fakt nemám moc představu jak to řešit :D
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Lísterček poškození sedla moto
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2014, 13:47:57 »

To je ale kretén. Chytit ho "při činu", asi bych to řešil jinak než jenom stížností...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Lísterček poškození sedla moto
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2014, 13:58:28 »

Tohle je třeba řešit ihned za tepla.
Přijdu, zjistím poškození a volám 158, na nic nesahám a čekám až pachové celou věc zadokumentují.
Podám oznámení na neznámého pachatele, že mi rozpáral sedačku, samozřejmě už znám pravděpodobnou výši škody.
Současně podám stížnost na město či obec na jednání strážníků.
Teď už to bude vypadat jako msta, nicméně zkusit se to může. Strážníci dělají fotky i s parkovačkama, takže usvědčující materiál proti sobě opatřili sami :)
Dobré by bylo, kdyby byl v místě kamerový systém, z kterého by bylo možná vidět co tam ty hovada dělali, ale tyto systémy na menších městech obsluhuje většinou samotná obecní policie, takže by se záznam určitě z nějakého důvodu nenahrál.
Ve větších městech už by to mohlo být u PČR, která by mohla pachatele odhalit :)

IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Lísterček poškození sedla moto
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2014, 14:27:38 »

hm tak bohužel "za tepla" s tím už nic děla nepůjde, nic méně taky si myslím že on vypsal lísteček šoupnul ho do sedačky a udělal si "selfí" :D No to asi ne ale minimálně foto své dobře odvedené práce s lístečkem asi udělal. :)
Blbé je že tam dneska už nestíhám zajít :( no zkusím to zítra třeba je aspoň znejistím
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Lísterček poškození sedla moto
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2014, 18:00:07 »

hm tak bohužel "za tepla" s tím už nic děla nepůjde,

Ona tam ta motorka nemohla stát do teď? Proč je nepřivolat nyní?
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Lísterček poškození sedla moto
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2014, 20:57:32 »

Dobré by bylo, kdyby byl v místě kamerový systém, z kterého by bylo možná vidět co tam ty hovada dělali, ale tyto systémy na menších městech obsluhuje většinou samotná obecní policie, takže by se záznam určitě z nějakého důvodu nenahrál.
Ve větších městech už by to mohlo být u PČR, která by mohla pachatele odhalit :)

Podle loga v pravé horní části bonzpapíru na první fotografii jde o MP hlavního města Prahy...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Lísterček poškození sedla moto
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2014, 21:17:01 »

Problém je s prokazováním toho, jak ta díra vypadala původně - takže stížnost nebo cokoliv podobného bude shozena na tvrzení fízla, že už to tak bylo. Jelikož šlo asi o parkování, což je věc, ze které by udělali Sprdel, a ani v případném přestupkovém řízení neexistuje pachatel a tudíž ani přestupek, nemá to ani potenciál ve formě znevěrohodnění fízla jako svědka (podal jsem na něj stížnost, jsem v postavení poškozeného = není to nezávislý svědek), protože na žádné jeho svědectví nedojde. Smysl by opravdu asi mělo jen řešit to ihned na místě zavoláním 158, teď už z toho nic nekouká.
IP zaznamenána