30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?  (Přečteno 6489 krát)

p3x

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« kdy: 30 Listopadu 2015, 22:01:31 »

Zdravím,
Od magistrátu hl.m. Praha, mi přišla výzva k zaplacení (překročení rychlosti v obci o 16kmh, zjištěné automatickým prostředkem bez obsluhy). Výzvu jsem ignoroval. Po čase přišla výzva k udání řidiče. Po dohodě jsem udal bratra. Jemu pak do datovky přišla výzva k podání vysvětlení, jestli vozidlo řídil. Zažádal si o zaslání spisu do datovky. Naskenovaný spis po týdnu dorazil. Teď zvažujeme další postup. Je vhodné, aby teď podal námitku pro podjatost? Nebo má poslat vyjádření ve smyslu: "Napamatuji se, je to už dlouho..", a já bych pak, po překlopení přestupku do sprdele, namítal, že nedošlo k dostatečnému prošetření. Jde mi o to, jaká strategie by v této situaci měla největší šanci na úspěch. Děkuji.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2015, 21:50:41 »

Kdy se stal přestupek?
IP zaznamenána

p3x

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2015, 22:00:10 »

K přestupku došlo letos v květnu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2015, 22:06:45 »

.... Po dohodě jsem udal bratra.....
To mi připomenulo příhodu dětství. S kamarádem rošťákem nás odchytil hlídač na místě, kde jsme neměli být. Na dotaz na jméno kamarád řekl to moje. A ještě si myslel jak je chytrej.  :)
S tou neoprávněnou sprdelí to lze  zkusit, ale budete to muset být ochoten dotáhnout až k soudu. Správní orgány si tím lámat hlavu nebudou = protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě = sprdel.
Možná máte možnost po připomenutí od bratra si vzpomenout, že jste vlastně ten den půjčil auto Helmutovi. Je to rozhodně lepší varianta (pokud se Váš bratr nejmenuje Helmut). Na květen kvalitního slovenského Helmuta případně mám. Bohužel v červenci měl nehodu a směje se nám odjinud.


IP zaznamenána

p3x

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2015, 22:18:45 »

Je vůbec možné udat někoho dalšího? A pokud ano, nejde se takto "proudávat" do prekluze? Že bych si každý měsíc vzpomněl na jiné jméno.. Jinak k soudu to asi nepotáhneme, ani jeden z nás nemá právnické vzdělání a ani časově by se nám to moc nehodilo. Přiznám se, že jsem v tomto případě sázel spíš na to, že se na to magistrát vykašle..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2015, 22:30:13 »

Řetězení řidičů je nepřípustné, to by bylo příliš triviální. Ale jednou se po pár měsících splést můžete. Takže navrhuji omluvný dopis (nebo datovkou od bratra), že Vám připoměl, že v té době jste neuváženě půjčil auto slovenskému kamarádovi. Jméno dodám do SZ, doručovací adresu dejte kamkoli na spřátelenou schránku, protože Afriku by Vám hned neuvěřili.
Pošlu SZ.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2015, 22:32:50 »

Na druhou stranu, do května není zas až tak daleko a při případném kvalitním time managementu by to šlo uhrát i do toho května na prekluzi, obzvláště když se jedná o Prahu.
IP zaznamenána

p3x

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2015, 22:42:11 »

Dobrá, děkuji. Pošlete mi jméno do SZ. Co se týče uhrání přestupku do prekluze, magistrát reaguje celkem rychle. Možná najali nějaké posily.. Po udání bratra mu přišla zpráva ani ne do měsíce a po žádosti o spis, jej zaslali do týdne..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2015, 22:49:54 »

Posláno. S živým Helmutem v zádech, by jste mohl rozehrávat většinu variant v jeho zastoupení. Zadejte Domů a potom heslo Helmut do vyhledávacího okénka.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #9 kdy: 03 Prosince 2015, 10:07:30 »

Podle mě se to v Praze v téhle fázi(ještě nemají ani pachatele) nedá do 5 měsíců stihnout :) Nicméně určitě spolupracujte s kolegou kverulantem, ten má svoje propracované metody  ;)
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #10 kdy: 03 Prosince 2015, 20:21:52 »

Ano tohle nemohou stihnout. Stačí aby bratr napsal datovkou, že řídil. Potom si ho předvolají znovu. Na to se dá omluvit nebo námitka podjatosti... A někdy v březnu/dubnu vydají rozhodnutí. Na to napíšete odvalání a tím to skončí, protože o něm už nikdo rozhodovat nebude, obzvlášť když bude dostatečně dlouhé...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zaplacení -> Udání -> Další postup?
« Odpověď #11 kdy: 03 Prosince 2015, 21:10:47 »

V tomto šťastném případě (přestupek z května, prekluze 1 rok) se to dá patrně ještě stihnout klasickými obstrukcemi a odvoláním. Ale do budoucna je potřeba se naučit nové kousky a mít připravený postup ještě před pácháním přestupků.
Potom pozdě Helmuta honit.
Když to našinec nosí v hlavě, tak když se ta příležitost naskytne, tak si jí poznamená do notýsku, mobilu, na rukáv atd. Třeba narazit na zmrtvělého Helmuta, zjistit jeho datum narození apod.  Třeba v Bulharsku mají hezký zvyk vylepovat parte na dveře domu, stačí se projít s mobilem v létě třeba po Sozopolu a máte jich hafo.  :) . Vzpomínat na to dodatečně je akorát na rozkousání si rtů.
« Poslední změna: 03 Prosince 2015, 21:13:46 od kverulant »
IP zaznamenána