30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu  (Přečteno 4351 krát)

deadeye

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu
« kdy: 30 Listopadu 2015, 16:25:41 »

Zdravím pánové,
tak mi přišla moje první výzva za to, že jsem jel bez pásů. Na celé věci je mi ale divné to, že když mě policisté zastavovali, tak po oznámení o tom že chci do správka, mi řekli OK (ty kecy jejich tu nechci rozepisovat) načež mě pustili. Musím podotknout, že žádný dokument jsem od nich NEVIDĚL A NIC JSEM NEPODEPSAL nemluvě o tom, že neměli ani foto, protože podle PaCHa přece stačí když mě viděl.... Z toho jsem se tudíž domníval, že to dál řešit nebudou když mě nechali čekat 100m od práce zhruba 45minut (30 minut vypisovali paragraf 109...) jaké překvapení mě to ale dnes čekalo...
Chci se tedy zeptat na postup a zdali je normální, že vás vemou do správka bez toho, aniž by jste cokoli podepisovali???
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2015, 16:37:13 »

Postup je jasný. Okamžitě požádat o spis. Pokud je to v místě, klidně si pro něj zajít (poslat někoho). Pak se uvidí co mají v ruce
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2015, 16:57:10 »

....že chci do správka................ bez toho, aniž by jste cokoli podepisovali???
Podepisovat nic nemusíte a do správka jste chtěl, tak kde je nějaký rozpor ?
Mimochodem, když si dáte vyhledat "pásy", tak je tu docela počteníčko.
Pokud nebudou mít jasný kamerový záznam, tak je to tvrzení proti tvrzení, a myslím si, že si ani nebudou pamatovat barvu Vaší mikiny, čímž se dost znevěrohodní.
Je to z jejich strany jenom opruz, sami nic neulovili, tak hodí kost dalšímu psovi jestli nebude mít víc štěstí.
IP zaznamenána

deadeye

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2015, 07:59:14 »

....že chci do správka................ bez toho, aniž by jste cokoli podepisovali???
Podepisovat nic nemusíte a do správka jste chtěl, tak kde je nějaký rozpor ?
Mimochodem, když si dáte vyhledat "pásy", tak je tu docela počteníčko.
Pokud nebudou mít jasný kamerový záznam, tak je to tvrzení proti tvrzení, a myslím si, že si ani nebudou pamatovat barvu Vaší mikiny, čímž se dost znevěrohodní.
Je to z jejich strany jenom opruz, sami nic neulovili, tak hodí kost dalšímu psovi jestli nebude mít víc štěstí.
No do správka sem chtěl to je v pohodě, ale žil jsem v domění, že mi dají papír kde jim to podškrábnu (aby tam nepsali nějaké hlouposti atd...)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2015, 09:28:43 »

Na takovýhle podepisování pozor, oni jsou schopný vydedukovat, že pokud jste to podepsal, tak s přestupkem defacto souhlasíte.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení / jízda bez pásu
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2015, 12:56:14 »

Podepisovat nemusíte nikdy nic, obvzlášť když se Vám to nelíbí či s tím nesouhlasíte. Akorát to má někdy nepříznivé dopady jako třeba u pracovní smlouvy, bankovního příkazu převzetí doporučeného dopisu apod.
Už vidím, jak je platný podpis, když Vám u toho někdo mačká druhý malíček.  :) 
IP zaznamenána