Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Správní delikt provozovatele vozidla v dalším stádiu

Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu

(1/2) > >>

regular_guy:
Dobrý den,
nezjištěný řidič s vozidlem naší firmy údajně překročil rychlost na obchvatu Prahy v době, kdy byla automaticky snížena rychlost na 80 Km/h.

na jaře přišlo oznámení o přestupku, nereagoval jsem
na podzim přišel rovnou příkaz, podal jsem blanketní odpor
následovala zpráva o pokračování v řízení s tím, že máme 10 dní na vyjádření před vydáním rozhodnutí a současně přišly listinné podklady. Na nich je asi nejzajímavější, že podle mého názoru, jak si vykládám tabulku se záznamy měření ve spise, je vidět, že zhruba každou minutu údajně překročilo rychlost zhruba 5 řidičů. Viz řádky s názvem *offence a časy. Což mne vede k zamyšlení, zda skutečně byla aktivována značka omezení rychlosti na 80, nebo nebyla, ale aktivovalo se měření této rychlosti. Těch údajných přestupků je mezi 17:41 a 17:51 celkem 37! Každý dostal výzvu, jestli většina zaplatila, tak je to dobrý vývar za 10 minut.



Přikládám anonymizované dokumenty. Z těch listinných podkladů jsem odstranil stránky, které jsou přiloženy zvlášť (výzva, odpor, atd).

Podotýkám, že zatím nemám zkušenosti s jednáním s úřadem v této fázi řízení. Nevím, jestli se dá něco řešit, ale už z principu jsem ochoten tomu věnovat čas, protože tato zhovadilost mně neuvěřitelně štve. Budu vděčný, když mi někdo poradí, co mám dělat.

Regular guy

regular_guy:
Nikdo nereaguje, takže není šance s tím něco dělat? Pomohla by mi i tato informace..

stanice35:
Možná rozporovat tu značku, ať dokážou, že elektronická značka byla v ten moment viditelná, že fungovala. Ať ukážou fotku.

Ladislav Laker:

--- Citace: regular_guy  07 Prosince 2023, 08:47:39 ---Nikdo nereaguje, takže není šance s tím něco dělat?

--- Konce citace ---

Přesně jak píše stanice35: jestliže tam byla osazena proměnná značka, pak úřad je povinen nejen tvrdit, ale i prokazovat (1) že značka byla v okamžiku měření funkční a (2) že na ní bylo číslo "80" v okamžiku Tvého průjezdu. Jak to úřad prokáže - to je jejich starost.

K tomu budeš muset tvrdit, že v době Tvého průjezdu  tam taková značka nebyla. Je možné že byl výpadek proudu, takže požádej o logy se záznamem kdy systém byl/nebyl funkční a kdy docházelo k přepínání displeje s údajem o rychlosti.

regular_guy:
Díky moc za tipy, reagoval jsem v tomto duchu.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi