Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Správní delikt provozovatele vozidla v dalším stádiu

Kyjov - Příkaz: Rychlost, prodané auto

(1/8) > >>

Bellybee:
Ahoj.
V době nedávné, mi byl fikcí doručen Příkaz o uložení pokuty, jakožto, v době spáchání domnělého přestupku (Dále jen D.P.), provozovateli vozidla.

Jedná se o vozidlo, které jsem prodala cca dva týdny před D.P. panu S. z Brna, který se samozřejmně dušoval, jak zařídí přepis. Auta jsem se chtěla už nějakou dobu zbavit, takže v něm ten samý den odjel. Ano, moje chyba, že jsem mu na to skočila, neměla jsem ho vůbec nechat odjet bez přepisu. (Přísahám, že jsem se poučila a už nikdy to neudělám. Jo, jsem blbá.)

Takže pan S. měl s autem spáchat D.P. překročení rychlosti v obci Kyjov, kdy jej zaznamenal automatizovaný měřící prostředek, o 11 km/h.
I já, co jsem nikdy v Kyjově nebyla vím, že tam jsou radary.. Ale k věci.

Pan S. se samozřejmě neustále vymlouval, když jsem ho naháněla kvůli přepisu, a následně auto přeprodal dál. Kontaktoval mě nový kupec kvůli přepisu, a ten se podařilo zařídit cca po měsící a dvou týdnech od mého prodeje.
Takže pokuta přišla samozřejmě za mnou cca po dvou měsících od spáchání D.P. Když jsem pana S. kontaktovala, s tím, že mi pokuta přišla, mlel něco o tom, že mi to zaplatí potom, a ať to zaplatím za něj.. (Tak určitě.)

Naivně jsem Kyjovu odpověděla tiskopisem Podání vysvětlení, který mají na stránkách úřadu, že vozidlo bylo dva týdny před spácháním přestupku prodáno. Jelikož panu S. stačilo dělat mrtvého brouka, vrátilo se to ke mně.
Přikládám všechny dotyčné dokumenty (anonymizované).

Moje otázka zní:
Má cenu podávat odpor a snažit se s nimi bojovat?
Nebo je to předem ztracené (Spis jsem neviděla, ale jsem si poměrně jistá, že mají všechny potřebné podklady.) a mám radši rovnou zaplatit? (Přiznám se, že 1500 je pro mně hodně, ale platit k tomu navíc náklady řízení se mi už vůbec nechce.)

Podotýkám, že Kyjov je pro mě daleko (Bydlím v Praze) a nikoho kdo by do toho případně šel tam neznám.

Díky za případné rady a poučení.

Lafayette:
Existuje písemná smlouva o prodeji auta?

Bellybee:
Ano, smlouva existuje a byla přílohou Vysvětlení úřadu Kyjov.
Problém je, že auto nebylo přepsané jelikož se na to nový majitel samozřejmě vykašlal a zůstalo tedy vedené na mně. On ho po měsíci přeprodal dál.

Lafayette:
Něco jako
1.2.2023 prodej auta
10.2.2023 spáchání přestupku
15.2.2023 doručena výzva
20.2.2023 odeslána odpověď, že 10.2.2023 již nejste provozovatelem vozidla (plus udání řidiče)
10.4.2023 doručen příkaz za přestupek provozovatele z 10.2.2023 člověku, který nebyl dne 10.2.2023 provozovatel

Takhle nějak?

Bellybee:
Skoro ano, stalo se to již minulý rok takže od přestupku cca 9 měsíců.
Problém je, že v registru jsem jako provozovatel (a vlastník) vozidla stále byla až do přepisu cca měsíc a půl po prodeji. (Tedy i v době přestupku)
Z toho samozřejmě SO vychází..

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi