Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Správní delikt provozovatele vozidla v dalším stádiu

Sprdel přestože se Helmut přiznal - výzva o doplnění podání - legalizace podpisu

(1/6) > >>

Bulwa:
Na místním magistrátu je nový akční člověk s pro mě nezvyklými postupy, stalo se následujicí:

11/2022 - Výzva k úhradě, obratem napráskán Helmut s korespondenční adresou v CZ
11/2022 - ještě ten měsíc se Helmut přiznává ke spáchání pürátsví
12/2022 - Helmut obeslán k podání vysvětlení, doručeno fikcí. Helmut dále nereagoval (byla to to chyba? měl jim napsat, že už se vyjádřil?)
01/2023 - Zahájení řízení s provozovatelem vozidla
02/2023 - Příkaz provozovateli - vinen objektivní odpovědností za provoz vozidla
02/2023 - Podán odpor
03/2023 - Vyrozumění o pokračování jednání, nařízení ústního jednání, předvolání obviněného k ústnímu jednání, poučení a možnosti vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí
03/2023 - Žádost o spis do DS

Předpokládám, že ve spisu bude přiznání od helmuta. Já mám k dispozici doručenku. Byl by to dostatečný důvod u odvolání ke schození celého případu?

To samé přes kopírák se děje v jiném případě ve stádiu, kdy je Helmut předvolán (už se přiznal). Má jim odpověďet (že podání vysvětlení už proběhlo v prvním dopise a tedy nic víc k tomu nemá a nepřijde) nebo ignore (tady bych očekával zase Sprdel na provozovatele)?

Děkuji.

Lafayette:
Helmut podal vysvětlení písemně? Nebo jakým způsobem se přiznal?

Bulwa:
Ano, písemně poštou s doručenkou. Uvedl korespondenční adresu v CZ, trvalou v zahraničí, datum narození, všechny náležitosti přestupku včetně vlastnoručního podpisu. Obvykle to funguje.

Eric:
Soudě podle toho, co se zde na fóru probíralo dříve, bych se domníval, že nereagovat na obeslání ve 12/2022 byla zřejmě ona chyba.
Relevance předchozího Helmutova vyjádření pro případné odvolání se tuším ještě neřešila.

Bulwa:
Ok, tak vyzkoušíme. V druhém případě Helmut zareaguje a uvidíme, co se stane tam. Díky.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi