30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn  (Přečteno 5225 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #75 kdy: 12 Prosince 2019, 07:50:37 »

Tak nakonec ani nemusím na poštu, agilní poštěvák mi dopis vhodil včera do schránky. Jak jsem psal, rád bych vyhrál na zastavení řízení (chyba opiček) ne na chybu úřadu. Můžete prosím projít odvolání po formální stránce? Asi není uplně nutné číst ta kvanta textu, spíš jestli to má náležitosti, které to mít má a není tam na první pohled nějaká kravina.
Moc děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #76 kdy: 12 Prosince 2019, 12:29:09 »

Jestli byl dopis vhozen do schránky před koncem lhůty na vyzvednutí tak to je fajn.. nabízí se jít na poštu a dožadovat se dopisu a nechat si dát potvrzení že dopis nemají.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #77 kdy: 16 Prosince 2019, 10:54:44 »

Pánové ještě jednou prosím jestli byste mohli alespoň zběžně projít to odvolání jestli mám vše co tam má být....? V rámci lhůty to musím ve středu poslat... Děkuji.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #78 kdy: 17 Prosince 2019, 16:07:01 »

Dobrý den pánové.
Opět prosím jestli by bylo možné alespoň zběžně projít přiložené odvolání. Vzhledem k tomu, že jsem zvolil strategii čistého vítězství (ne přes chyby v doručování), nerad bych udělal nějakou zbytečnou chybu (formy "obviněný v odvolání neuvedl co mu vadí, a proto odvolání zamítáme.."). Mám na mysli zejména bod "G" - kde je rozporováno vyjádření SO v rámci odůvodnění, ale v podstatě je to "úvaha" - nic tento bod nenavrhuje, nic nerozporuje, ....?
Zítra mám v plánu odvolání odeslat tak je ještě trošku času napravit případné zbytečné chyby. Předem mockrát děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #79 kdy: 17 Prosince 2019, 16:09:26 »

Blanketní odvolání už proběhlo?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #80 kdy: 17 Prosince 2019, 17:34:29 »

Ano, to usnesení (doručené nedoručené) bylo na základě blanketního. Zítra je pátý pracovní den.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #81 kdy: 18 Prosince 2019, 09:50:58 »

Citace
zvolil strategii čistého vítězství (ne přes chyby v doručování)
A proč? To je jako, kdybych se rozhodl, že mariáš budu hrát bez trumfu - asi to jde, ale je to zatraceně těžké. Když mi úředník takhle nahraje, je nesmysl toho nevyužít. Oni nehrají fér a může se stát, že naprosto jasný případ přikryje i odvolačka a nakonec i soud.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #82 kdy: 18 Prosince 2019, 11:20:30 »

Je dobrá odpověď "protože proto"? :-) Co já vím - ego? Chci prostě vyhrát. A nechci vyhrát tak, že soupeři otrávím koně, chci ho porazit na dráze... :-) Jasně, může se stát, že to odvolačka pokryje a (nevím jestli bych šel do správního soudu), ale je to risk za blbé 2,5K kontra "vítězství práva nad zvůlí úředníka". Proto se snažím vše co nejlépe odladit.

Proto mě trochu mrzí, že se k tomu odvolání nikdo nijak nevyjádřil, když blbům, kteří sekají (i přes zdejší rady) jednu kravinu za druhou, se ve vláknu sejde rad, doporučení mraky a tady ticho po pěšině... :-(
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #83 kdy: 18 Prosince 2019, 12:38:17 »

Možná proto, že nevyužít chyby úředníka je také kravina? (vtipkuji) :-)

K tomu odvolání - podle mého názoru není postavené na silných základech - myslím si, že s největší pravděpodobností odvolačce tohle nebude stačit na shození. Já bych opravdu přehodnotil využít chyby úředníka - tady se totiž nehraje čistá hra. SO totiž jakoukoliv chybu okamžitě (a rád) použije proti obviněnému.

Já bohužel žádnou zázračnou radu nemám - věcně je odvolání v pořádku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #84 kdy: 18 Prosince 2019, 13:06:30 »

Ono to bude tím, že řečeným blbům se poměrně snadno radí, když jsou jejich chyby vidět a netřeba je hledat v 16stránkovém elaborátu. Chápu, že je to určené k utahání orgána, ale utahá to i kohokoliv, kdo by to chtěl poctivě připomínkovat.

Přesto jsem to zkusil rychle zkouknout. Přejdu bez komentáře body, které jsou evidentně myšlené jako vata.

ad 3) Technická - odkazujete na starý PřesZ/1990, jinak to na smysl argumentu nemá vliv.

ad 3-c-1) ... čímž zcela ignoroval důkazy provedené obviněným. Rád bych správnímu orgánu připomněl ... Obviněný důkazy neprovádí. Zřejmě jste je navrhl či nějaké důkazní prostředky předložil. Pokud je SO neprovedl, pak mu asi chcete vytknout, že dostatečně a přezkoumatelně neodůvodnil proč (§ 52 SprŘ) - např. proč by byly nadbytečné, proč by případná zjištění z těchto důkazů nemohly mít vliv na posouzení a rozhodnutí věci ... Nemá smysl něco SO připomínat (v odvolání to nedává smysl vůbec, ani není jasné, zda to adresujete SO1 či SO2). SO zkrátka něco udělal blbě, je to vada, rozhodnutí má být zrušeno. Obecně zkuste redukovat vyjadřovací prostředky na konstatování a návrhy, jiné modality (připomínání, poučování, vyhrožování, podmiňování, zvažování ...) moc nedávají smysl.

ad g) Moc jsem nepochopil to s živými podklady, IMHO je jasně odkazováno na věrohodnost policistů, resp. jejich tvrzení v těch úřeďácích.

Obecně - nepřipadá mi taktické, jak se vozíte osobně po Baťkové. Pokud jste z něčeho chtěl vykřesat podjatost či jinou pochybnost o jejím způsobu vedení řízení, měl jste to soustředit na jedno místo jako jeden bod odvolání a opět se soustředit hlavně na fakta, nikoliv různě kroužit kolem vzdělání, spekulovat o psychických pochodech OÚO, neurčitě ji obviňovat ze všeho možného, naznačovat hmotnou zainteresovanost na výsledcích řízení atd. Karta s osobou úředníka se dá hrát, ale IMHO ne tak, jak to zkoušíte. Napodobujete-li styl Číkus, obávám se, že jste si pro začátek stanovil příliš vysokou obtížnost, doporučuju začít trochu sterilněji a k něčemu podobnému se postupně propracovat, zjistíte-li že vám takový způsob komunikace vyhovuje.

Věcně asi OK. Máte tam vcelku srozumitelně rozebranou technickou stránku měření, návrh na výslech policajtů, rozpory s návodem. Pošlete do světa a uvidíte.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #85 kdy: 18 Prosince 2019, 21:38:17 »

Děkuji, sice s křížkem po funuse, ale snad se mi to bude hodit do budoucna. Bohužel jsem to poslal než jsem tuto reakci našel...
ad 3-c-1) to je třeba přesně ten typ doporučení o jaký jsem žádal - s chutí bych to přepracoval, ale bohužel je pozdě. Na styl si nehraju, prostě tak nějak jsem se to snažil dát dohromady a tohle vylezlo...
ad g) tady budeme zřejmě ve sporu, protože dle pravopisu ČJ dost dobře nelze odkazovat ve větě na něco, o čem jsem mluvil o tři věty dříve aniž bych to přesně specifikoval. "Pes vyběhl z vrat. Majitel na něj zavolal, ale bez reakce. Poté pochcal sloup." - rozhodně nelze tvrdit, že ten sloup pochcal pes. To prostě pravopis nezná...
obecně - opět - bez větších problémů bych to redukoval nebo upravil, ale bohužel o tento typ rady jsem žádal před 4 týdny... :-) Do budoucna budu moudřejší.
Chápu, že je to dlouhé, ale jistě sám uznáte, že jste to nemusel číst slovo od slova abyste na tyto "nedostatky" přišel a případně upozornil. Každopádně všem děkuji a uvidíme co přinese budoucnost...

Dodatek k chybnému doručování. Zřejmě na úřadu bude alespoň jedna schopná úřednice, jelikož jsem dostal usnesení znovu. Zřejmě pochopila problém z nepodepsané dodejky vrácené příliš brzo. Tato cesta by tudíž tak jako tak nefungovala (pouze bych získal několik dnů k dobru).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #86 kdy: 18 Prosince 2019, 21:50:20 »

Doplňovat můžete klidně i teď. Až do vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #87 kdy: 19 Prosince 2019, 09:01:21 »

ad g) tady budeme zřejmě ve sporu, protože dle pravopisu ČJ dost dobře nelze odkazovat ve větě na něco, o čem jsem mluvil o tři věty dříve aniž bych to přesně specifikoval.
Když už jazykové okénko, tak především nejde o otázku pravopisu, ale skladby (syntaxe), resp. možná dokonce čehosi na pomezí skladby a stylu. A pochybuju i o existenci pravidla, které se snažíte demonstrovat, tedy že by se nejvyjádřený větný člen automaticky vztahoval k poslednímu slovu, ke kterému to syntakticky dává smysl. Kdo pochcal sloup zkrátka vyplyne z kontextu, v závislosti na žánru může jít třeba i o záměrný dvojsmysl ...

Z hlediska správního řízení - pokud se orgán neobratně vyjadřuje, ale není to ve výroku a zároveň je zřejmé, jak to bylo myšleno, nemohlo fakticky dojít k uvedení nikoho v omyl, nemá IMHO příliš smysl se v tom vrtat, maximálně si pro dobrý pocit rýpnout.
« Poslední změna: 19 Prosince 2019, 09:06:14 od hh »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #88 kdy: 19 Prosince 2019, 10:17:32 »

[OT]Přesně tak. Z jazykového pohledu se dá ta konstrukce považovat za nějaký blíže nespecifikovaný druh anaforické eliptické vazby, nikoliv za zeugma. Je to něco jako titulek článku "Lesní ptáci obsadili Liberec. Lidem ale vadí, budí je a znečišťují auta", nebo částečně i "Onanista vzbudil v tramvaji pozdvižení: Pražští strážníci ho dohonili v zastávce Šumavská".[/OT]
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #89 kdy: 19 Prosince 2019, 11:05:27 »

Nezlobte se na mě, ale ten titulek s ptáky je prostě blbost. To, že nějaký Adam napíše titulek a na shitdnesu to vyjde, rozhodně neznamená, že je to správně. Podobných titulků jsem viděl mraky a za správné je fakt nepovažuji. Typu "Na dělníka spadl na stavbě beton, bohužel nepřežil." Ne, prostě z větné skladby plyne, že umřel beton....
Ale můžeme to klidně nechat být, poslané to je a zřejmě se neshodneme...
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9