30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ]?] Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta  (Přečteno 28063 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #15 kdy: 02 Listopadu 2016, 16:45:34 »

... Pak také chtějí údaje o spolujezdci, na co? To si ho pozvou na výslech jako svědka?
Musí řešit, tak se snaží také trochu poprudit. Pokud se na něho odvoláváte, tak ho musí "vytěžit k věci".
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #16 kdy: 16 Listopadu 2016, 17:54:02 »

Hezký podvečer přeji, tak jsem si dnes na poště vyzvedl poslední den lhůty dopis o předvolání. Došel jsem si tedy hned taktéž i na úřad pro kompletní kopii spisu. Zprvu mi jí pán nechtěl dát, že jí sice má, ale že mi jí dá až na předvolání. To jsem odmídl, že jí chci teď. Po pár minutách to úředník vzdal a kopii spisu mi šel udělat, zabralo mu to cca 5 minut než se vrátil. Dále mi sdělil, že ještě má CD s videem, kde projíždím na STOPku, ale tu mi bohužel nemůže dát, protože nemá potřebné vybavení na to, že si to promítneme společně až na vyjádření. Předal mi pár okopírovaných stránek a na první stránku jsem ho požádal, aby mi tedy napsal, že mi předal kompletní kopii spisu.

Co teď? To video bych rád viděl a předem se připravil  na jednání, jenže to jaksi nepůjde. Můžu tedy na místě požádat o to, aby mi byla udělána kopie videa a já že se ke všemu vyjádřím písemně do XX dnů? Njersadši bych ani na žádné jednání nechodil a šel tam jen v případě, že bude výslech.

Nemělo by v kompletní kopii spisu být vše, tedy i důkazy, které proti mě mají? Může potom to video úředník proti mě použtít, když v kompletní kopii spisu, kterou jsem po něm chtěl žádné video nebylo?

Přikládám dokumenty  :)

Navíc v dokumentech se píše, že jsem byl poučen atd, že mi bylo nabídnuto řešit přestupky blokově či ve správním řízení. Na záznamu, který jsem přidávla ke stížnosti je ale jasně slyšet, že se mě PaCH ptal jen na to, zda chci tu stopku řešit blokově, o zelené kartě ani slovo. Dále pak, že jsem si celý průběh natáčel na MT, jako kdyby to byl nějaký zločin...

--------------
EDIT: Omlouvám se Vám za otočené stránky, nevím proč, v PC je mám normálně otočené tak, aby se daly v pořádku přečíst.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2016, 18:02:14 od JezeV »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #17 kdy: 16 Listopadu 2016, 19:24:08 »

Na odepření vydání kopie videa existuje jediná odpověď, odmítl vám dát kompletní kopii spisu. Malý problém je, že jste jim sám potvrdil, že jste převzal kompletní kopii spisu. Úředník samozřejmě lhal o tom, že vám CD nemůže dát. Je jeho starostí používat takové prostředky, aby vám spis předal kompletní. Nahrával jste si to?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #18 kdy: 16 Listopadu 2016, 19:27:33 »

To potvrzení mělo být Kompletní kopie spisu v počtu X stran (Y listů) kromě záznamu na CD.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #19 kdy: 16 Listopadu 2016, 19:27:54 »

A také byla chyba na něj tlačit.

- Dobrý den, jedu kolem a potřebuji udělat kopii spisu.
- Teď vám ji nedám, až na jednání.
- Dobře, jak myslíte, mějte se hezky.

A samozřejmě nahrávat. V tu chvíli je ouřada v háji, protože na jednání lze argumentovat, že nejsem připraven, protože mi odmítl dát kopii spisu, na kterou mám nárok. A už se to s ním vleče.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #20 kdy: 16 Listopadu 2016, 19:41:55 »

Chtěl jsem úřad překvapit, že mít spis nebudou a že mi vydají potvrzení, že spis nemají, bohužel, chyba.

Ano, celý výstup mám natočen, i s tím, kde mi říká, že CD mi dát nemůže, ale že mi dá zbytek dokumentů. Podle nahrávky je tedy možné na jednání využít toho, že jsem nedostal právě to zmíněné video a tak až ho dostanu, tak se k němu vyjádřím písemně, nebo ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #21 kdy: 18 Listopadu 2016, 16:10:08 »

- Dobrý den, jedu kolem a potřebuji udělat kopii spisu.
- Teď vám ji nedám, až na jednání.
- Dobře, jak myslíte, mějte se hezky.

A nebo to bez problému akceptovat, ale chtít to písemně.

- V pořádku. Tak mi jen potvrďte něco jako:
Dne ..... se dostavil ......... za účelem nahlížení do spisu ve věci č.j. ........ Nahlížení do spisu nebylo umožněno.

IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #22 kdy: 21 Listopadu 2016, 14:46:36 »

Tak jsem byl dnes na úřadě znova s tím, že buď ať mi vydají kompletní spis se vším všudy, na který mám podle zákona právo nebo ať mi alespoŇ umožní nahlédnutí do spisu i se všemi důkazy proti mě (video atd..), že si kopii všeho udělám sám. Pán na mě vystartoval, že teď má hrozně práce, abych neotravoval a že si klidně můžu jít stěžovat na radnici (přitom na stole měl jen položený nějaký rohlík se salámem a čaj) a dostal jsem potvrzení o tom, že kompletní spis nebyl vydán, že bude až na ústním jednání. Takovéto chování vidím prvně, ale co taky čekat od úředníka ... vše mám nahráno.

Takže další postup by měl být jít na ústní jednání, chvilku úředníka poslouchat a až po mě něco bude chtít, tak mu sdělit, že mi nebylo umožněno nahlížení do spisu, ani by nebyla předáná KOMPLETNÍ dokumentace spisového materiálu a tudíž na toto ústní jednání nejsem připraven a proto se vyjádřím až písemně poté, co dostanu požadované materiály k prostudování.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #23 kdy: 21 Listopadu 2016, 14:56:56 »

Přesně tak. V danou chvíli se nebudete k ničemu vyjadřovat, ani odpovídat na žádné otázky.
Pokud by byl výslech svědků, tak je to vaše výhra, protože úřad vám neumožnil se na výslech připravit a proto nemáte žádné doplňující otázky.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #24 kdy: 24 Listopadu 2016, 20:59:30 »

Tak jsem dnes byl na úřadě na předvolání. Úředník se mi hned u příchodu ke dveřím omluvil, za to jak mě vyhodil a odmítnul když jsem šel pro spis, že proti mě nic nemá, že jsme si asi jen prostě nesedli. Pustil mi video, kde je vidět, jak jedu k přejezdu, pote je keř se sloupem, pak je cca 1-2cm mezera od cedule STOP, kde okolo ní jedu dále, takže to vypadá, jako bych nezstavil. Úředník mi sdělil, že teda nechce, aby to vypadalo že je zaujatý vůči policii nebo že mi radí, ale že za tím keřem je dostatek místa a tak je možné, že jsem tam zastavil, ale tak že to si mám promyslet až se k tomu budu písemně vyjadřovat a dal mi i kopii CD. Dále, že je poté na přejezdu vidět, jak mě ty policajti předjíždí a nahoře ve videu je řádek, kde je napsáno jakou jedou rychlostí, je tam 48kmh, prostě zrychlení jako prase přes přejezd a zároveň je tam značka, že maják, nápis stop i siréna byly vyplé. Dále je tam pak vidět ze zadního okna, jak se ode mě vzdalují a až když jsou ode mě cca 500m, tak pouští maják a nápis stop na auto, které je tesně před nimi. Mezitím jak odbočuji a vypínám motor. Pak je vidět, jak můj spolujezdec vychází z auta a jde do vrat vedle, do firmy, kde pracuje a pak jak teprve až potom ke mně policista přichází. Pak mi úředník řekl, že teda do protokolu napíše, že jsem nebyl připraven na jednání a že teda mi nebude dělat žádný naschvály a nebude mi dávat málo času na přípravu a tak že se mám vyjádřit a dostavit se 6. prosince a tam by se to i uzavřelo, pokud teda se prokáže, že je možné, že jsem za tím keřem na nápisu STOP zastavil.


Překvapilo mě chování úředníka, čekal jsem, že bude stát spíše na straně PaCHů, ale opak.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #25 kdy: 24 Listopadu 2016, 21:06:48 »

Já bych to postavil obráceně. Video nezastavení neprokazuje. Zelenou kartu odnesl spolujezdec, protože jízda už skončila. Konec.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #26 kdy: 24 Listopadu 2016, 21:20:46 »

... abych neotravoval a že si klidně můžu jít stěžovat na radnici (přitom na stole měl jen položený nějaký rohlík se salámem a čaj) a dostal jsem potvrzení o tom, že kompletní spis nebyl vydán, že bude až na ústním jednání. Takovéto chování vidím prvně, ale co taky čekat od úředníka ... vše mám nahráno.
Gratuluji ! Být úředníkem, který si tohle tady přečte, tak jsem příště také milý a nabídnu nějakou tu remízu. Nevíte, jaké jsou osobní vztahy na úřadě a co by mu hrozilo v případě podložené stížnosti.
Zastavit před stopkou můžete kdekoli, kde máte dostatečný rozhled. A není postaveno najisto, že jste tak neučinil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #27 kdy: 25 Listopadu 2016, 12:19:05 »

To skoro zní, jakoby se úředník bál. Možná je příležitost mu opravdu hodně uškodit. A bylo by škoda takovou příležitost nevyužít.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #28 kdy: 25 Listopadu 2016, 12:23:40 »

Urednik asi pochopil ze nejednal jak mel, pokud ten prestupek odlozi tak bych ho neresil a vsichni jsou spokojeny, paklize by i presto doslo k potrestani tak si ho samozrejme podat
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #29 kdy: 25 Listopadu 2016, 12:41:31 »

Byl bych velmi rád, kdybychom úředníkům neškodili z principu a z příležitosti. Může to pak ve veřejném mínění velmi snadno sklouznout od boje za práva sprostých obviněných k ošklivým nařčením ze sabotáží a podobných věcí, čehož bych se nerad dožil.
IP zaznamenána