30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače  (Přečteno 628 krát)

strom

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« kdy: 03 Dubna 2024, 22:01:55 »

Zdravím všechny.

Rád bych požádal o radu. Přišla mi výzva k podání vysvětlení, opakované podezření z neoprávněného záboru veřejného prostranství, zákon 251/2016, 5g, dokumentováno celkem 5x pro moje dvě auta, nikdo ani jednou neztotožněn na místě MP. Po pročtení mnoha vláken se hodlám dostavit k ústnímu jednání (případně to pošlu datovkou), oznámit, že znám totožnost řidičů a že ji nesdělím (s odkazem na § 55 odst. 4 správního řádu). Řeším to poprvé, ocenil bych potvrzení, že je to ok, případně jak to udělat lépe.

Mám ale dodatečný specifický dotaz. Celá kauza vznikla poté, co po X letech parkování kolama na trávě v ulici o šířce asi 3,5 m (se zjevnou snahou zachovat průjezdnost) se našel nějaký aktivní občan, který každé auto s kolama na trávě okamžitě hlásí na MP. Pokuty mají i všichni sousedé. MP je z toho kupodivu nešťastná, ty chlapy to nebaví pořád jezdit k nám do ulice a snažila se být vstřícná, každému sousedovi, který přišel na služebnu, pouze domluvili, nikdo neplatil (osobně jsem nechodil), ale udavač je urputný. Je nějaká šance se během řízení dostat ke ztotožnění udavače?

Díky!
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« Odpověď #1 kdy: 04 Dubna 2024, 09:09:19 »

1.) Ne, za zábor nic nehrozí, tudíž vesele poslat do háje jak jste zmínil.
2.) Zajistit spis, tam by teoreticky mohlo být něco o udavači...
IP zaznamenána

strom

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2024, 10:57:03 »

Ad 1, děkuji
Ad 2, myslel jsem to spíš tak, zda pokud je založen spis na základě udání, zda musí to udání být součástí spisu. Pokud by tam nebylo, zda můžu namítat, že spis není úplný. Případně zda to souvisí s tím kdo, úřad nebo MP, to řeší. Máte někdo zkušenost s tím, že byste se dobrali totožnosti udavače? Já tam hodlám parkovat pořád, neplatit je druhotný cíl, primárně jde o to udavače vyřadit což na malém městě nebude problém. Ale musím vědět kdo to je.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2024, 11:31:56 »

Ano, i to udání musí být bezpodmínečně součástí spisu. Co není součástí spisu, neexistuje.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2024, 12:16:39 »

Hodně bych se divil, kdyby si opičáci přidělávali práci, někde dokumentovali (možná anonymní) udání a neodflákli to stylem, že mravenčí a usilovnou prací zjistili, že...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2024, 15:57:57 »

ladin: „…pokud je založen spis na základě udání…“
IP zaznamenána

strom

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení, zábor + totožnost udavače
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2024, 23:14:40 »

Tak pro informaci si dovoluji napsat, že ve spise byla kompletní zpráva MP počínaje nahlášením přestupku včetně totožnosti udavače, jeho adresy a čísla telefonu. Kopie poskytnuta velice ochotně...
IP zaznamenána