30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ústní jednání neproběhlo z důvodu nemoci úředníka  (Přečteno 4010 krát)

Slak

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Ústní jednání neproběhlo z důvodu nemoci úředníka
« kdy: 03 Května 2016, 14:41:12 »

Zdarec
Mám tady "problém" se správním úřadem. Dostavil jsem se na ústní jednání kvůli přestupku,ale to se nekonalo z důvodu nemoci úředníka,co to má na starosti a nebyl tam za něj zástup. Dozvěděl sem se to až na místě v době jednání. Správní úřad neposlal žádný dopis,že se jednání ruší a odmítá nahradit škodu,která mi vznikla absencí v zaměstnání,kvůli jejich chybě. Mám potvrzeno od úřadu,že jsem se dostavil,ale že jednání bylo odloženo. Jak teď postupovat dál? Na kom vymáhat škodu a mají právo na další ústní jednání,kdyz neproběhlo kvůli jejich chybě?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Ústní jednání neproběhlo z důvodu nemoci úředníka
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2016, 10:49:10 »

Co se týče řízení, tam by si vás měli prostě znova předvolat. Náhrada škody se řeší dle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávním úředním postupem. Dle pana hh toto u chyb v řízení o silničním provozu spadá pod miniserstvo dopravy.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání neproběhlo z důvodu nemoci úředníka
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2016, 23:00:19 »

K tomuto byl zajímavý článek na dfens, pokusím se dohledat. Sprostý podezřelý se dostavil na úřad v určeném termínu a bylo mu sděleno, že z důvodu školení se jeho jednání ruší a dostal potvzení o tom, že se dostavil. Když se ho pokoušeli předvolat znovu, odpověděl, že se v řádném termínu dostavil, jednání neproběhlo ne-jeho vinou a že dřív jak za 12 měsíců (před 1.10. 2015) na ně rozhodně nebude mít čas. Prekluze.
Je možné se v podobném případě opřít o nějaký zákon nebo se uředníci jenom posrali?
IP zaznamenána